George Ezra – nowa piosenka

george-ezraTytuł nowej piosenki George’a Ezra to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2022.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki George’a Ezra

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka brytyjskiego piosenkarza George’a Ezry zatytułowana “Anyone For You (Tiger Lily)”. Singiel jest zapowiedzią nowego krążka artysty zatytułowanego ‘Gold Rush Kid’, który ma się ukazać 10 czerwca 2022 roku nakładem wytwórni płytowej Columbia. Złoży się na niego dwanaście poruszających i wzniosłych kompozycji, nad którymi artysta pracował ze swoim wieloletnim współpracownikiem – Joelem Pottem. Każda z nich została napisana i wyprodukowana w Londynie. Sam Ezra pisze o albumie:

„Gold Rush Kid”? To ja! Te piosenki brzmią jak ja i właśnie to je łączy.

Po wydaniu „Gold Rush Kid”, Ezra ma zagrać swoje największe dotychczas show, specjalny całodniowy event w londyńskim Finsbury Park 17 lipca.

Gatunki piosenki to piosenka autorska. Autorami tekstu są Joel Pott oraz George Ezra, natomiast producentem jest Joel Pott.

„«Anyone For You» to zlepek pomysłów na teksty znalezionych w starych notatnikach i przypadkowych chwilach dzielonych między muzykami w studiu”, wyjaśnia George. „Jest radosny i zaraźliwy, a ja nie mogę powstrzymać się od uśmiechu za każdym razem, gdy go śpiewam”.

Kawałek opowiada o wsparciu, co najlepiej symbolizuje jego wspaniały refren śpiewany przez George’a: Pozwól mi być twoim światłem!.

Nutka na liście UK Singles (OCC) zajęła, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 16.

Singiel “Anyone for You (Tiger Lily)” to następca singla “Come on Home for Christmas”.

Oficjalny teledysk na YT ukazał się 28 stycznia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 4 551 646 wyświetleń na Youtube. Materiał wyreżyserował Andrew Donoho (jest reżyserem wielu teledysków m.in. Galantis: No Money, Twenty One Pilots: Saturday, Zedd and Liam Payne: Get Low). Kierownikiem zdjęć do teledysku był Nick Bupp.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 28-letniego Brytyjczyka pt. “Shotgun”, który na YouTube ma już 302 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na angielskiej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Shotgun” znalazł się w TOP10 na listach przebojów w 17 krajach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 2. W zestawieniu najpopularniejszych utworów w stacjach radiowych – Airplay za 2019 rok nutka zajęła pozycję numer 94. Kompozycja na liście UK Singles (OCC) zajęła najwyższą pozycję numer 1, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 15, na liście US Dance Club Songs (Billboard) numer 5, na liście US Hot Rock & Alternative Songs (Billboard) numer 7, a na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 35. Kawałek otrzymał nominację do Brit Awards w kategorii British Single of the Year. Materiał zdobył certyfikat dwunastokrotnie platynowej płyty.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych brytyjskiego muzyka zamyka wydany 23 marca 2018 roku krążek “Staying at Tamara’s”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Columbia. Album jest utrzymany w gatunkach Folk pop, stadium rock i indie folk. Płyta zawiera 11 numerów. Jest to jego drugi album studyjny. Materiał zdobył certyfikat potrójnie platynowej płyty. Na angielskiej Wikipedii możemy zobaczyć, że krążek znalazł się w TOP10 na 9 listach albumów. Wydawnictwo na liście UK Albums (OCC) zajęło, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 1, a na liście US Billboard 200 numer 68. Był to najlepiej sprzedający się album artysty roku w Wielkiej Brytanii w 2018 roku i był nominowany do brytyjskiego albumu roku podczas Brit Awards 2019. W ramach wsparcia płyty Ezra wyruszył w światową trasę koncertową 2018 zatytułowaną Staying at Tamara’s Tour, odwiedzając głównie miasta w Ameryce Północnej i Europie. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 61/100, na podstawie 7 recenzji. Serwis NME przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek, co wskazuje na „ogólnie przychylne recenzje”. Podobnie jak “Wanted On Voyage”, tak “Staying At Tamara’s” również zainspirowały podróże, a konkretnie czary na wyspie Skye, świńska farma w Norfolk, dawna obora z mąką kukurydzianą w Kent, przerobiona stodoła w północnej Walii czy Airbnb w Barcelonie, którego właścicielką była tytułowa Tamara.

“Podsumowując, album Staying at Tamara’s to kawał dobrego aczkolwiek bardzo bezpiecznego materiału. Ezra zdecydowanie pokazał jaką muzykę chce tworzyć – trzyma się konsekwentnie obranej ścieżki. Dał nam, słuchaczom, tego, czego mogliśmy się po nim spodziewać” – napisała Aleksandra Żeleźnik w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 12 kwietnia 2022 roku w London, UK, The London Palladium, a kolejny 13 kwietnia 2022 w Manchester, UK, Opera House, Manchester.

źródło: rytmy.pl, eska.pl, shazam.com, | bestsellery.zpav.pl, empik.com, allaboutmusic.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne

Tekst nagrania “Anyone For You (Tiger Lily)”

[Verse 1]
Tiger lily, moved to the city
She just turned twenty-one
And then I said, “Here’s my number, hit me up
If you’re needing anyone”

[Pre-Chorus]
And I could be anyone, anyone, anyone, anyone, anyone for you
Anyone, anyone, anyone, anyone, anyone

[Chorus]
I could love you, I could be
Anything you want of me
And in the darkness of the night
Baby, let me be your light
I could love you, I could be
Anything you want of me
And in the darkness of the night
Baby, let me be your light
Be your light
Be your light (Yeah)

[Verse 2]
Well, I gave her love but it wasn’t enough
So she called me up just to call it off
I can’t afford to make that mistake this time
And if you’re flying over the Serengeti
Tiger lily, don’t forget me
The way I am, not the way I was, mmm

[Pre-Chorus]
And I could be anyone, anyone, anyone, anyone, anyone for you
Anyone, anyone, anyone, anyone, anyone

[Chorus]
I could love you, I could be
Anything you want of me
And in the darkness of the night
Baby, let me be your light
I could love you, I could be
Anything you want of me
And in the darkness of the night
Baby, let me be your light
Be your light
Be your light (Light, light, light)

[Bridge]
Anyone for you

[Chorus]
I could love you, I could be
Anything you want of me
And in the darkness of the night
Baby, let me be your light
I could love you, I could be
Anything you want of me
And in the darkness of the night
Baby, let me be your light
I could love you, I could be
Anything you want of me
And in the darkness of the night
Baby, let me be your light
I could love you, I could be
Anything you want of me
And in the darkness of the night
Baby, let me be your light
Be your light (Woo)
Be your light (Woo)

[Outro]
Oh
I can be your light
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

Title Year Peak chart positions
UK
[4]
AUS
[5]
AUT
[6]
“Did You Hear the Rain?” 2013 72
“Budapest” 3 5 1
“Cassy O'” 2014 70
“Blame It on Me” 6 10 11
“Listen to the Man” 41
“Barcelona” 2015
“Don’t Matter Now” 2017 66
“Paradise” 2018 2 2
“Shotgun” 1 1 4
“Hold My Girl” 8 55 53
“Pretty Shining People” 2019 25
“Come on Home for Christmas” 2021 8
“Anyone for You (Tiger Lily)” 2022 16
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

George Ezra, właściwie George Ezra Barnett (ur. 6 czerwca 1993 r.) – brytyjski wokalista i autor tekstów pochodzący z Bristolu. Wymienia Boba Dylana i Woodyego Guthrie jako swoje muzyczne inspiracje. Młodzieńcza fascynacja na punkcie Dylana skłaniała George’a do poszukiwania wcześniejszych amerykańskich artystów folkloru i bluesa. Ezra wychował się w Hertford w Hertfordshire, uczęszczając do szkoły podstawowej w Bengeo, a następnie do szkoły Simon Balle. W 2011 roku przeniósł się do Bristolu, gdzie studiował w brytyjskim i irlandzkim Modern Music Institute. Oboje jego rodzice to nauczyciele. Zane Lowe, były DJ BBC Radio 1, nazwał go jednym z najbardziej interesujących i potężnych nowych wokalistów. Gatunki jego muzyki to Folk, Blues, Rock, Pop, Indie rock i Indie folk. Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Wanted on Voyage’ ukazała się 30 czerwca 2014 roku nakładem wytwórni płytowej Columbia i jest utrzymana w gatunkach Pop rock, folk rock, Americana oraz blues. Album zawiera 12 piosenek. Na angielskiej Wikipedii możemy zobaczyć, że krążek znalazł się w TOP10 na listach albumów w 11 krajach. Wydawnictwo na liście UK Albums (OCC) zajęło najwyższą pozycję numer 1, na liście US Billboard 200 numer 19, na liście US Folk Albums (Billboard) numer 1, a na liście US Top Rock Albums (Billboard) numer 6. Materiał otrzymał pozytywne recenzje krytyków muzycznych. W agregatorze recenzji Albumoftheyear krążek otrzymał średni wynik 69/100, na podstawie 7 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek. Płyta nagrana została pod okiem producenta Cama Blackwooda. George Ezra sam zagrał wszystkie partie gitary, basu i klawiszy. Utrzymany w dużej mierze w klimatach akustycznych album zawiera sporo zaskoczeń. W warstwie lirycznej znajdziemy tu dużo przemyśleń młodego Brytyjczyka. Materiał zdobył certyfikat pięciokrotnie platynowej płyty.

“Wanted On Voyage to prawie 45 minut dobrego, rytmicznego i radosnego grania. Na albumie nie ma rozbudowanych, porywających wirtuozerią kompozycji, ale są bardzo szczere, dobrze napisane i zaśpiewane piosenki” – napisał Konrad Siwiński w recenzji płyty w serwisie artrock.pl.

źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, albumoftheyear.org, empik.com oraz artrock.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 62 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *