Doda – nowa piosenka

dodaTytuł nowej piosenki Dody to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2021.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Dody

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Dody zatytułowana “Fake Love”. Singiel ten to kolejna już nutka artystki, zapowiadająca nadchodzącą jej solową płytę.

Gatunki nowej piosenki to dance, muzyka elektroniczna i pop. Autorami tekstu i kompozytorami są Doda, Patryk Kumór, Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Radboud Miedema, Twan Raymond de Boer oraz Emily Middlemas.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 21, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 4. Kompozycja dotarła także do 3. miejsca listy TOP 200 aplikacji Shazam.

31 grudnia piosenkarka zaprezentowała kawałek po raz pierwszy na żywo podczas sylwestrowego koncertu telewizji Polsat Sylwestrowa Moc Przebojów na Stadionie Śląskim.

Singiel “Fake Love” to następca singla „Don’t Wanna Hide”.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 31 grudnia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 936 410 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał Kamil Stanek. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Dominik Cebula. Choreografią klipu zajął się Mariusz “Maniek” Kotarski, który współpracował m.in. z Taylor Swift oraz Camilą Cabello. Obok Dody w wideoklipie wystąpił Kamil Nożyński, który ma na swoim koncie główną rolę w serialu Ślepnąc od świateł. Występuje on pod pseudonimem Saful. Jest raperem i wokalistą grupy Dixon37.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 37-letniej artystki pt. „Nie daj się”, który na Youtube ma już 18 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Nie daj się” wygrał konkurs na „polski hit lata 2008” podczas Sopot Hit Festiwalu. Wideoklip do tego kawałka już trzy dni po premierze znalazł się na 1. miejscu zestawienia najchętniej oglądanych klipów na portalach Interia.pl i Onet.pl[źródło]https://pl.wikipedia.org/wiki/Don%E2%80%99t_Wanna_Hide. Na planie teledysku było 100 statystów, w tym fani, którzy wygrali konkurs na udział w wideoklipie[źródło]https://wiadomosci.onet.pl/doda-triumfuje-z-piosenka-nie-daj-sie/xcezd.

Doda to od wielu lat czołowa polska celebrytka i jedna z najpopularniejszych w naszym kraju wokalistek. Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych wykonawczyni zamyka wydany 25 stycznia 2019 roku krążek “Dorota”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Agora S.A.. Płyta zawiera 13 numerów i jest utrzymana w gatunkach pop oraz ballada. Album zajął 4. miejsce na liście sprzedaży OLiS, a także uplasował się na 1. miejscu listy 100 najlepiej sprzedających się płyt muzycznych w empik.com oraz na 1. miejscu bestsellerów Merlin.pl. Krążek jest zadedykowany babci wykonawczyni, Pelagii. Na płycie znalazły się kompozycje między innymi z repertuaru zespołu Maanam, Maryli Rodowicz, Anny Jurksztowicz czy Ewy Bem czyli utwory, które kochała babcia Rabczewskiej. Album artystki ukazał się w dniu jej 35 urodzin.

“Album „Dorota” można traktować jak swoiste “the best of” z życia Dody. Niektóre utwory są bardzo dobrze znane jej fanom, ponieważ ich interpretacje wokalistka już nie raz śpiewała na koncertach. Poza dwiema nowymi kompozycjami, które w dość ostrożny sposób opowiadają o niej samej” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie kultura.onet.pl.

źródło: 4fun.tv, open.fm, | wiadomosci.onet.pl, radiozet.pl, kultura.onet.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania “Fake Love”

Oh, what, oh, world you live in?
Oh, what, oh, world now?
I know you can’t get away from it no, no
Don’t tell me lies, no
Don’t tell me lies, no, no
I’ll always give my heart

You said, “You’re my music of life”
But you can’t talk without the lies
That you’re giving my heart
Oh, it’s electric in your veins
Yeah, you know what to say
I’m addicted to your love

I’ll always give my heart to you
I’ll always give my heart to you
I’ll always give my heart to you
I’ll always give my heart to you
To you, to you
I’ll always give my heart to you

Always give my heart to you
Always give my heart to you
Heart to—
I’ll always give my heart—

Nakarm mnie sobą
Jestem głodna miłości
Przytulę kamień, kiedy ma twoje oczy
Widzę w nich tylko mrok
I nie chcę uciec stąd
Nie puszczę go już z rąk

You said, “You’re my music of life”
But you can’t talk without the lies
That you’re giving my heart
Oh, it’s electric in your veins
And you know what to say
I’m addicted to your love
I’ll always give my heart—

Fake love forever
In my world full of hurt, no!
Fake love, it’s the only thing
I’ve known, what the fuck, God!
We’ll never come back down
We’ll never fall
No, no!

I’ll always give my heart to you
I’ll always give my heart to you
I’ll always give my heart to you
I’ll always give my heart to you
To you, to you
I’ll always give my heart to you
Always give my heart to you
Always give my heart to you
Heart to—
I’ll always give my heart to you

Single

 

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay
nowości)

[7]
POL
(airplay
TV)

[8]
RMF
[9]
2007 „Katharsis” 1
„To jest to” 3
2008 „Nie daj się”
2009 „Rany”
„Dziękuję”
2010 „Bad Girls” 2
2011 „XXX”
2012 „Kac Wawa”
„Fuck It” (gościnnie: Fokus)
2013 „Electrode”
„Wkręceni (High Life)” 3
2014 „Riotka” 4
2015 „Nie pytaj mnie” 2
2018 „Nie wolno płakać”
2019 „Nie mam dokąd wracać”
2021 „Don’t Wanna Hide”
„Fake Love”

“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Dorota Rabczewska (ur. 15 lutego 1984 w Ciechanowie), znana również jako Doda i Doda Elektroda – polska piosenkarka i autorka tekstów. Członkini zespołu pop-rockowego Virgin. Wielokrotnie wyróżniana i nominowana w konkursach i plebiscytach muzyki popularnej. W 2007 i 2009 otrzymała nagrodę MTV Europe Music Awards w kategorii Najlepszy polski wykonawca, a w 2009 zajęła drugie miejsce w kategorii Najlepszy europejski wykonawca. W młodości przez cztery lata trenowała lekką atletykę (skok w dal, 100 metrów). Wygrała Wojewódzkie Mistrzostwa w biegu na 100 i 60 metrów, w skoku w dal i w pchnięciu kulą. Zdobyła brąz w Mistrzostwach Polski. Następnie rzuciła sport dla kariery muzycznej. Karierę muzyczną rozpoczęła w 1998 roku jako nastolatka w Teatrze Buffo w Warszawie. Równocześnie wzięła lekcje śpiewu od Elżbiety Zapendowskiej, jednej z najbardziej znanych nauczycielek śpiewu w Polsce. W 2003 roku poznała swojego przyszłego męża polskiego bramkarza Radosława Majdana. Pobrali się w dniu 5 marca 2005 r. Trzy lata później, w maju 2008 r., para rozwiodła się. Gatunki jej muzyki to pop-rock, pop i rock. Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Diamond Bitch” ukazała się 27 lipca 2007 nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska i jest utrzymana w gatunkach Rock, Pop Rock oraz Pop. Album zawiera 12 piosenek. Zadebiutował na #1 listy sprzedaży OLiS i przebywał tam pięć tygodni z rzędu. 5 grudnia 2007 zdobył status platynowej płyty. 29 sierpnia 2008 ukazała się jego edycja specjalna. Krążek spotkał się z negatywnym przyjęciem przez krytyków muzycznych (w przeciwieństwie do pozytywnego przyjęcia przez fanów)[źródło]https://pl.wikipedia.org/wiki/Diamond_Bitch.

„Diamond Bitch” to świetnie wyprodukowana płyta. Szkoda, że na takie dopieszczenie materiału w naszym kraju stać tylko tych, którzy regularnie lansują się w mediach – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie esensja.pl[źródło]https://esensja.pl/muzyka/recenzje/tekst.html?id=4516.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org oraz esensja.pl

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 463 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *