Kasia Stankiewicz – Enjoy The Silence

Kasia StankiewiczJakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór polskiej piosenkarki Kasi Stankiewicz zatytułowany “Enjoy The Silence”. Singiel jest coverem kawałka „Enjoy The Silence” ulubionego przez artystkę brytyjskiego zespołu Depeche Mode. Warto dodać, że grupa powstała w 1980 w Basildon i wykonuje muzykę z kręgu muzyki elektronicznej i alternatywnego rocka. Formacja działa na specyficznych zasadach artystycznych, organizacyjnych i towarzyskich. Jej trzon tworzą trzy osoby: Martin Gore, David Gahan i Andy Fletcher. W 2006 grupa zdobyła statuetkę MTV Europe Music Awards w kategorii „najlepszy zespół”. W 1990 zespół otrzymał nagrodę Rockbjörnen w kategorii „najlepszy zespół zagraniczny”. W lutym 1990 „Enjoy the Silence” zajął szóste miejsce w Wielkiej Brytanii oraz ósme w USA. Numer wygrał Best British Single podczas Brit Awards w 1991. – “Ten cover to taka moja noworoczna fanaberia. Jakiś czas temu zaproszono mnie do audycji radiowej, w której miałam zaprezentować swoje ulubione covery. Jako że uwielbiam śpiewać piosenki niektórych, innych twórców uznałam, że jest to idealna okazja, by nagrać jedną z tych piosenek. Weszłam więc do studia, a ponieważ był to ten dzień, gdy śpiewało mi się znakomicie i głos mój brzmiał jak ‘kawa ze śmietanką’, uznałam, że szkoda chować takie nagranie do szuflady i postanowiłam zrobić ‘na szybko’ prosty obrazek” – opowiada Stankiewicz. – “Nie jest to zapowiedź mojej solowej płyty, JESZCZE bo ta dopiero powstaje, jest to zaledwie przecinek w zdaniu…” – mówi wykonawczyni.
Autorem tekstu i kompozytorem jest Martin L. Gore.
Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 11 stycznia 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 65 445 wyświetleń na YT. Klimatyczny wideoklip wyreżyserował Bartek Hławka. To efekt kameralnej i akustycznej sesji nagraniowej Kasi i Tomka Serka Krawczyka, świetnego gitarzysty znanego choćby z zespołów Bisquit, Meli Koteluk i Pawła Domagały. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 41-latki pt. „Kot bez ogona” (nagranego wspólnie z Varius Manx), który na Youtube ma przeszło 16 milionów wyświetleń? Zobaczymy.
Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię Kasi zamyka wydany 13 kwietnia 2018 roku krążek “Ent” (nagrany wraz z Varius Manx), który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Agora. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 17 numerów. Jest to jej 8 album studyjny. Krążek dotarł do 6 miejsca listy OLiS.
Varius Manx wraz ze Stankiewicz gra koncerty w ramach trasy “Ent Tour” promującej ich najnowszą płytę. Gościnnie z zespołem występuje żeński kwartet smyczkowy “Classic Sisters”. Koncerty są wyjątkowe, ponieważ formacja wraz z Kasią pragnie przenieść widzów do swojego wyjątkowego, baśniowego świata przy pomocy wideo-rysunkowych wizualizacji wyświetlanych na aż trzech ekranach otaczających zespół. Muzycy zabierają słuchaczy w podróż do świata natury, a wszechobecne projekcje niemal namacalnie przenoszą koncert do lasu lub w dalekie góry. Najbliższy koncert odbędzie się 30-03-2019 w miejscowości Czerwionka Leszczyny (Śląskie).
źródło: zloteprzeboje.tuba.pl, pl.wikipedia.org, muzyka.interia.pl, nakoncercie.pl, Internet
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Kasi

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.


Tekst utworu

Words like violence
Break the silence
Come crashing in
Into my little world
Painful to me
Pierce right through me
Can’t you understand
Oh my little girl
All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms
Words are very unnecessary
They can only do harm
Vows are spoken
To be broken
Feelings are intense
Words are trivial
Pleasures remain
So does the pain
Words are meaningless
And forgettable
All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms
Words are very unnecessary
They can only do harm
All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms
Words are very unnecessary
They can only do harm
All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms
Words are very unnecessary
They can only do harm
Enjoy the silence…
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 26 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *