Gromee – nowa piosenka

gromeeTytuł nowej piosenki Gromee’go to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2021 roku to zobacz niżej do singli.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Gromee

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskiego producenta Gromee’go oraz rumuńskiej piosenkarki INNY zatytułowana “Cool Me Down”. Gromee w swojej nutce przedstawia silną kobietę, która nie może przejść obojętnie obok chłopaka, który jej się podoba. Producent ma nadzieję, że słuchając tej kompozycji poczujemy się jak na najlepszej letniej imprezie. Singiel ten to wyjątkowa propozycja, która powinna porwać do tańca podczas tegorocznego lata.

“Jestem podekscytowana współpracą z Gromee’m! Liczę na to, że ten numer porwie was do tańca!”- powiedziała INNA.

Gatunek nowej piosenki to dance-pop. Autorami tekstu i kompozytorami są Moa Hammar, Cassandra Ströberg, Lewis Hughes, Nicholas Audino, Te Whiti Warbrick (twórcy ci mają w swoich dorobkach współprace z najbardziej rozpoznawalnymi nazwiskami światowej sceny muzycznej jak Alan Walker, Ariana Grande, Rihanna, Post Malone, Arvin van Buuren, czy R3hab) oraz Andrzej Gromala.

Oficjalny teledysk na YT ukazał się 23 kwietnia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 730 672 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował Maciej Zdrojewski, który był także kierownikiem zdjęć do teledysku. W pełnym efektownych świateł klipie możemy zobaczyć oboje wykonawców. Wideoklip przywołuje na myśl zarówno modowe wybiegi, jak i klubowe imprezy.

W komentarzu pod wideo Gromee napisał:

“Thank you for all your support! We are so happy and thankful for any comment and sharing ❤️”

Translator nam to przetłumaczył następująco:

“Dziękuję za całe wsparcie! Jesteśmy bardzo szczęśliwi i wdzięczni za każdy komentarz i udostępnienie ❤️”

Komentarz dodała też INNA:

“Love all you guys! Thank you for watching! Don’t forget to share it with your friends! <3”

Translator nam to przetłumaczył następująco:

“Kocham was wszystkich! Dzięki za oglądanie! Nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi! <3”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 42-letniego krakowianina pt. „Górą Ty” (nagranego wraz z Golec uOrkiestra, feat. Bedoes), który na Youtube ma już 36 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Górą Ty” był niekwestionowanym przebojem lata 2019. Numer będący połączeniem góralszczyzny z klubowymi klimatami zajął piąte miejsce w plebiscycie Przebój Roku RMF FM 2019. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 2, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 5.

Gromee jest jednym z najpopularniejszych polskich DJ-ów, a jego kawałki chętnie puszczane są w naszych radiostacjach. Muzyk wielokrotnie prezentował je na największych festiwalach telewizyjnych w kraju: Sopot Hit Festiwal, Przebojowe Lato Radia Zet, Eska Music Awards, Festiwal Piosenki w Opolu, Przebój Lata RMF FM. Artysta na swoim koncie ma współpracę z takimi artystami, jak Golec uOrkiestra, Edyta Górniak, Marta Gałuszewska, Sound’n’Grace czy Mahan Moin. Producent jest znany z tego, że do współpracy zaprasza zagranicznych artystów. Krakowianin w maju 2018 wraz ze szwedzkim wokalistą Lukasem Meijerem reprezentował Polskę w konkursie Eurowizji z utworem „Light me up”. Ciekawym projektem artysty jest Orcheston. W jego ramach na koncercie prezentowane są największe hity muzyki elektronicznej w aranżacji orkiestry symfonicznej i gości specjalnych. Do współpracy przy projekcie Gromee zaprosił jedną z najlepszych orkiestr w Polsce – Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej. Przypomnijmy, że w 2018 roku ukazał się debiutancki studyjny krążek artysty “Chapter One”, który jest na razie jedynym jego albumem studyjnym (więcej o płycie na dole artykułu). Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 26-06-2021 w miejscowości Sopot, a kolejny 09-07-2021 w miejscowości Świecie.

Inna (zapis stylizowany: INNA), właśc. Elena Alexandra Apostoleanu (ur. 16 października 1986 w Mangalii) – rumuńska piosenkarka muzyki dance i eurodance. INNA to jedna z największych rumuńskich gwiazd, która swoje pierwsze sceniczne kroki stawiała na koncertach organizowanych przez Radio ESKA. Wykonawczyni dwukrotnie otrzymała nagrodę w kategorii najlepszy artysta Rumunii i Mołdawii podczas gali European Music Awards kanału MTV. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “Yalla”, który ma już 408 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 34-letniej artystki zamyka wydany 27 listopada 2020 roku krążek “Heartbreaker”. Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 25 czerwca 2022 roku w Madrid, Spain, Love The Tuentis.

“Jej ostatni singiel Flashbacks jest aktualnie jednym z najgorętszych hitów w Rosji, Rumunii, Bułgarii, Turcji czy na Ukrainie” – pisał o Gwieździe w kwietniu tego roku serwis eska.pl.

źródło: eurowizja.org, eska.pl, Wikipedia, | mckkatowice.pl, muzyka.interia.pl, dziendobry.tvn.pl, pap-mediaroom.pl, eska.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, songkick.com, i inne

Tekst nagrania “Cool Me Down”

Verse 1]
Part of me keep thinkin’
We don’t know where to draw the line
But I can feel my heartbeat given’
I wish that I could read your mind

[Pre-Chorus]
‘Cause when we get too close
It’s like the room is set on fire, on fire
We rise through the smoke
Like the tension take us higher

[Chorus]
Don’t tryna cool me down
Oh, na na na
I need another round
Oh, na na na
Don’t tryna cool me down
Oh, na na na
I need another round
Oh, na na na, na, yeah

[Post-Chorus]
Don’t tryna cool me down
Oh, na na na
I need another round
Oh, na na na
Don’t tryna cool me down
Oh, na na na
I need another round
Oh, na na na, na na

[Drop]
Don’t tryna cool me down
Don’t tryna cool me down

[Verse 2]
Gotta be ilussions
Every time you take me there
In the way I’m losin’
Standing on the edge again

[Pre-Chorus]
We rise through the smoke
Like the tension take us higher, on fire
We rise through the smoke
Like the tension take us higher

[Chorus]
Don’t tryna cool me down
Oh, na na na
I need another round
Oh, na na na
Don’t tryna cool me down
Oh, na na na
I need another round
Oh, na na na, na, yeah

[Post-Chorus]
Don’t tryna cool me down
Oh, na na na
I need another round
Oh, na na na
Don’t tryna cool me down
Oh, na na na
I need another round
Oh, na na na, na na

[Outro]
Don’t tryna cool me down
Don’t tryna cool me down

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

 

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)
[36]
POL
(airplay
nowości)
[37]
CZE
[38]
2011 „Open Up Your Heart”
(gościnnie: Jayden Felder)
2012 „You Make Me Say”
(gościnnie: Tommy Gunn i Ali Tennant)
„Live for the Light”
(gościnnie: Ali Tennant)
„Hurricane”
(gościnnie: Terri B!)
2013 „Gravity”
(gościnnie: Andreas Moe)
„All Night”
(gościnnie: WurlD)
2014 „Live Forever”
(gościnnie: Wrethov)
1
2015 „Follow You”
(gościnnie: WurlD)
11 2
„2BA”
„Who Do You Love”
(gościnnie: WurlD)
2016 „Fearless”
(gościnnie: May-Britt Scheffer)
10 1
„Spirit”
(gościnnie: Mahan Moin)
1 2
2017 „All Night 2017”
(gościnnie: WurlD)
„Runaway”
(gościnnie: Mahan Moin)
7 4
„Seagulls”
„Without You”
(gościnnie: Lukas Meijer)
9 1
„Zaśnieżone miasta”
(gościnnie: Sound’n’Grace)
23 1
2018 „Light Me Up”
(gościnnie: Lukas Meijer)
1 1 16
„One Last Time”
(gościnnie: Jesper Jenset)
1 4 33
2019 „Love Me Now”
(gościnnie: WurlD i Devvon Terrell)
62 4
„Górą Ty”
(oraz Golec uOrkiestra, gościnnie: Bedoes)
2 5
„Love You Better” 10
„Król”
(oraz Edyta Górniak)
10 5
„Share the Joy” 2 3
2020 „Sweet Emotions”
(oraz Jesper Jenset)
6 1
„Powiedz mi (kto w tych oczach mieszka)”
(gościnnie: Ania Dąbrowska i Abradab)
6 1
„Worth It”
(gościnnie: Ásdís)
1 1
2021 „Cool Me Down”
(oraz Inna)
5 1 62
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

Jego najnowszy remiks to utwór „Bassa Sababa”, którego oryginalnym wykonawcą jest Netta.

Andrzej Gromala (ur. 14 grudnia 1978 w Krakowie) znany szerzej jako Gromee to krakowski DJ, producent, remixer, autor tekstów i kolekcjoner muzyki, (różnych gatunków, od muzyki klubowej po muzykę poważną). Wielbiciel sztuki, malarz i rysownik. Wydany w 2015 roku utwór Follow You (Sony Music) znalazł się wśród 100 najchętniej granych utworów w całej Europie. Artysta regularnie koncertuje w Polsce. Wygrał krajowy finał Polski na Konkurs Piosenki Eurowizji 2018 w Lizbonie, Portugalia. Wraz ze szwedzkim piosenkarzem Lukasem Meijerem reprezentował swój kraj na Konkursie Piosenki Eurowizji 2018 w Lizbonie z piosenką “Light Me Up”. Występował na wielu festiwalach muzycznych, dzieląc scenę z takimi artystami jak Steve Aoki, Eric Clapton, Jessie Ware i Sting. Jego letni singiel z 2016 roku “Fearless” rządził polskimi listami przebojów, osiągając 10. pozycję w radiu i drugą pozycję na antenie TVPlay Chart i zdobywając nagrodę Platinum Record. Gatunki jego muzyki to dance, house, electro house, deep house, alternative dance. Jego debiutancka płyta zatytułowana “Chapter One” ukazała się 16 marca 2018 roku nakładem wytwórni płytowej Sony Music i jest utrzymana w gatunkach pop oraz muzyka klubowa. Album zawiera 14 piosenek. Wydawnictwo zadebiutowało na 8. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Krążek pokrył się złotem. Serwis Allaboutmusic.pl przyznał wydawnictwu 9 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis infomuza.pl przyznał płycie ocenę 5/6.

“Z jednej strony uderza mocno podkręconą energią taneczną, z drugiej podkreśla rockowymi akcentami, a wszystko wpisane jest w brzmienia aktualne dla europejskiego rynku muzycznego. Wielu kompozycji z pewnością nie powstydziłby się żaden DJ działający na międzynarodowej arenie” – napisał o materiale serwis allaboutmusic.pl.

Czytaj więcej
źródło: rmf.fm, pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org oraz allaboutmusic.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 555 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *