Dziwna Wiosna – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki formacji Dziwna Wiosna to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2021 roku to zobacz niżej do listy utworów.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Dziwnej Wiosny

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego zespołu Dziwna Wiosna zatytułowana “Ostatnia noc lata”. Kawałek to ostatni, szósty singiel z debiutanckiego krążka grupy zatytułowanym po prostu “Dziwna Wiosna”, który ukazał się 18 czerwca 2021 roku nakładem wytwórni płytowej Agora S.A.. Płyta jest utrzymana w gatunku rock i zawiera 12 numerów[źródło]empik.com.

– Debiutancki album Dziwnej Wiosny z jednej strony jest różnorodny, a z drugiej… spójny. – Dobrze słyszeć, że płyta jest spójna. Chyba udało się nam to uzyskać, mimo że pracowaliśmy w trzech różnych studiach i album powstawał w różnych momentach dość długo głównie przez pandemię. Korzystając z tego, że nie możemy grać koncertów, postanowiliśmy wrócić do studia i nagrać jeszcze kilka piosenek, co ostatecznie dla płyty skończyło się dobrze – opowiada Dawid Karpiuk[źródło]polskieradio.pl.

Gatunki nowej piosenki to alternatywa i rock[źródło]empik.com i muzyka.interia.pl/teledyski/gatunek-rock.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 3 września 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 5467 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserowała i scenariusz do niego napisała Monika Kołdacha. Za zdjęcia odpowiadał Stasiek Nietrzebka.

W opisie pod wideo czytamy:

Wraz z ekipą z LOFT 2.2.5 chcieliśmy stworzyć́ obraz nocnego miasta pełnego nasyconych barw – mówi reżyserka i scenarzystka Monika Kołdacha – Pogoda nas nie rozpieszczała, padał deszcz. Historia jest niedopowiedziana, wieloznaczna, z otwartym zakończeniem.

Grupa Dziwna Wiosna została okrzyknięta “nadzieją polskiego rocka, Christiną Aguillerą grunge’u i Wilkami death metalu”[źródło]muzyka.interia.pl. W czerwcu tego roku została wyróżniona przez Spotify w lokalnej edycji globalnego programu RADAR, którego celem jest wspieranie młodych artystów[źródło]https://mlwz.pl/newsy/23948-dziwna-wiosna-wraca-z-teledyskiem-do-ostatniego-singla-pt-ostatnia-noc-lata.

źródło: empik.com, muzyka.interia.pl, | muzyka.interia.pl, YouTube, i inne


Lista utworów

1. Maria, Maria
2. Niepewność
3. Odejdź
4. Sen
5. Stracone
6. Ostatnia noc lata

Dziwna Wiosna to warszawskie trio grające brudne i piękne rockowe piosenki. Dawid Karpiuk, Łukasz Moskal i Wojtek Traczyk grali już kiedyś jako Superhuman Like Brando. Gatunki ich muzyki to rock, pop i alternatywa.
źródło: kulturalnysklep.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 5 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *