Kasia Nosowska – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Kasi Nosowskiej to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2019 roku to zobacz niżej do listy notowanych utworów.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Kasi

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy wspólny utwór polskiej piosenkarki Kasi Nosowskiej oraz piosenkarzy: Igora Walaszka, Tomasza Organka i Krzysztofa Zalewskiego. Singiel został wykonany w ramach 10. edycji Męskiego Grania i promuje trasę koncertową.
Męskie Granie to ogólnopolska trasa koncertowa, której inicjatorem i pomysłodawcą jest marka Żywiec. W wydarzeniu biorą udział czołowi polscy muzycy oraz twórcy sztuk wizualnych. Pierwsza odsłona projektu miała miejsce w 2010 roku. Celem projektu Męskie Granie jest zaprezentowanie twórczego oblicza polskiej sceny muzycznej oraz zachęcenie słuchaczy do muzycznych eksperymentów. Najbliższy koncert Męskiego Grania odbędzie się 13 lipca 2019 w miejscowości Poznań, Cytadela, a kolejny 20 lipca 2019 w miejscowości Kraków, Muzeum Lotnictwa. W zespole towarzyszyć będą: Marcin Macuk, Michał Król „Fox”, Piotr Pawlak, Michał Maliński „Malina” oraz Bartek Pająk. Oprócz artystów z głównego line-upu, ich gości oraz koncertów specjalnych, na trasie po raz czwarty pojawi się dodatkowa „Scena Ż”, gdzie prezentować się będą młodzi i utalentowani wykonawcy.


– Przed nami dziesiąta edycja trasy Męskie Granie – mówi Ewa Kierlik, Marketing Manager Marki Żywiec. – Ze względu na olbrzymie zainteresowanie projektem zdecydowaliśmy się na powiększenie lokalizacji koncertowych, zachowując jednak wyjątkowość wydarzenia. Wszystkie miejsca, które odwiedzimy zostały specjalnie wyselekcjonowane, aby mimo większej liczby gości, zapewnić tak cenioną atmosferę, która towarzyszy Męskiemu Graniu od początku – zapowiedziała Kierlik.

Ubiegłoroczny kawałek Męskiego Grania “Początek” zaśpiewany przez Korteza, Dawida Podsiadłę i Krzysztofa Zalewskiego przez kilka tygodni okupował pierwsze miejsca list przebojów. W ciągu roku został 77 mln razy odtworzony na YouTubie, zdobył też dwa Fryderyki – za piosenkę i teledysk roku.
Autorką tekstu nowej piosenki jest Katarzyna Nosowska, natomiast kompozytorami są Marcin Macuk i Katarzyna Nosowska.
Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 30 maja 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 15 009 410 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał Alan Willmann. W klipie zobaczyć możemy m.in: Brodkę, O.S.T.R, Wojciecha Waglewskiego i Andrzeja Smolika.
Kasia Nosowska to jedna z najbardziej zasłużonych wokalistek polskiej, alternatywnej sceny muzycznej. Znana jest głównie z wieloletnich występów z rockowym zespołem Hey. Artystka słynie ze swojej ogromnej skromności, ciepła i sympatii, którą dzieli się z fanami podczas koncertów. Katarzyna Nosowska to też pierwsza dyrektor artystyczna w historii Męskiego Grania, która otworzyła projekt na kobiety, podnosząc jego muzyczną wartość. Dużą popularnością na Youtube z jej produkcji cieszy się numer “Ja Pas!”, który ma już 4,4 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową solową dyskografię 47-latki zamyka wydany 12 października 2018 roku krążek “Basta”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Kayax. Album jest utrzymany w gatunku muzyka elektroniczna. Płyta zawiera 11 numerów. Jest to jej ósmy solowy album. Krążek pokrył się złotem. Wydawnictwo uhonorowano Fryderykiem 2019 w kategorii «Album Roku Alternatywa».
Igo, czyli Igor Walaszek, pochodzi z Krakowa. To właśnie tam skończył szkołę, a następnie założył wytwórnię muzyczną. Wiele osób może kojarzyć go przede wszystkim z duetu Bass Astral x Igo. Igor Walaszek tworzy go z producentem Kubą Traczem. Ich zespół powstał w 2015 roku i znany jest z łamania konwenansów w muzyce elektronicznej.
Tomasz Organek (ur. 30 listopada 1976 w Suwałkach) – polski muzyk, kompozytor, piosenkarz i autor tekstów. Współzałożyciel i członek zespołu SOFA, twórca projektu Ørganek. Ten charyzmatyczny muzyk dwukrotnie stał na czele Męskie Granie Orkiestry, każdorazowo porywając tłumy.
Krzysztof Zalewski-Brejdygant, znany także jako Zalef (ur. 24 sierpnia 1984 w Lublinie) – polski muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista. Laureat drugiej edycji programu Idol. Członek zespołów Japoto i Muchy. Dużą popularnością na Youtube z jego produkcji cieszy się numer “Miłość miłość”, który ma już 15 mln wyświetleń. 34-latek ma dziś na swoim koncie cztery studyjne albumy, w tym najnowsze wydawnictwo z coverami Czesława Niemena. Krążek Zalewski śpiewa Niemena ukazał się 26 stycznia 2018 nakładem wytwórni płytowej Kayax i jest utrzymany w gatunkach avant pop i rock. Płyta zawiera 15 numerów. Album pokrył się złotem.
źródło: radiozet.pl, wyborcza.pl, pl.wikipedia.org, katowice.wyborcza.pl, muzyka.interia.pl, wprost.pl, noizz.pl, Internet

Tekst numeru

Za dużo roboty, a kołaczy brak
Za nisko ten sufit, żeby długi mógł stać
Zbyt kręta ta droga, by lekko ją przejść
Za suto na stole, żeby dało się zjeść
Za duże to ego, by dogadać się
Za mała ta chata, by kobietę mieć
Za jasny ten księżyc, by dało się spać
Za krótki ten łańcuch, by dać nogi za pas
Życzymy sobie i wam, by nas było stać
Na święty spokój
Szczęścia ile się da, miłości w bród
Mądrych ludzi wokół
Za krótkie te nogi, by dogonić czas
(Za krótkie te nogi, by dogonić czas)
Za ciężka ta głowa, by pionowo stać
(Za ciężka ta głowa, by pionowo stać)
Zbyt mało tu miejsca, żeby rozgościć się
(Zbyt mało tu miejsca, żeby rozgościć się)
Za mało wszystkiego, co można by mieć
Życzymy sobie i wam, by nas było stać
Na święty spokój
Szczęścia ile się da, miłości w bród
Mądrych ludzi wokół
Życzymy sobie i wam, by nas było stać
Na święty spokój
Szczęścia ile się da, miłości w bród
Mądrych ludzi wokół
Życzymy sobie i wam, by nas było stać
Na święty spokój
Szczęścia ile się da, miłości w bród
Mądrych ludzi wokół
Życzymy sobie i wam, by nas było stać
Na święty spokój
Szczęścia ile się da, miłości w bród
Mądrych ludzi wokół
Życzymy sobie i wam, by nas było stać
Na święty spokój
Szczęścia ile się da, miłości w bród
Mądrych ludzi wokół

Notowane utwory

Rok Tytuł Pozycja na liście
LP3
[57]
SLiP
[58]
1994 „Póki możesz, aż do końca” (oraz Kobranocka) 26[59]
1996 „Jeśli wiesz co chcę powiedzieć…” 2 1
„O nas” 33 4
„O papierkach” 26 11
1997 „Nim stanie się tak jak gdyby nigdy nic nie było” (oraz Voo Voo) 3[60] 6
1998 „Milena” 3
„Gdy rozum śpi” 24 7
„Zoil” (oraz Kazik) 3[61] 1
„Nasz Truskawa” 38
„A nas to” (oraz Patrycja Kosiarkiewicz) 45
2000 „Wielka dama tańczy sama” 21
„Keskese” 23 5
„Electrified” 13 27
„Tfu” 8 14
2001 „The Iris Sleeps Under the Snow” (oraz Ścianka i Andrzej Smolik) 36[62] 43
„Rzadko widuję Cię z dziewczętami” (oraz Paweł Kukiz) 1[63] 10
2003 „Zielono mi” 9 26
„Kochana” (oraz Renata Przemyk) 1[64] 1
2005 „Prosta Rzecz” (oraz Artur Rojek i Krzysztof „Grabaż” Grabowski) 15 24
2006 „Piosnka dla Franka” (oraz Pogodno) 33
2007 „Era retuszera” 3 7
„Karatetyka” 7 12
„Nerwy i wiktoriańscy lekarze” 8 13
2008 „Kto tam u ciebie jest?” 5 1
2009 „Na całych jeziorach ty” 2
„Uciekaj moje serce” 1[65]
2011 „Nomada” 8
„O lesie” 16
2012 „Kto?” 3
„Ognia” (oraz Marek Dyjak) 14[66]
2013 „Jutro jest dziś” (oraz O.S.T.R.) 9[67]
2014 „Się ściemnia” 5[68]
2018 „Się ściemnia” (oraz Maanam) 7[69]
„Ja Pas!” 2 32
„Nagasaki” 10
„Brawa dla Państwa” 10
„King” 22
„Coraz bliżej święta” 32
2019 „Joystick” (oraz Miuosh)
„Wieje” 21
„Sobie i Wam” (oraz Organek, Krzysztof Zalewski i Igor Walaszek) 1 1
„–” pozycja nie była notowana.

Ostatnio wystąpiła również gościnnie na albumie “July Stars” zespołu June.
Katarzyna Nosowska (ur. 30 sierpnia 1971 w Szczecinie) – polska piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, felietonistka i osobowość medialna. Ukończyła naukę w Technikum Odzieżowym w Szczecinie. Po zdaniu matury planowała rozpocząć naukę w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie, jednak nie dostała się. W latach 1992–2017 wokalistka zespołu rockowego Hey, z którym wydała 11 albumów studyjnych. Znana jest również z kariery solowej, która w przeciwieństwie do gitarowego rocka Hey bardziej zagłębia się w elektronikę. Oprócz pisania tekstów Hey, jest także felietonistką w kilku polskich czasopismach. Zdobyła wiele nagród i jest rekordzistką największej liczby nagród Fryderyk, w tym wielokrotnych zwycięstw w kategoriach Autor Roku i Wokalistka Roku. W 2012 i 2013 roku była dyrektorką artystyczną trasy koncertowej Męskie Granie, a w 2019 mianowano ją szefową muzycznym tego wydarzenia. Współpracowała z wieloma znanymi artystami, w tym z solistą Myslovitz, Arturem Rojkiem, Ścianką, Kazikiem Staszewskim i Voo Voo. Gatunek jej muzyki to rock. Jej debiutancka solowa płyta zatytułowana “puk.puk” ukazała się 16 września 1996 nakładem PolyGram Polska i jest utrzymana w gatunku trip hop. Album zawiera 12 piosenek. Krążek pokrył się złotem. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org oraz tr.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 43 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *