Joel Corry – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Joela Corry’ego to: “Lionheart (Fearless)”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.


Wideo z YouTube

Teledysk dostępny jest na tej stronie.

MP3 z YouTube Music

Te nagranie w formacie MP3 dostępne jest na tej stronie.

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka brytyjskiego producenta Joela Corry’ego oraz angielskiego piosenkarza Toma Grennana zatytułowana “Lionheart (Fearless)”. Kawałek powstał podczas kilku sesji, które Corry i Grennan odbyli pod koniec 2021 roku.

“Lionheart (Fearless)” to pełen empatii, porywający taneczny utwór, łączący imponującą produkcję Joela z fantastycznym głosem Toma – czytamy w serwisie djpromotion.com.pl.

Jestem podekscytowany współpracą z moim kumplem, Tomem Grennanem. Tom jest niesamowitym artystą, w szczytowej formie – powiedział Joel.

Gatunek nowej piosenki to Dance-pop. Materiał napisali: Digital Farm Animals, James Murray, Jamie Scott, Joel Corry, Lewis Thompson, Mike Needle, Mustafa Omer, Neave Applebaum i Tom Grennan. Kompozycja została wyprodukowana przez Digital Farm Animals, Joela Corry i New Levels.

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP20 na 3 listach przebojów. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 18. Nutka na liście UK Singles (OCC) zajęła pozycję numer 22, na liście UK Dance (OCC) numer 5, a na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) numer 43 (dostęp 29.12.2022).

Singiel “Lionheart (Fearless)” to następca singla “History” (with Becky Hill).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 28 października 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 772 280 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 33-letniego Brytyjczyka pt. “Head & Heart” (nagrany wraz z MNEK-iem), który na YouTube ma już 220 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Head & Heart” stał się międzynarodowym przebojem. Kawałek osiągnął pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii w dniu 24 lipca 2020 r., po pierwszym wejściu na listę UK Singles Chart pod numerem piętnastym, dwa tygodnie wcześniej. Nutka stała się pierwszym numerem jeden zarówno dla Joela Corry’ego, jak i MNEK-a w ich ojczystym kraju i pozostawała na szczycie przez sześć kolejnych tygodni. Kompozycja spędziła 61 tygodni na UK Singles Chart. Numer osiągnął również pierwsze miejsce na liście Scottish Singles Chart. „Head & Heart” osiągnął również pierwsze miejsce w Irlandii i Holandii oraz znalazł się w TOP10 na listach przebojów w kilku innych krajach, w tym w Australii, Belgii, Danii, Niemczech, Nowej Zelandii i Szwecji. Kawałek zadebiutował również na 12. miejscu w Grecji. Singiel na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 3, a na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 4. Piosenka została nominowana do nagrody Brit Award for Song of the Year podczas ceremonii w 2021 roku.

“Mając ponad tyle milionów słuchaczy miesięcznie, Joel Corry osiągnął najwyższy poziom sukcesu dzięki dominującym w eterze wydawnictwom, w tym „Head & Heart” z MNEK (ponad miliard streamów), „BED” z RAYE i Davidem Guettą (ponad 250 milionów streamów), a także „OUT OU” z Charli XCX, Jaxem Jonesem i Saweetie (Top 10 UK)” – pisał serwis musicboxtv.pl w artykule opublikowanym w dniu 18.10.2021.

Artysta zdobył rozgłos latem 2019 roku za sprawą utworu “Sorry”, będącego przeróbką klasyka UK garage Monsta Boya. Singiel spędził 10 tygodni w top 10 listy przebojów w Wielkiej Brytanii i ustanowił rekord Shazama po osiągnięciu 41 tysięcy tagów w ciągu 24 godzin.. Muzyk stał się jednym najbardziej płodnych twórców dance’owych przebojów na Wyspach.

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 25 lutego 2023 w Atlantic City, NJ, US, HQ2, Ocean Casino Resort, a kolejny 3 marca 2023 w Manchester, UK, O2 Victoria Warehouse.

Thomas Grennan (ur. 8 czerwca 1995) to angielski piosenkarz i autor tekstów z Bedford, mieszkający w Londynie, nominowany do BRIT i Ivor Novello. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Little Bit of Love”, który ma już 43 mln wyświetleń.

źródło: discogs.com, radiokaszebe.pl, djpromotion.com.pl, | musicboxtv.pl, wpna.fm, netfan.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne

Tekst nagrania “Lionheart (Fearless)”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Lista singli

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

Tytuł Rok Pozycje na listach
UK
[9]
AUS
[10]
AUT
[11]
“Back Again” 2015
“Light It Up”
“Just Wanna” 2017
“All the Things”
“All Night”
“Sunlight”
“Feel This Way”
“Hurt” 2018
“All I Need”
“Only You”
“Good as Gold”
(featuring Hayley May)
“Fallen”
(featuring Hayley May)
“Sorry” 2019 6 40
“Lonely” 2020 4
“Head & Heart”
(with MNEK)
1 2 5
“Bed”
(with Raye and David Guetta)
2021 3 20 48
“Out Out”
(with Jax Jones featuring Charli XCX and Saweetie)
6 31 35
“I Wish”
(featuring Mabel)
17
“What Would You Do?”
(with David Guetta and Bryson Tiller)[36]
2022 21
“History”
(with Becky Hill)[38]
18
“Lionheart (Fearless)”
(with Tom Grennan)
22
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Tagi: Molly, Cedric Gervais
Jego najnowszy remiks to utwór “Hold Me Closer”, którego oryginalnym wykonawcą jest Elton John i Britney Spears.

Biogram

Joel Corry (ur. 10 czerwca 1989 w Londynie) – angielski DJ, producent muzyczny oraz trener fitness. Popularność zdobył w 2019 roku wraz z wydaniem swojego singla „Sorry”, w którym wokalistą była Hayley May (nie została ona wymieniona w oficjalnym teledysku). Joel stwierdził, że był pod wpływem dorastania na gatunku UK Garage i że odegrał on „ogromną rolę w jego rozwoju jako DJ-a i producenta”. Joel prowadzi także osobistą działalność szkoleniową, aplikację o nazwie Joel Corry PT oraz firmę Most Rated, która jest również nazwą jego własnej wytwórni płytowej. Gatunki jego muzyki to Dance i house. Jego debiutancka płyta EP-ka zatytułowana “Four for the Floor” ukazała się 12 czerwca 2021. Album zawiera 4 piosenki. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 195 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)