Ella Henderson, Ofenbach – Hurricane

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka angielskiej piosenkarki Elli Henderson oraz francuskiego duetu producentów Ofenbach zatytułowana “Hurricane”. W nutce słyszymy niepodrabialny głos Angielki i wszystko to, za co pokochaliśmy pełne euforii, dance-popowe szlagiery Francuzów. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 16, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3.


„Uwielbiamy głos Elli i jesteśmy szalenie podekscytowani, że w końcu udało nam się coś razem nagrać. Jej wokal idealnie pasuje do „Hurricane”. Nie możemy się doczekać, by grać ten numer na żywo na całym świecie” – powiedzieli Ofenbach.

„Ależ to super sprawa – stworzyliśmy hymn końca lata. Współpraca z Ofenbach była wielką frajdą. Są superutalentowani, a nagranie tej piosenki było przyjemnością” – powiedziała Ella.

Gatunek nowej piosenki to House. Materiał napisali: Ella Henderson, Mark B, Josh Tapen, Janik Riegert, Dorian Lauduique oraz César Laurent de Rummel. Kompozycja została wyprodukowana przez Quarterhead, Ofenbach i Jen Jis.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 30 września 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 3 852 064 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował Rosemary.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Angielki pt. “Ghost”, który na YouTube ma już 104,7 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Ghost” uplasował się na pierwszym miejscu na listach UK Singles Chart i Irish Singles Chart. Utwór zanotował również szczyt w TOP10 list przebojów w Australii, Belgii, Niemczech, Nowej Zelandii, na Węgrzech i w Polsce. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 8. Był to szósty najlepiej sprzedający się singiel 2014 roku w Wielkiej Brytanii. Nutka posłużyła jako główna piosenka w romantycznej komedii My Dead Tinder Match. Materiał zdobył certyfikat potrójnie platynowej płyty.

Ella Henderson to dziewczyna, która zaistniała w 2012 roku w brytyjskim X Factorze. Przypomnijmy, że 13 października 2014 roku ukazał się debiutancki studyjny krążek artystki zatytułowany “Chapter One”, który jest na razie jedynym jej albumem studyjnym. Najbliższy koncert 25-letniej wykonawczyni ma się odbyć 19 listopada 2021 w Liverpool, UK, Radio City Hits Live, a kolejny 14 maja 2022 w Belfast, UK, The SSE Arena, Belfast.

Choć są zaledwie 20-latkami, Ofenbach już stali się ważną częścią światowej sceny dance, tworząc unikatowe brzmienie zainspirowane rockiem, popem i folkiem – czytamy o duecie w artykule opublikowanym w dniu 17.09.2021 w serwisie netfan.pl.
Dużą popularnością na YouTube z ich produkcji cieszy się numer „Katchi” (vs. Nick Waterhouse), który ma już 165 mln wyświetleń. Dodajmy, że singiel „Katchi” znalazł się na listach przebojów w TOP10 w wielu krajach (w tym na kilku listach znalazł się na pierwszym miejscu m.in. na polskiej liście Dance Top 50). Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 5, na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2, a na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 5. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty.
Najbliższy koncert muzyków ma się odbyć 30 grudnia 2021 w Colmar, France, Halle aux Vins, Parc Expo, a kolejny 19 stycznia 2022 w Saint-Étienne, France, LE FIL.

źródło: netfan.pl, djpromotion.com.pl, discogs.com, | bestsellery.zpav.pl, netfan.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Elli

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Hurricane”

[Intro]
Mmhmm

[Verse 1]
I want you to hold on, I want you to stay
A million words I don’t know how to say
I’m lookin’ for shelter in my house of cards
Oh, I’m lettin’ down my guard

[Pre-Chorus]
I’m countin’ one, two, three, four, five
Hope we gonna be alright
Don’t know where our feelings hide
Someone, please just shine a light

[Chorus]
You’re spinnin’ through my mind like a hurricane
Callin’ out your name in the heavy rain
Blowin’ through my mind like a hurricane
I’m losin’ my faith in the heavy rain (Oh)

[Drop]
(Oh)
You’re blowin’ through my mind like a hurricane

[Verse 2]
Won’t beg you to call back ’cause there’s no rewind
I’m askin’ myself, will our stars re-align
You said I should move on and keep out the ghosts
Get out of this danger zone

[Pre-Chorus]
I’m countin’ one, two, three, four, five
Hope we gonna be alright (Be alright, be alright)
Don’t know where our feelings hide
Someone, please just shine a light

[Chorus]
You’re spinnin’ through my mind like a hurricane
Callin’ out your name in the heavy rain
Blowin’ through my mind like a hurricane
I’m losin’ my faith in the heavy rain (Oh)

[Drop]
Oh
Hey
You’re blowin’ through my mind like a hurricane

[Outro]
Blowin’ through my mind like a hurricane
Oh-oh, oh-oh
Blowin’ through my mind like a hurricane
Blowin’ through my mind like a hurricane

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 4 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *