Ewa Farna – nowa piosenka

Ewa FarnaTytuł nowej piosenki Ewy Farny to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2022.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Ewy

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polsko-czeskiej piosenkarki Ewy Farny zatytułowana “Na skróty”. Pełen ironii, taneczny singiel promuje najnowszy krążek studyjny artystki zatytułowany “Umami”, który ukazał się 28 stycznia 2022 nakładem wytwórni płytowej Warner Music Poland (Polska). Płyta jest utrzymana w gatunku Indie Pop i zawiera 12 numerów. Wydawnictwo zadebiutowało na 3. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Nutki to efekt pracy Ewy Farnej z artystami z całej Europy, zestawem producentów, inżynierów dźwięku, kompozytorów. Przy tworzeniu materiału Ewa Farna współpracowała m.in. z Mery Spolsky, Margaret i Kacezetem, Mikołajem Trybulcem czy Sarsą, Magdą Wójcik.

Jak mówi Ewa Farna:

„Macierzyństwo jest dla mnie dużą inspiracją oraz najlepszą szkołą. Lustrem, na ile sama mam w sobie przerobione niektóre tematy. Skłania mnie do codziennej pracy nad sobą, nad tym co mówię, robię. Kim myślę, że jestem a kim naprawdę jestem. Na płycie skupiłam się na tym, by teksty były pełne autentyczności, żeby niosły treść, a nie tylko ładnie brzmiały. Żeby słuchacz mógł mnie poznać na nowo, tak jak ja siebie odkrywałam, kiedy tworzyłam tę płytę.

Ten album pojawia się po długim czasie, jednak zależało mi na tym, żeby mieć coś do powiedzenia, a nie tylko żeby wydać płytę. To wydawnictwo to połączenie pozytywnych dźwięków z ważnym dla mnie przekazem. To wielobarwna płyta bez naklejki, to ja w najbardziej nieuczesanej wersji, różnorodna. To komplet moich smaków.”

“Na UMAMI Ewa Farna nie próbuje na siłę odcinać się od tego, co robiła do tej pory, ale nie odcina też kuponów od rzeczy, które przyniosły jej największy sukces. To album, który z pewnością zadowoli starszych stażem fanów artystki, którzy mogli mieć wobec tej płyty jakieś oczekiwania, ale przewrotnie pozwolił też wyjść Ewie poza to, co robiła do tej pory” – napisała Weronika Szymańska w recenzji krążka w serwisie rytmy.pl.

Wikipedia podaje, że umami to: jeden z pięciu podstawowych smaków odczuwanych przez człowieka. Istnienie osobnych receptorów kwasu glutaminowego, który jest źródłem smaku umami. Technicznie, umami to smak glutaminianu, aminokwasu, który jest jednym z elementów budulcowych białka.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są Ewa Farna, Margaret oraz KaCeZet, natomiast kompozytorami są Mikołaj Trybulec, Ewa Farna, Jan Vávra i Kacper Gonera.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 26 stycznia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 512 623 wyświetleń na YT. Kierownikiem zdjęć do niezwykle szczerego teledysku był Kamil Rydzewski i Dawid Lipiński. W wideoklipie Ewa Farna śpiewa, sprząta i tańczy, chwaląc się przy okazji ciążowym brzuszkiem.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 28-letniej artystki pt. „Wszystko albo nic”, który na Youtube ma już 29 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że kawałek „Wszystko albo nic” promował polsko-czesko-słowacką komedię o tym samym tytule. Singiel zyskał status podwójnej platyny. W plebiscycie Przebój roku 2017 RMF FM nutka zajęła 19 miejsce. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 10, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2[źródło]Wikipedia i ?.

Ewa Farna to jedna z najzdolniejszych polskich wokalistek. Artystka już od wielu lat jest obecna na polskiej scenie, debiutując jako dziecko[źródło]2020 telemagazyn.pl.

źródło: rytmy.pl, radiozet.pl, olis.onyx.pl, empik.com, music.apple.com, discogs.com, | telemagazyn.pl, Youtube, Wikipedia, festivaly.eu, i inne

Tekst nagrania “Na skróty”

Świat włączył mi stoper
Wiecznie w biegu na czas
Idziemy na skróty, bo toniemy w morzu spraw
Coraz prędzej, coraz więcej presji w nas
Chcę odpuścić sobie na chwilę chociaż

Na najlepsze dziś poczekam
Na słońcu dojrzewa we mnie myśl, że
Uwagę skradnę ci na moment
Ale dalej

My nie mamy czasu
My nie mamy czasu, by tracić czas
My nie mamy czasu
Nie mam na to czasu
Raz, dwa
My nie mamy czasu 2x

Wystarczy obrazek za tysiące słów
Za dużo treści, by je zmieścić
Skróćmy je ciut
Co tam u mnie, tak pokrótce raczej okej
Tylko wolna chwila za szybko płynie, pa

Na najlepsze dziś poczekam
(Szybko, dajesz refren)

My nie mamy czasu
My nie mamy czasu, by tracić czas
My nie mamy czasu
Nie mam na to czasu
Raz, dwa
My nie mamy czasu 2x
Chcę zdążyć na czas

Ref.2x
My nie mamy czasu
My nie mamy czasu, by tracić czas
My nie mamy czasu
Nie mam na to czasu
Raz, dwa
My nie mamy czasu 2x

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(AirPlay)
[13]
POL
(AirPlay
Nowości)
[14]
POL
(AirPlay
TV)
[15]
2006 „Měls mě vůbec rád”
„Zapadlej krám”
2007 „Ticho”
„La la laj”
„Jaký to je”
„Tam gdzie nie ma dróg”
2008 „Oto ja”
(oraz Kuba Molęda)
„Boží mlejny melou”
2009 „Cicho”
„Dmuchawce, latawce, wiatr”
„Toužím”
„Ty jsi král”
2010 „La la laj” (wersja polskojęzyczna) 2
„Maska”
„Stejný cíl mám dál”
(oraz Jan Bendig)
„Nie zmieniajmy nic”
(oraz Kuba Molęda)
„Ewakuacja” 1 3 1
2011 „Bez łez” 2 1
„Nie przegap” 3 1 1
„Sama sobě”
2013 „Znak” 3 1
„Ulubiona rzecz” 3
2014 „Leporelo”
„Tajna misja” 9 3
„Z nálezů a krás”
2015 „Rutyna”
„Vino je grunt”
(gościnnie: František Segrado)
„Tu” 17 2
2016 „Na ostří nože”
„Na ostrzu” 3 1
„Všechno nebo nic” 42 2
2017 „Wszystko albo nic” 10 2
„Bumerang” (wersja polskojęzyczna) 7 1
„Bumerang” (wersja czeskojęzyczna)
„Vánoce na míru”
2018 „Interakcja” 26 1
„Málo se známe”
2019 „Ta o nás”
2020 „Kočky”
(oraz Vojtěch Dyk i B-Side Band)
„Kde vsichni jsou”
„Generacya Y”
(gościnnie: Majk Spirit)
2021 „Tělo”
„Ciało”
„No ne”
„No nie”
„Wersja 2.0”
„Verze 02”
2022 „Zkraceno v překladu”
„Na skróty” 25 1
„–” singel nie był notowany lub nie został wydany w danym kraju.

Ostatnio wystąpiła również gościnnie w utworze „Pełnia” u boku Smolastego.

Ewa Farna (ur. 12 sierpnia 1993 w Trzyńcu) – polska piosenkarka pop-rockowa, autorka tekstów i kompozytorka pochodząca z Zaolzia. W domu mówi gwarą cieszyńską, a śpiewa w języku czeskim i polskim. Mieszka w Wędryni, w czeskiej części Śląska Cieszyńskiego, chociaż ma też mieszkania w Warszawie i Pradze. Uważa się za Polkę. Od dziecka związana jest z muzyką, brała aktywny udział w konkursach i przeglądach piosenek. Ewa urodziła się w polskiej rodzinie zamieszkałej w wiosce Vendryně koło Třinec, w Czechach. Uczęszczała do Polskiej Szkoły Podstawowej w Vendryně, szkoły artystycznej przez pięć lat i Polskiego Gimnazjum w Český Těšín. Uczestniczyła w szkole tańca i nauczyła się grać na pianinie. Farna po raz pierwszy zwróciła uwagę po wygraniu lokalnych konkursów talentów zarówno w Czechach, jak i w Polsce w 2004 i 2005. Po odkryciu przez producenta Leška Wronki, wydała swój debiutancki album. Po tym nastąpiło zwycięstwo Objev roku (“Objawienie Roku”) w 2006 r. słynną nagrodą Český slavík. Drugi album Ticho osiągnął drugie miejsce w Czechach. Po tournee, koncert DVD Blíž ke hvězdám stał się najlepiej sprzedającym się DVD z 2008 roku w Czechach. Na początku 2009 roku ukazała się polska wersja drugiego albumu wydana jako Cicho. W 2010 roku Ewa znalazła się w jednym z odcinków serialu “Hela w opalach”. Gatunki jej muzyki to pop rock, pop, rock, teen pop, punk pop, indie rock i rock alternatywny. Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Měls mě vůbec rád” ukazała się 6 listopada 2006 roku nakładem wytwórni płytowej Universal Music Group i jest utrzymana w gatunku pop rock. Album zawiera 12 piosenek i pokrył się platyną. Na stronie old.exposilesia.pl czytamy, że krążek okazał się hitem. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 192 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *