Ed Sheeran – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Eda Sheerana to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Eda

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazała się nowa piosenka brytyjskiego piosenkarza Eda Sheerana zatytułowana “2step” (z gościnnym udziałem amerykańskiego rapera Lil Baby). Singiel ten to remiks nutki “2step” pochodzącej z krążka ‘=’ (więcej o tej płycie w dalszej części artykułu).

Gatunek nowej piosenki to Dance-pop. Materiał napisali: Ed Sheeran, Lil Baby, Louis Bell, watt oraz David Hodges. Kompozycja została wyprodukowana przez amerykańskich producentów watta i Louisa Bella.

Singiel “2step” to następca singla “Forever My Love” (nagranego wraz z J Balvinem).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 22 kwietnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 19 262 811 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Henry Scholfield (był reżyserem także innych teledysków m.in. Dua Lipa: Break My Heart, Camila Cabello: Shameless, Billie Eilish: Hostage). Teledysk został nakręcony w Kijowie na Ukrainie.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 31-letniego Brytyjczyka pt. “Shape of You”, który na Youtube ma już 5,7 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że kawałek „Shape of You” zajął pierwsze miejsce na listach singli 34 krajów, w tym US Billboard Hot 100 (później stając się najlepiej wykonaną piosenką 2017 roku), a także na listach singli w Wielkiej Brytanii, Australii i Kanadzie. Utrzymał się na pierwszym miejscu przez rekordową liczbę 16 kolejnych tygodni na Canadian Hot 100, a także 14 kolejnych tygodni na brytyjskiej liście singli i 12 kolejnych tygodni na liście Billboard Hot 100. 10 grudnia 2018 r. nutka stała się pierwszą kompozycją, która dotarła do 2 miliardów strumieni na Spotify. W artykule opublikowanym w dniu 2017-09-24 w serwisie allaboutmusic.pl czytamy: Shape Of You z wynikiem 1,318,420,396 odtworzeń jest już najczęściej odtwarzaną piosenką na Spotify. Wygrywa z One Dance Drake’a, które na Spotify przesłuchano już 1,317,143,742 razy. Była to również najczęściej odtwarzana piosenka dekady na Spotify z 2,4 miliardami strumieni do grudnia 2019 r. Był to najlepiej sprzedający się kawałek 2017 roku i dekady w Wielkiej Brytanii. Nutka była najlepiej sprzedającą się kompozycją roku 2017 i drugą najlepiej sprzedającą się piosenką cyfrową na świecie. W 2019 roku kawałek został uznany za utwór numer jeden na liście Billboard Mainstream Top 40 w dekadzie 2010 roku. „Shape of You” był nominowany do brytyjskiego singla roku i brytyjskiego teledysku roku podczas Brit Awards 2018. Nutka zdobyła nagrodę Grammy w kategorii Best Pop Solo Performance na 60. dorocznym rozdaniu nagród Grammy. W 2018 roku Billboard uznał „Shape of You” za dziewiątą najbardziej udaną kompozycję wszechczasów, gdy magazyn świętował 60. rocznicę powstania Hot 100. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1, a także na polskiej liście Dance Top 50 zajął najwyższą pozycję numer 1. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty.

Ed Sheeran to jeden z najpopularniejszych wokalistów na świecie. W ostatnich latach artysta nagrał mnóstwo przebojów i sprzedał miliony płyt. Ed karierę muzyczną zaczął w 2005 roku. Jego kariera przyspieszyła, gdy nagrał piosenkę przewodnią noszącą tytuł “I See Fire”. W artykule opublikowanym w serwisie allaboutmusic.pl w dniu 24 kwietnia 2022 czytamy: Dla Sheerana bieżący rok jest pełen muzycznych kolaboracji oraz bawienia się gatunkami. Na początku 2022 mieliśmy szansę usłyszeć nową, rockową wersję Bad Habits z Bring Me The Horizon, potem muzyk współpracował z Taylor Swift nad remixem piosenki The Jocker and The Queen, a niedawno dostaliśmy, aż dwa utwory inspirowane muzyką latynoską – Bam Bam z Camilą Cabello oraz Sigue z J Balvinem.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych muzyka zamyka wydany 29 października 2021 roku krążek ‘=’ (en.: “equals”, pl.: “równa się”), który ukazał się nakładem wytwórń płytowych Atlantic i Asylum. Album jest utrzymany w gatunkach pop i R&B. Standardowa edycja płyty zawiera 14 numerów. Jest to jego piąty album studyjny. Materiał zdobył certyfikat podwójnie platynowej płyty. Wydawnictwo osiągnęło pierwsze miejsce w Australii, Belgii, Kanadzie, Danii, Francji, Niemczech, Irlandii, Włoszech, Litwie, Holandii, Nowej Zelandii, Szkocji, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Krążek na polskiej liście albumów ZPAV zajął pozycję numer 3. Po wydaniu “=” otrzymał mieszane recenzje od krytyków muzycznych, którzy docenili pojawiające się eksperymenty dźwiękowe Sheerana, ale mimo to skrytykowali jego produkcję. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 59/100, na podstawie 13 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 3,5 z 5 możliwych gwiazdek.

“Wydaje mi się, że Equals jest i będzie swego rodzaju podsumowaniem całej twórczości Sheerana, zbiorem bezpiecznych kawałków, które domykają klamrą matematyczną sagę w dziejach Eda” – napisała Patrycja Szydlak w recenzji krążka w serwisie allaboutmusic.pl i dała mu ocenę 3,5 na 5 możliwych gwiazdek.

„Ed Sheeran ewoluując jako artysta nie boi się wkraczać na nowe terytorium. Płyta będąca następcą „÷” (Divide), to próba oszacowania własnego życia i ludzi, którzy je wypełniają. […] Muzycznie „=” to bogata paleta od charakterystycznych dla Eda gitarowych utworów i ballad na najwyższym poziomie, po mocniejsze, pełne euforii produkcyjne momenty” – napisano w informacji prasowej.

Świąteczna edycja albumu została wydana 3 grudnia 2021 roku. Zawiera jedyny gościnny występ innego angielskiego piosenkarza i autora piosenek Eltona Johna w nutce „Merry Christmas”, podczas gdy standardowa edycja płyty nie ma żadnych gościnnych występów.

Krążek ‘=’ to następca krążka ‘No.6 Collaborations Project’ (2019).

Ed Sheeran w tym roku ma dać dwa koncerty w Polsce. Artysta ma wystąpić 25 i 26 sierpnia 2022 na PGE Narodowy w Warszawie. Natomiast najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 26 maja 2022 w Cardiff, UK, Principality Stadium.

Lil Baby, właściwie Dominique Armani Jones (ur. 3 grudnia 1994 w Baltimore) – amerykański raper oraz autor tekstów. Współpracował z wieloma artystami, m.in. z Lil Wayne, Drake, Future, Meek Mill. O Lil Babym zaczęło się robić głośno dzięki swojemu mixtape’owi Too Hard z grudnia 2017 roku, w którym znalazł się przebój „Freestyle” (472 mln wyświetleń na YT). Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych 27-letniego muzyka zamyka wydany 28 lutego 2020 roku krążek ‘My Turn’. Najbliższy koncert artysty ma sie odbyć 27 maja 2022 w Miami Beach, FL, US, Story Nightclub, a kolejny 4 czerwca 2022 w Biloxi, MS, US, 2K22 Spring Fest.

źródło: allaboutmusic.pl, discogs.com, | allaboutmusic.pl, radiozet.pl, plotek.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne

Tekst nagrania “2step”

[Verse 1: Ed Sheeran]
I had a bad week
Spent the evening pretending it wasn’t that deep
You could see in my eyes that it was taking over
I guess I was just blind and caught up in the moment
You know you take all of my stress right down
Help me get it off my chest and out
Into the ether with the rest of this mess that just keeps us depressed
We forget that we’re here right now

[Pre-Chorus: Ed Sheeran]
‘Cause we’re livin’ life at a different pace, stuck in a constant race
Keep the pressure on, you’re bound to break, something’s gotta change
We should just be cancelling all our plans and not give a damn
If we’re missin’ out on what the people think is right
Seein’ through a picture behind the screen and forget to be
Lose the conversation for the message that you’ll never read
I think maybe you and me
Oh, we should head out to the place where the music plays
And then

[Chorus: Ed Sheeran]
We’ll go all night
Two-steppin’ with the woman I love
All my troubles turn to nothin’ when I’m in your eyes, electrified
We’ll keep turnin’ up and go all night
Oh, we had dips and falls in our time
But we know what it feels to be low then up, alone, then loved
And all we need is us to go all

[Post-Chorus: Ed Sheeran]
Night, night
Two-steppin’ with the woman I love
Night, yeah
All we need is us

[Verse 2: Lil Baby]
Baby
Sun comin’ up when we walk out, we lost the track of time
Everything that I’d been dealin’ with ain’t even crossed my mind
I don’t see nobody in here but us, for real, for you I’m blind
We go anywhere, don’t take much for us to catch a vibe
Come here, I need to tell you somethin’, let me whisper in your ear
Do whatever to get you there, I’ll put you on a Lear, yeah
Private island for a month straight, they’ll think you disappeared
Lamb truck’ll look good on you, I’m coppin’ you that Urus
I think I’m ’bout ready to make love in this club
Only thing I need is my drink and my drugs
I done got on ten and forgot where I was
Some parts I don’t like, but this part I love
Only me and my guys
I been havin’ me a good time, you can see it all in my eyes
Two-steppin’ with shawty, got her rockin’ side to side
You should let me know when you get ready to ride ’cause

[Chorus: Ed Sheeran, Lil Baby, Both]
We’ll go all night
Two-steppin’ with the woman I love (I love)
All my troubles turn to nothin’ when I’m in your eyes, electrified
We’ll keep turnin’ up and go all night
Oh, we had dips and falls in our time
But we know what it feels to be low then up, alone, then loved
And all we need is us to go all (Go all night)

[Post-Chorus: Ed Sheeran]
Night, night
Two-steppin’ with the woman I love
Night, yeah
All we need is us to go all night
Night, night
Two-steppin’ with the woman I love
Night, yeah
All we need is us to go all night

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

Tytuł Rok Pozycje na listach
UK
[6]
AUS
[7]
CAN
[8]
“The A Team” 2011 3 2 29
“You Need Me, I Don’t Need You” 4 74
“Lego House” 5 4 54
“Drunk” 2012 9 9
“Small Bump” 25 14
“Give Me Love” 18 9 94
“I See Fire” 2013 13 10 21
“Sing” 2014 1 1 4
“Don’t” 8 4 7
“Thinking Out Loud” 1 1 2
“Bloodstream”
(with Rudimental)[120]
2015 2 7
“Photograph” 15 9 4
“Castle on the Hill” 2017 2 2 2
“Shape of You” 1 1 1
“Galway Girl” 2 2 16
“Perfect”[142]
(solo or with Beyoncé)
1 1 1
“Happier” 2018 6 16 22
“I Don’t Care”
(with Justin Bieber)
2019 1 1 2
“Cross Me”
(featuring Chance the Rapper and PnB Rock)
4 5 12
“Beautiful People”
(featuring Khalid)
1 4 6
“Blow”
(with Chris Stapleton and Bruno Mars)
31 39
“Best Part of Me”
(featuring Yebba)
17 44
“Antisocial”
(with Travis Scott)
11 17
“South of the Border”
(featuring Camila Cabello and Cardi B)
4 12 14
“Take Me Back to London”
(featuring Stormzy)
1 29 59
“Afterglow”[Q] 2020 2 7 10
“Bad Habits” 2021 1 1 1
“Shivers” 1 2 2
“Overpass Graffiti” 4 8 23
“Merry Christmas”
(with Elton John)
1 10 16
“Peru”
(with Fireboy DML)
2 37
“The Joker and the Queen”
(solo or featuring Taylor Swift)
2022 2 11 12
“Sigue”
(with J Balvin)
96 63
“Forever My Love”
(with J Balvin)
“2step”
(solo oraz featuring Lil Baby)
12 53 30
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze “Bam Bam” u boku Camila Cabello.

Ed Sheeran, właśc. Edward Christopher Sheeran (ur. 17 lutego 1991 w Halifax) – brytyjski piosenkarz, autor tekstów i producent. Wychował się w Framlingham w Suffolk. Już w młodym wieku Sheeran pisał pierwsze teksty piosenek oraz nauczył się grać na gitarze. W 2005 roku zaczął nagrywać pierwsze utwory, a w 2008 roku przeniósł się do Londynu by móc dalej rozwijać karierę muzyczną. Sheeran śpiewał w lokalnym chórze kościelnym od czwartego roku życia i zaczął pisać piosenki w Thomas Mills High School w Framlingham. Został przyjęty do National Youth Theatre w Londynie jako nastolatek. Studiował w Akademii Muzyki Współczesnej w Guildford w Surrey w wieku 18 lat w 2009 roku. Singiel “The A Team” z jego debiutanckiego albumu przyniósł mu nagrodę Ivor Novello Award za najlepszy utwór muzyczny i liryczny. Popularność Edwarda za granicą rozpoczęła się w 2012 roku. W Stanach Zjednoczonych wystąpił gościnnie na czwartym albumie studyjnym Taylor Swift, Red. Gatunki muzyki Eda to folk, akustyczna, pop, R&B. Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “+” (czytaj plus) ukazała się 9 września 2011 roku nakładem wytwórni płytowej Atlantic i jest utrzymana w gatunkach Folk oraz indie pop. Standardowa edycja albumu zawiera 12 piosenek. Krążek spotkał się ogólnie z pozytywnymi opiniami krytyków muzycznych. Po premierze zadebiutował na szczycie UK Albums Chart ze sprzedażą w pierwszym tygodniu przekraczającą 102 000 egzemplarzy. Krążek dobrze spisał się na amerykańskiej liście Billboard 200, osiągając najwyższą pozycję numer 5 i sprzedając się w 42 000 egzemplarzach. “+” jest dziewiątym najlepiej sprzedającym się albumem dekady w Wielkiej Brytanii. Płyta pokryła się diamentem. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 67/100, na podstawie 9 recenzji. Natomiast prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 3 z 5 możliwych gwiazdek.

“Trzeba przyznać, że liryczność jest cechą charakterystyczną +. Uważam, że utwory na nim zawarte są unikatowe i z nimi przez długi czas kojarzyłam Ed’a” – napisano w recenzji materiału (Throwback Review) w serwisie allaboutmusic.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org oraz allaboutmusic.pl

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 1 508 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 4)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *