Jacuś – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Jacusia to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Jacusia

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera Jacusia zatytułowana “PAPIEŻ” (z gościnnym udziałem polskiego rapera KęKę). Ten kawałek to szósty i zarazem ostatni singiel, który zapowiadał drugi studyjny krążek Jacusia zatytułowany ‘PREZES’. Płyta ukazała się w maju tego roku. „Prezes” to drugi studyjny krążek w pełni wyprodukowany, zaaranżowany oraz napisany przez Jacusia. Kawałki na materiale są w świeżej oraz innowacyjnej formie. Na wydawnictwie gościnnie usłyszymy takich artystów jak: Young Leosia, Kękę, Tede, Belmondawg, Skorup czy Ifi Ude. Wydawnictwo zadebiutowało na 3. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. W serwisie cgm.pl czytamy, że wersja fizyczna płyty dostępna jest na jacus.shop oraz w sklepach Empik. Na innej podstronie tego serwisu czytamy, że w zestawie powiększonym dodatkiem ekskluzywnym jest limitowany, tkany we Włoszech „Krawat Prezesa”.

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop/rap. Autorami tekstu są Jacuś oraz KęKę. Kompozycja została wyprodukowana przez Jacusia.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 6 maja 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 141 851 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu wykonawcy pt. “Rakieta”, który na Youtube ma już 21 mln wyświetleń? Zobaczymy.

Jacuś to raper, który w krótkim czasie zdobył popularności. W serwisie cgm.pl w artykule opublikowanym w dniu 2021.07.12 czytamy: Jacuś przekroczył niedawno 1 000 000 słuchaczy miesięcznie na Spotify. Przypomnijmy, że pod koniec 2020 roku ukazał się debiutancki krążek artysty zatytułowany “Gucci Trip”. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 24-06-2022 w miejscowości Gorzów Wielkopolski, a kolejny następnego dnia w tym samym miejscu.

KęKę, również Kę, Kędzior, Kiki, Mr Kękę, KęKi, właśc. Piotr Dominik Siara (ur. 15 września 1983 w Radomiu) – polski raper. Swoją karierę rozpoczął w radomskim podziemiu w 2001 roku. Powołał do życia własną wytwórnię, w której w 2016 roku wydał swoją trzecią płytę pt. ‘Trzecie Rzeczy’. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Nigdy ponad stan”, który ma już 40 mln wyświetleń. 23 kwietnia 2021 ukazał się jego album zatytułowany ‘Siara’. Najbliższy koncert 38-letniego artysty ma się odbyć 18-06-2022 w miejscowości Września.

źródło: empik.com, cgm.pl, olis.onyx.pl, | koncertomania.pl, cgm.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania “PAPIEŻ”

[Refren: Jacuś]
Papież
Pa-pa-pa-papier
Dzwoni papież
Czuję presję jakby patrzył na mnie pa-pa-papież

[Zwrotka 1: Jacuś]
Banknoty, w nocy robię se banknoty
Ten dom nie jest z papieru, mamy własne samoloty
W podstawówce były z nas najseksowniejsze koty
Z czasem świat wszczepił we mnie fakt, że ludziom brakuje cnoty, kurwa

[Refren: Jacuś]
Papież
Pa-pa-pa-papier

[Zwrotka 2: KęKę, Jacuś]
Robię “P” do “A” do “P” do “I” do “E” do “R”, i can’t stop
Będę dalej robił chociaż państwo chce bym przestał
Atmosfera dla biznesu tu się staje gęsta
Dla nich niezależność formą przestępstwa
Jeszcze ciut poczujesz głębie
Chyba, że się schowasz jak ten papież co jest Niemcem
I był w Hitlerjugend jak był jeszcze małym dzieckiem
Szymborska wiersze dla Stalina nazywała błędem
A ty jak się w życiu pomylisz, ziomek dla ciebie niestety to koniec
Nikt się za tobą tu nie pochyli, za to będą o 6 pod domem
Dlatego trzeba robić papier i nie wierzyć populistom
Którzy chcą ratować życie, po tym jak je najpierw zniszczą

[Refren: Jacuś]
Papież
Pa-pa-pa-papier
Dzwoni papież
Czuję presję jakby patrzył na mnie pa-pa-papież

Lista utworów

1. #Hot16Challenge2
2. Gucci
3. Kiss
4. Kurt Cobain
5. Queen
6. Chanel
7. Rice
8. PENTHOUSE
9. PAPIEŻ
Pozostałe utwory są na tej stronie

Jacek Pala, znany lepiej jako Jacuś, to rybnicki raper, pianista, producent, reżyser i montażysta teledysków. Twórczość Jacusia wykracza daleko poza ramy standardowego rozumienia muzyki, ale na pewno jest warta sprawdzenia. Jacuś zahacza o wiele gatunków – od rapu, poprzez elektronikę do szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej. Jego muzyka ma bawić i wpadać w ucho i bezspornie tak się właśnie dzieje. Jego debiutancka płyta zatytułowana “Gucci Trip” ukazała się 11 grudnia 2020 roku. Album jest utrzymany w gatunku Hip Hop i zawiera 15 piosenek. To wydawnictwo jest podsumowaniem rocznej pracy artysty[źródło]rockers.pl. Krążek został w pełni napisany, wyprodukowany i zaaranżowany przez samego twórcę. Gucci Trip jak sama nazwa wskazuje to przygoda muzyczna ukazana w oryginalny sposób poprzez dobór różnorodnych dźwięków, chwytliwych kompozycji oraz ekstrawaganckich tekstów w aranżu elektroniczno-rapowym[źródło]olis.onyx.pl. Wydawnictwo zadebiutowało na 9. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS.
źródło: koncertomania.pl, materiały prasowe, rockers.pl oraz olis.onyx.pl

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 765 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 2)