Igor Herbut – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Igora Herbuta to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2021 roku to zobacz niżej do listy singli.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Igora

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na Spotify lub YouTube Music lub Deezer.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Igora Herbuta zatytułowana “Wdzięczność”. Singiel promuje debiutancki studyjny, solowy krążek artysty zatytułowany “Chrust”, który ukazał się 17 kwietnia 2020 roku (więcej o tej płycie przeczytacie na tej stronie).

Gatunek nowej piosenki to Alternative/Indie. Autorem tekstu i kompozytorem jest Igor Herbut. Dodajmy, że Igor poprosił swoich fanów o to, aby oni również podzielili się tym, za co są wdzięczni. Rzecz jasna, trzeba użyć dwóch hashtagów czyli #wdziecznosc i #igorherbut.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 6 lipca 2020 roku. W dniu 10.04.2021 klip ma 1 113 680 wyświetleń na YT. Poruszający, pełen pozytywnych emocji i tytułowej wdzięczności wideoklip wyreżyserował Jacek Kościuszko. Teledysk powstał w przepięknej scenerii, która – jak mówi sam Igor – nie jest po prostu lokacją.

– To zaskakujące, bo nie planowaliśmy do niego teledysku. Dopiero gdy zobaczyłem, jak bardzo wiele osób ten utwór porusza, pomyślałem, że muszę sprawić, aby to przesłanie dotarło jak najdalej. Tekst powstał na podstawie moich notatek w zeszycie, w którym zapisuję różne myśli. Przeglądałem ten notes i zdałem sobie sprawę, jak wiele moich myśli dotyczy wdzięczności za to, co mam. Nie zawsze tak było. Zresztą nawet teraz zbyt często czuję niedosyt, zbyt często łapię się na tym, że ciągle mi mało, że ciągle czekam na coś więcej. Myślę, że Wdzięczność napisałem w dużej mierze do siebie samego, jako moją afirmację, jako moją modlitwę, jako mantrę, jako list do siebie samego, który każdego dnia przypomina mi o tym, co ważne – powiedział Igor.

Igor Herbut to jeden z najpopularniejszych młodych wokalistów w Polsce. Dziesiątki milionów wyświetleń na YouTube, platynowa płyta, własna audycja radiowa – to tylko kilka sukcesów, które osiągnął w bardzo młodym wieku.

źródło: zloteprzeboje.tuba.pl, rytmy.pl, allaboutmusic.pl, | adria-art.pl, i inne
Artykuł zaktualizowany w dniu 11.04.2021.

Tekst nagrania “Wdzięczność”

Chcę Ci życzyć na Twojej ścieżce śmiałych decyzji
Przestań się bać, już w porządku, już dobrze
To wątpliwości niszczą więcej naszych marzeń
Niż małe wielkie katastrofy

Gdy wpatrujesz się w dal, o czym myślisz, co widzisz?
Nie bądź zaskoczony tym, jak szybko odpowiada nasz świat
Gdy zaczynamy żyć, żyć prawdziwie
Czasem tylko jeden krok dzieli na od szczęścia

Nie czekaj z wdzięcznością na nic wielkiego
Bądź wdzięczny, a wszystko stanie się wielkie
Gdy przestałem czekać na coś ważnego
To nagle wszystko stało się ważne
I nagle wszystko stało się ważne

Chcę Ci życzyć na Twojej ścieżce w chwilach zwątpienia
Abyś kroczył nią godnie i szczerość zamieniał
W zwycięstwa, bo wiesz ja codziennie staram się
Tak jak i pewnie Ty być w dobrym miejscu

Nie czekaj z wdzięcznością na nic wielkiego
Bądź wdzięczny, a wszystko stanie się wielkie
Gdy przestałem czekać na coś ważnego
To nagle wszystko stało się ważne
I nagle wszystko stało się ważne

Nie czekaj z wdzięcznością na nic wielkiego
Bądź wdzięczny, a wszystko stanie się wielkie
Gdy przestałem czekać na coś ważnego
To nagle wszystko stało się ważne
I nagle wszystko stało się ważne (x2)


foto: kadr z wideoklipu “Igor Herbut – WDZIĘCZNOŚĆ”

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)
[13]
POL
(airplay
nowości)

[30]
RMF
[14]
2013 „Wkręceni – Nie ufaj mi” 2 1 1
2018 „Miłość jest wszystkim”
2019 „Jasny”
2020 „Ro”
„Tańczmy”
„Wdzięczność”
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

Igor Herbut (ur. 17 grudnia 1990 w Przemkowie) – polski piosenkarz, autor tekstów i kompozytor, pochodzenia łemkowskiego. Założyciel i wokalista grupy LemON. Pod koniec 2011 ze swoim kuzynem Adamem Horoszczakiem wziął udział w precastingu do 3. edycji programu talent show Must Be the Music. Tylko muzyka. Gatunki jego muzyki to Rock alternatywny/Indie oraz pop. Jego debiutancka solowa studyjna płyta zatytułowana “Chrust” ukazała się 17 kwietnia 2020 nakładem wytwórni płytowej Agora i jest utrzymana w gatunkach pop, pop alternatywny oraz muzyka poetycka. Album zawiera 14 piosenek. Wydawnictwo zadebiutowało na 5. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 5 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis cgm.pl dał mu ocenę 4/5.

“Na solowy album Igora Herbuta czekaliśmy przez ponad osiem lat, ale warto było uzbroić się w cierpliwość. „Chrust” to pierwszy solowy album artysty – piękny, dojrzały i bezwzględnie szczery. Igor choć znany jest z troski o swoją prywatność, nowym albumem wpuszcza słuchaczy w swój świat” – napisano o krążku w serwisie empik.com.

“Chrust to bardzo intymny krążek, bardzo osobisty. I choć Igor Herbut jest bardzo znanym artystą, to nie stworzył kolejnego popowego krążka, z którego można byłoby wyłonić radiowe hity takie jak „Scarlett” czy „Jutro”. Jest to krążek, którego warto i chyba nawet trzeba posłuchać w ciszy, ponieważ jego klimat do tego nawołuje. Najbardziej dojrzała płyta w karierze Herbuta, najdojrzalsze teksty, aranżacje” – napisano w recenzji materiału w serwisie wybieramkulture.com.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, empik.com oraz wybieramkulture.com

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 68 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)