Farben Lehre – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Farben Lehre to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2018 roku to zobacz niżej do listy utworów.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Farben Lehre

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
W sieci ukazał się nowy utwór polskiego zespołu Farben Lehre. Numer pochodzi z pochodzi z ostatniego albumu grupy „Stacja Wolność”, który ukazał się 1 września 2018 nakładem wytwórni płytowej Lou & Rocked Boys i jest utrzymany w gatunkach punk rock oraz punky reggae. Krążek zawiera 15 kompozycji plus 5 bonusów. To jest 15 płyta studyjna formacji. Album został zarejestrowany w warszawskim studio Serakos i zrealizowany przez Roberta Srzednickiego. Do nagrań poprzednich krążków zespół zapraszał wielu artystów. Tym razem gościnnie usłyszymy tylko Michała Jelonka, grającego na skrzypcach, altówce i gitarze oraz Agatę Wojdę udzielającą się w chórkach. – “Niewątpliwie muzyczną inspiracją do powstania tego kawałka była twórczość nieśmiertelnych the Ramones. Rytmika „12 pytań” przypomina nieco konkretny kawałek nowojorczyków, czyli „I Believe in Miracles” z albumu Brain Drain, aczkolwiek my gramy to znacznie szybciej i mocniej. Niewątpliwie motorem napędowym całej konstrukcji jest sekcja rytmiczna, wsparta dynamiczną gitarą oraz bardzo melodyjnym, nośnym wokalem. Tekst to takie nasze 12 pytań-przykazań, które traktujemy jako wyjątkowo znaczące w aktualnych realiach. Każdy powinien sam sobie i przed sobą odpowiedzieć szczerze na wymienione zagadnienia. Ciekawostką jest fakt, że słowa do „12 pytań” powstały praktycznie w 5 minut, aczkolwiek później pojawiło się kilka drobnych – choć niezbędnych – korekt” – powiedziała formacja o nowym numerze. Przy okazji wydania nowego kawałka grupa ogłosiła konkurs. Szczegóły na tej stronie. Gatunek nowej piosenki to Alternative/Indie (według Google), inne źródło podaje, że rock. Oficjalny do nowego utworu na Youtube ukazał się 20 grudnia 2018 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 6 666 wyświetleń na YT. Czy produkcja powtórzy sukces hitu zespołu pt. „Anioły i Demony”, który na Youtube ma przeszło 10 milionów wyświetleń? Zobaczymy. Najbliższa impreza, na której wystąpi grupa odbędzie się 15-03-2019 w Szczecinie (Zachodniopomorskie), a kolejna 05-04-2019 w Rzeszowie (Podkarpackie).
źródło: rockkompas.pl, fyh.com.pl, Internet


Tekst utworu

Co to za zegar, w którym czas do tyłu zmierza?
Co to za katolik, co nie słucha Papieża?
Co to za sędzia, który fałszuje wyniki?
Co to za miernota, co się pcha do polityki?
HEJ CO NA TO POWIESZ?
CZEKAM NA ODPOWIEDŹ
DWANAŚCIE PYTAŃ
CHODZI MI PO GŁOWIE
Co to za historia, którą pisze się od nowa?
Co to za bohater, co ucieka od wroga?
Co to za kraina, która dzieli swoich ludzi?
Co to za rozum, co nie chce się obudzić?
HEJ CO NA TO POWIESZ? …
Co to za władza, która stoi ponad prawem?
Co to za generał, co nie świeci przykładem?
Co to za choroba, która nienawiścią zieje?
Co to za wiara, co odbiera nadzieję?
HEJ CO NA TO POWIESZ? …

Lista utworów

Rok Tytuł Pozycja na liście
SLiP
[18]
2000 „Matura 2000”[19] 42
„Piosenka leniwych słoni”[19]
2001 „Wiecznie młodzi”[19]
„A u mnie siup”[19]
2003 „Pozytywka”[19]
„Matura 2003”[19]
„Niepiosenka”[19]
2004 „Magia”[19]
2005 „Terrorystan”[19]
„Pogodna”[19]
2006 „Punky Reggae live 2006”[19]
„Piosenka leniwych słoni”[19]
„Krótka piosenka”[19]
2007 „Punky Reggae live 2007”[19]
2008 „Corrida”[20]
2009 „Punky Reggae live 2009”[19]
„Urwis”[19]
2018 „12 pytań”
„–” pozycja nie była notowana.

Farben Lehre – polski zespół punkowy, który powstał w 1986 roku z inicjatywy Wojciecha Wojdy oraz Marka Knapa. Pierwszy koncert grupy miał miejsce w Płocku, w auli Liceum im. Wł. Jagiełły (W. Wojda i M. Knap byli jego absolwentami). W 1990 zostali jednymi z laureatów Festiwalu w Jarocinie. Od 2004 roku formacja organizuje festiwal Punky Reggae Live. Farben Lehre jest jednym z najbardziej znanych zespołów punkrocka w Polsce, grając około 100 koncertów rocznie w całym kraju. W Niemczech, Austrii i na Ukrainie pojawiają się również na festiwalach i w mniejszych klubach. Obecny skład formacji stanowią cztery osoby. Aktualnie wokalistą grupy jest Wojciech Wojda (stan na 2.01.2019). Gatunki ich muzyki to punk rock, punky reggae i rock alternatywny. Ich debiutancka płyta zatytułowana Bez pokory ukazała się w październiku 1991 roku nakładem wytwórni płytowej Arston i jest utrzymana w gatunku punk rock. Album zawiera 11 piosenek (edycja winylowa 10). Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org oraz de.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 36 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *