Gromee, Olivia Addams – Broken

gromeeJakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskiego producenta Gromee’go oraz rumuńskiej piosenkarki Olivii Addams zatytułowana “Broken”. Ta taneczna nutka ma wyeksponowany bass.


“Kocham muzykę oraz pracę z ludźmi, którzy traktują ją jak pasję i najlepszą formę do wyrażania siebie. Olivia Addams niewątpliwe, należy właśnie do tej nielicznej grupy osób. Gdy po raz pierwszy usłyszałem jej głos, wiedziałem, że muszę zrobić z nią utwór. Jakiś czas temu spotkaliśmy się w Polsce po raz pierwszy i wspólnie doszliśmy do wniosku, że musimy razem coś stworzyć. Później wszystko potoczyło się w ekspresowym tempie. Utwór nagraliśmy zdalnie – Olivia w Rumuni, ja w Polsce. Na szczęście w końcowej fazie tworzenia „Broken” nasze drogi się skrzyżowały i spotkaliśmy się w Rumunii na planie teledysku. To był wspaniały czas i obiecałem rumuńskiej ekipie, że wkrótce tam wrócę” – powiedział Gromee.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są Marius Dia, Holy Molly oraz Olivia Addams, natomiast kompozytorami są Marius Dia, Holy Molly, Andrzej Gromala i Alex Parker.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 95, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 5.

Singiel “Broken” to następca singla „Talk to Me” (nagranego wraz z Catali).

Warto wspomnieć, że Gromee w tym roku nagrał kawałek też z inną rumuńską piosenkarką, Inną. Nutka nosi tytuł „Cool Me Down”, a artykuł o niej wraz z teledyskiem jest na tej stronie. Utwór cieszył się popularnością w polskich radiach. W „Broken” Andrzej, jako producent, nieco bardziej odchodzi od stylistyki Slap House niż miało to miejsce w „Cool me down„.

Oficjalny teledysk na YT ukazał się 19 listopada 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 590 852 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserowała Isabella Szanto. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Roberto Stan.

Jest dużo komentarzy pod wideo oceniających pozytywnie materiał. Komentarz pod wideo dodał też Gromee:

“W tych trudnych do podróżowania czasach, udało się nakręcić teledysk w Rumunii 😍 Zobaczcie efekty 👀 i dajcie znać w komentarzach, jak Wam się podoba ta współpraca polsko-rumuńska 🇵🇱🇷🇴💪 Dzielenie się z Wami nową muzyką daje dużo radości 🥰❤️”

Gromee jest jednym z najpopularniejszych polskich DJ-ów, a jego kawałki chętnie puszczane są w naszych radiostacjach. Muzyk wielokrotnie prezentował je na największych festiwalach telewizyjnych w kraju: Sopot Hit Festiwal, Przebojowe Lato Radia Zet, Eska Music Awards, Festiwal Piosenki w Opolu, Przebój Lata RMF FM. Artysta na swoim koncie ma współpracę z takimi artystami, jak Golec uOrkiestra, Edyta Górniak, Marta Gałuszewska, Sound’n’Grace, Inna czy Mahan Moin. Producent jest znany z tego, że do współpracy zaprasza zagranicznych artystów. Krakowianin w maju 2018 wraz ze szwedzkim wokalistą Lukasem Meijerem reprezentował Polskę w konkursie Eurowizji z utworem „Light me up”. Ciekawym projektem artysty jest Orcheston. W jego ramach na koncercie prezentowane są największe hity muzyki elektronicznej w aranżacji orkiestry symfonicznej i gości specjalnych. Do współpracy przy projekcie Gromee zaprosił jedną z najlepszych orkiestr w Polsce – Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej. W artykule opublikowanym w dniu 19 listopada 2021 w serwisie djpromotion.com.pl czytamy, że Andrzej Gromala “może pochwalić się 10 singlami o statusie platyny, na Spotify zostały odtworzone ponad 94 miliony razy. Z kolei streamy klipów na YT przekroczyły ostatnio 160 milionów wyświetleń”. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer „Górą Ty” (nagrany wraz z Golec uOrkiestra, feat. Bedoes), który ma już 38 mln wyświetleń. Dodajmy, że singiel „Górą Ty” był niekwestionowanym przebojem lata 2019. Numer będący połączeniem góralszczyzny z klubowymi klimatami zajął piąte miejsce w plebiscycie Przebój Roku RMF FM 2019. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 2, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 5. Przypomnijmy, że w 2018 roku ukazał się debiutancki studyjny krążek artysty “Chapter One”, który jest na razie jedynym jego albumem studyjnym (więcej o płycie na dole artykułu na tej stronie http://www.nowapiosenka.pl/gromee-nowa-piosenka/). Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 29-07-2022 w miejscowości Węgorzewo, a kolejny następnego dnia w tym samym miejscu.

Olivia Addams, właściwie Adriana Livia Opriș (ur. 17 września 1996 w Bukareszcie) – rumuńska piosenkarka, autorka tekstów, producentka muzyczna, youtuberka, tiktokerka, członkini zespołu Jealous Friend. Ta wschodząca gwiazda największą popularność zyskała dzięki nutce „Stranger”. Kompozycja wspięła się na 1 miejsce najczęściej granych kawałków w polskich radiostacjach (8,8 mln wyświetleń na YT). Artystka na razie nie wydała żadnego albumu studyjnego.

źródło: radiozet.pl, djpromotion.com.pl, radiozw.com.pl, music.apple.com, | mckkatowice.pl, muzyka.interia.pl, dziendobry.tvn.pl, pap-mediaroom.pl, djpromotion.com.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, songkick.com, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Gromee

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Broken”

I’ve been jealous, overjealous
Getting matter break things
We should break up
People tell us
They don’t know but I dream

Oh, I tried to be
Your team mate, your partner, your friend (Oh)
Now I’m incomplete
We both know we started this chaos

I swim every ocean
I cross every heart
Under water I’m breathing fine
I watch you to fire to burn out my mind
‘Cause I’m broken if you’re not mine

I’m a-la-la-la-lone
Lonely, lone (3x)
‘Cause I’m broken if you’re not mine

I’m a-la-la-la-lone
Lonely, lone (3x)
‘Cause I’m broken if you’re not mine

Same insicks and same forgiveness
I’m so tired of it all
Sad condiscous
Where my feelings?
Wondering where do heart belongs

Oh, I tried to be
Your team mate, your partner, your friend
(Oh)
Now I’m incomplete
We both know we started this chaos

I swim every ocean
I cross every heart
Under water I’m breathing fine
I watch you to fire to burn out my mind
‘Cause I’m broken if you’re not mine

I’m a-la-la-la-lone
Lonely, lone (3x)
‘Cause I’m broken if you’re not mine (2x)
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 7 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *