GrubSon – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki GrubSona to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2021 roku to zobacz niżej do listy utworów.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki GrubSona

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera GrubSona zatytułowana “SLAJD” (z gościnnym udziałem polskiego piosenkarza Mroza). Kawałek znalazł się na najnowszym krążku artysty zatytułowanym “Akustycz(nie)Zupełnie”, który ukazał się 27 listopada 2020 nakładem wytwórni płytowej Mystic Production. Płyta jest utrzymana w gatunku Hip Hop i zawiera 18 numerów[źródło]Wikipedia, discogs.com, empik.com. Wydawnictwo powstało w ścisłej współpracy z gitarzystą i kompozytorem Jakubem Mitorajem.

“GrubSon, znany z doskonałego łączenia gatunków muzycznych i eksperymentowania ze środkami wyrazu, tym razem nagrał płytę w świeżej akustyczno-elektronicznej odsłonie. Utwory, jak w przypadku całej dotychczasowej kariery artysty, są zarówno komentarzem społecznym, jak i opowieścią o ludziach” – napisano o materiale w serwisie empik.com.

“Świeże wydawnictwo Grubsona to album przewrotny i przepełniony muzycznymi niespodziankami” – napisano o płycie w serwisie rytmy.pl[źródło]https://rytmy.pl/grubson-i-jego-nowy-album-akustyczniezupelnie-slodko-gorzka-refleksja-nad-swiatem/.

Gatunek nowej piosenki to Alternatywny hip-hop/rap. Autorami tekstu są Tomasz “Grubson” Iwanca oraz Mrozu, natomiast kompozytorami są Tomasz “Grubson” Iwanca i Jakub Mitoraj.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 10 sierpnia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 56 299 wyświetleń na YT. Wideoklip stworzyli: Michał Mierzejewski i Karol Wójcicki.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 35-letniego rapera pt. “Na Szczycie”, który na Youtube ma już 125 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że materiał do kawałka “Na Szczycie” 7 lipca 2019 zdobył 100 milionów wyświetleń w serwisie YouTube, jako pierwszy na polskiej scenie rapowej[źródło]https://pl.wikipedia.org/wiki/Grubson#%C5%BByciorys.

Grubson od wielu lat należy do grona najpopularniejszych polskich raperów. Był pierwszym, który grał na Woodstocku i pierwszym w Polsce, który osiągnął 100 mln odsłon na YouTube w kategorii rap[źródło]28 listopada 2020 dziendobry.tvn.pl. GrubSon to artysta, którego nie sposób przeoczyć. Charakterystyczny głos, doskonałe teksty i osobowość, która na koncertach porywa tłumy[źródło]12 lip 2021 adria-art.pl. GrubSon rozpoczął swoją przygodę z kulturą Hip-Hop & Rap w 1993 roku. Zawdzięcza to swemu starszemu bratu – Hudemu, który promował ta niesamowita kulturę w rodzinnym mieście prowadząc pierwsze imprezy tzw. „Rapoteki” z kaset magnetofonowych. Grubson działalność wydawniczą rozpoczął pod koniec lat 90[źródło]muzyka.wp.pl. Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 25-09-2021 w miejscowości Rybnik[źródło]https://www.koncertomania.pl/grubson/koncerty.

Mrozu, właśc. Łukasz Mróz (ur. 22 lipca 1986 we Wrocławiu) – polski piosenkarz, producent muzyczny, kompozytor i autor tekstów. Współpracował z „Wozem” nad utworem „Jestem Imprezą”. Współpracował ponadto z wykonawcami, takimi jak DJ Kenneth, Mr. Kinglover, Natural Dread Killaz, Jamal, EastWest Rockers, Bob One, Junior Stress, Molesta Ewenement, K.A.S.T.A., Lilu, Wice Wersa czy White House. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Szerokie wody” [Live Session], który ma już 18 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 35-letniego artysty zamyka wydany 12 kwietnia 2019 roku krążek “Aura”[źródło]https://pl.wikipedia.org/wiki/Mrozu. najbliższy koncert muzyka ma sie odbyć 29-09-2021 w miejscowości Warszawa[źródło]https://www.koncertomania.pl/mrozu/koncerty.

źródło: rytmy.pl, empik.com, discogs.com, | dziendobry.tvn.pl, adria-art.pl, muzyka.wp.pl, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania “SLAJD”

[Ref]
gdy o jedne krok się cofnę
to do przodu dwa
idę za ciosem, idę za ciosem
Choć nie raz się potknę, to i tak, tak, tak
ide za głosem
za swoim głosem
który we mnie
od dawna chce zebym czuł się pewnie
nie skamlał
kiedy podejdzie serce do gardła
blok za blokiem
i znów za ciosem

[Grubson]
Taka nasza charakterystyka charakteru,
osobowości, temperamentu
Mamy nosa do pokonywania ostrych zakrętów.
Na tyle dobrze, mamy się tu, w centrum kontynentu
Mimo porażek, błędów, owczego pędu, nie bierzemy jeńców
Życie jest jak balet, Ty prowadzisz taniec
Rozwijasz swój talent albo toczysz się jak walec
Nie mów mi, że kłamię że to nierealne
Bo gdybyś miał racje dawno wylądowałbym na dnie.

[Ref]
(…)

[Mrozu]
Słępy od świateł grasz
chcą byś nie wychodził z roli
za ogonem swoim gonił
niech sie każdy z nich…

Leci przez palce piach
Wokół mówią “to zaboli”
A my wiemy co się kroi
Nie składamy broni

[Grubson]
Wiesz gdzie masz dzwonić
Po kogo dzwonić masz

[Grubson/Mrozu]
Idę za ciosem znów
Mam w sobie ten głód
Nie czekam na cud
Szlifuje swój kunszt
Jak młody bóg
Świat mam u stóp
Od kołyski po klub
Teraz Twój ruch

Lista utworów

1. 1002- Nowiny Miasta (Złą sławą owianego)
2. 3oda Kru
3. 4 Owieczki
4. A Kto To feat. BRK
5. A ty nie !
6. A.S.I.A
7. Aksamit ( ft. Meter)
8. Aktywacja
9. Angelofon (feat. Dżawor)
10. Atak & Metrowy
11. Supa’High Music
12. Slajd
Pozostałe utwory są na tej stronie
Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze „Fale” u boku Kajmana.

Grubson, właściwie Tomasz Iwanca (ur. 28 stycznia 1986 w Rybniku) – polski raper i producent muzyczny. Tomasz działalność artystyczną rozpoczął pod koniec lat 90. XX wieku. Występował w formacjach 3oda Kru, Siła-Z-Pokoju i Super Grupa. Gatunki jego muzyki to hip-hop, ragga i dancehall. Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “O.R.S.” ukazała się 19 sierpnia 2009 nakładem wytwórni płytowej MaxFloRec i jest utrzymana w gatunkach hip-hop oraz raggamuffin. Album zawiera 18 piosenek. Wydawnictwo zadebiutowało na 41. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Krążek pokrył się platyną. Na materiale gościnnie pojawiają się m.in.: Emilia i Majkel (Bzzzt), Bu i Metrowy (3oda Kru), donGURALesko, Junior Stress, Cheeba i Grizzlee (EWR), Skorup i inni.

“Płyta zawiera 18 kawałków, które ciężko sprowadzić do wspólnego mianownika. Jedyne słowo, które pcha się na usta to energia!” – czytamy o wydawnictwie w serwisie empik.com.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz empik.com

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 114 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *