Imagine Dragons – Follow You

imagine-dragonsJakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiego zespołu Imagine Dragons zatytułowana “Follow You”. Singiel zapowiada nadchodzący krążek. Dan Reynolds napisał kawałek, gdy planował rozejść się ze swoją żoną, ale małżeństwo przetrwało kryzys.


Gatunek nowej piosenki to Alternative Rock. Materiał napisali: Dan Reynolds, Wayne Sermon, Ben McKee, Daniel Platzman, Joel Little, Fran Hall oraz Elley Duhé. Kompozycja została wyprodukowana przez Joela Little.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 16 marca 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 27 508 519 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Matt Eastin (był reżyserem kilku innych teledysków Imagine Dragons w tym “Believer”). W klipie pojawiły się gwiazdy serialu “It’s Always Sunny in Philadelphia”.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu grupy pt. „Believer”, który na Youtube ma już 1,9 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Believer” zajął czwarte miejsce na amerykańskiej liście Billboard Hot 100, stając się trzecim singlem w TOP10 formacji po „Radioactive” i „Demons”. Kawałek dotarł również do TOP10 w Austrii, Kanadzie, Czechach, Francji, Włoszech, Polsce i Portugalii i Szwajcarii. Nutka stała się piątą najlepiej sprzedającą się piosenką roku 2017 w Stanach Zjednoczonych i jednym z najlepiej sprzedających się singli wszechczasów. 8 stycznia 2019 roku ukazała się kolejna wersja kompozycji z udziałem amerykańskiego rapera Lil Wayne’a.

Formacja Imagine Dragons okazała się najpopularniejsza grupą rockową minionej dekady. Wszystkie rockowe nutki, które trafiły do Top 3 zestawienia Billboard Hot 100, zostały nagrane właśnie przez Imagine Dragons: „Believer”, „Thunder” oraz „Radioactive”. Formacja ma na koncie współpracę z licznymi gwiazdami.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię zespołu zamyka wydany 9 listopada 2018 roku krążek “Origins”, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych Interscope i Kidinakorner. Album jest utrzymany w gatunku rock. Płyta zawiera 12 numerów. Jest to ich czwarty album studyjny. Krążek pokrył się złotem. Album zadebiutował na drugim miejscu na amerykańskiej liście Billboard 200. W agregatorze recenzji Metacritic materiał otrzymał średni wynik 59, na podstawie 10 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 3,5 z 5 możliwych gwiazdek. Jak przyznają sami muzycy, „Origins” to siostrzana płyta „Evolve”, na której zespół kontynuuje tematy z poprzedniego albumu, jednocześnie nie zapominając o rockowych korzeniach.

– Kiedy tworzymy, po prostu to robimy, nie stawiamy sobie żadnych granic ani reguł. Czujemy podekscytowanie, kiedy możemy wkraczać na nowe terytoria i robić coś, czego jeszcze wcześniej nie robiliśmy – przyznają muzycy.

“Mam względem tego albumu mieszane uczucia, przyznaję, że w sieci znalazłam w zasadzie same recenzje, które odnoszą się do niego bardzo krytycznie, ja sama zasiadając do tej recenzji sądziłam, że ocenię ten krążek dość negatywnie. Jednak, gdy przesłuchałam go po raz koleny zdałam sobie sprawę z tego, że “Origins” nie jest albumem fatalnym. Być może jak na standardy Amerykanów płyta jest dość przeciętna, ale ponad połowa utworów to piosenki całkiem udane” – napisano w recenzji płyty w serwisie infomuza.pl i dano jej ocenę 3,5/6.

źródło: antyradio.pl, | antyradio.pl, allaboutmusic.pl, infomuza.pl, Wikipedia, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Imagine Dragons

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Follow You”

[Verse 1]
You know I got your number, number all night
I’m always on your team, I got your back, alright
Taking those, taking those losses if he treats you right
I wanna put you into the spotlight

[Pre-Chorus]
If the world would only know what you’ve been holding back
Heart attacks every night
Oh, you know it’s not right

[Chorus]
I will follow you way down wherever you may go
I’ll follow you way down to your deepest low
I’ll always be around wherever life takes you
You know I’ll follow you

[Verse 2]
Call you up, you’ve been crying, crying all night
You’re only disappointed in yourself, alright
Taking those, taking those losses if it treats you right
I wanna take you into the sunlight

[Pre-Chorus]
If the world would only know what you’ve been holding back
Heart attacks every night
Oh, you know it’s not right

[Chorus]
I will follow you way down wherever you may go
I’ll follow you way down to your deepеst low
I’ll always be around wherevеr life takes you
You know I’ll follow you

[Post-Chorus]
La-da-da-da-da-da, la-da-da-da-da-da
La-da-da-da-da-da, you know I’ll follow you
La-da-da-da-da-da, wherever life takes you
You know I’ll follow you

[Bridge]
You’re not the type to give yourself enough love
She live her life, hand in a tight glove
I wish that I could fix it, I could fix it for you
But instead I’ll be right here comin’ through
(Right here coming through)

[Chorus]
I will follow you way down wherever you may go (I’ll follow you)
I’ll follow you way down to your deepest low
I’ll always be around wherever life takes you (I’ll follow you)
You know I’ll follow you

[Post-Chorus]
La-da-da-da-da-da, la-da-da-da-da-da
La-da-da-da-da-da, you know I’ll follow you
La-da-da-da-da-da, wherever life takes you
You know I’ll follow you

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 106 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *