DEFIS – nowa piosenka

defisTytuł nowej piosenki DEFIS to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu DEFIS

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskiej formacji DEFIS, polskiego piosenkarza MiłyPan oraz damskiego duetu Topky zatytułowana “Jeden taniec jedna noc”. Artyści tak jak zapowiadali zainspirowali się latami ’80, zainspirowali się popularną grupą Abba. Warto wspomnieć, że ostatnio pojawiło się sporo produkcji inspirowanych latami ’80 np. materiał “Jeszcze raz”, który w ciągu kilku miesięcy przekroczył ponad 39 milionów.

Garść informacji z Wikipedii o ABBA: Abba – szwedzki zespół muzyczny grający muzykę pop, założony w 1972 przez Anni-Frid Lyngstad, Benny’ego Anderssona, Björna Ulvaeusa i Agnethę Fältskog. Uważani za jeden z najbardziej znaczących na rynku oraz kasowych zespołów muzycznych w historii, sprzedali ponad 300 mln płyt na świecie. Jako zespół zadebiutowali w 1972 singlem „People Need Love”, rok później wydali debiutancki album studyjny pt. Ring Ring. W 1974, reprezentując Szwecję z utworem „Waterloo”, zwyciężyli w finale 19. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Gatunek nowej piosenki to disco polo. Autorami tekstu są Piotr Kołaczyński, Karol Zawrotniak, Paula Karpowicz oraz Angelika Żmijewska, natomiast kompozytorami są Piotr Kołaczyński, Karol Zawrotniak, Paula Karpowicz, Angelika Żmijewska i Izabela Solowska. Na YT ukazały się też remixy kompozycji.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 28 kwietnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 402 613 wyświetleń na YT i był na pozycji numer 2 na karcie “Na czasie” w kategorii Muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Serwis disco-polo.info w artykule opublikowanym w dniu 29 kwietnia 2022 roku podaje, że teledysk znalazł się na pierwszym miejscu na karcie “Na czasie” oraz, że produkcja: w ciągu pierwszej doby przekroczyła barierę ponad 200 tysięcy odtworzeń. To jeden z najlepszych początków w historii tego gatunku muzycznego (disco polo – przyp. red.). Wideo to dzieło ekipy Allinteractive Films. Wideoklip wyreżyserował Marcin Załęski, który był także kierownikiem zdjęć.

Jest dużo komentarzy pod wideo oceniających pozytywnie materiał m.in. od zespołów Marcin Miller BOYS i Bayera oraz od BOGDANA BOROWSKIEGO:

“Liczby mówią same za siebie. Chapeau bas.” – Marcin Miller BOYS.
“Znów totalny sztos 🔥🙈 gratulacje! 🥂” – Bayera.
“Panowie i Panie.
Stworzyliście kolejnego Hita🔥👌na długie lata!!!
Życzę milionowych odsłon.
Gratulacje.” – BOGDAN BOROWSKI

Czy produkcja powtórzy sukces hitu formacji pt. “Niespotykany kolor”, który na Youtube ma już 93 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że w 2015 roku nutka „Niespotykany kolor” otrzymała miano hitu lata na festiwalu w Kobylnicy. Grupa DEFIS ujawniła, że kompozycja powstała w kilkanaście minut. Można powiedzieć, że przypadkiem. Kawałek na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2. Singiel pokrył się diamentem.

Defis to jedna z najbardziej popularnych formacji disco polo. Grupa jest obecnie jednym z czołowych przedstawicieli gatunku disco polo i dance. Przebój „Niespotkany kolor” otworzył zespołowi drzwi do popularności. Najbliższy ich koncert ma się odbyć 30-07-2022 w miejscowości Opole, a kolejny 12-11-2022 w miejscowości Nysa.

Miły Pan, właśc. Piotr Kołaczyński (ur. 31 maja 1996 w Warszawie) – polski wokalista wykonujący muzykę z pogranicza gatunków muzycznych disco polo i dance. MiłyPan w ekspresowym tempie podbił scenę disco polo i stał się jednym z najpopularniejszych muzyków w kraju. MiłyPan porwał polską scenę muzyczną takimi kawałkami jak “Królowa” i “Małolatki”. Obie nutki mają ponad sto milionów wyświetleń na YT. Najbliższy koncert 25-letniego artysty ma się odbyć 10-06-2022 w miejscowości Toruń, a kolejny 16-06-2022 w miejscowości Katowice.

Topky to zespół muzyczny, który składa się z byłych wokalistek grupy Top Girls – Angeliki Żmijewskiej i Pauli Karpowicz. Formacja zadebiutowała w 2021 roku singlem “Szpile” (6 mln wyświetleń na YT). Najbliższy ich koncert ma się odbyć 30-07-2022 w miejscowości Opole, a kolejny 12-11-2022 w miejscowości Nysa.

źródło: disco-polo.info, | fakt.pl, polsat.pl, bestsellery.zpav.pl, ddtorun.pl, disco-polo.info, gwiazdy.pinbook.pl, se.pl, voxfm.pl, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania “Jeden taniec jedna noc”

Hej, piękny! Hej, piękna! Hej, piękna!
Niech poniesie nas ta piosenka
I razem, i razem, i razem
Pokaż mi krok, ja też Ci mój pokażę
Cały dzień, całą noc
Wtuleni w siebie, tańczmy tak non stop
Niech patrzą, niech patrzą
Dla nas liczy się ty, ty, ty, tylko:

Ref.:
Jeden taniec, jedna noc
Jedna myśl i jeden krok
Ty i ja dziś sam na sam
Do tańca Cię zapraszam (2 x)

Tańczę ja, tańczysz Ty
Pusty parkiet, pełne kieliszki
Wypijem, wypijem
Nikt nie tańczy, zmieńmy to
Daj chwilę, masz chwilę
Chwilą naszą jest ta jedna noc
W nas siła, w nas siła
Ależ z Tobą się wy, wy, wy, wytańczyłam

Ref.:
Jeden taniec, jedna noc
Jedna myśl i jeden krok
Ty i ja dziś sam na sam
Do tańca Cię zapraszam (2 x)

Już wystarczy tego Bad Boys Blue
Włączcie w końcu CC Catch (Catch, Catch, Catch)
Tańcem rozegrajmy dobry mecz
I nie zmieńmy tego w skecz (skecz, skecz, skecz)
Jeszcze chwila, jeszcze moment
Wrócą do nas dziś z powrotem
Nasze ruchy, nasze tańce
Oferuję udział w ba, ba, ba, bajce

Ref.:
Jeden taniec, jedna noc
Jedna myśl i jeden krok
Ty i ja dziś sam na sam
Do tańca Cię zapraszam (2 x)

Jeden taniec, jedna noc!

Lista utworów

1. Jeden gest
2. Tak bardzo tego chcę
3. Euphoria (Euforia) [z Musicloft]
4. Wciąż o Tobie mam sny
5. To złamane serce
6. Zakochane Oczy (& Marcin Miller)
7. Czy Ty weźmiesz ze mną ślub
8. Róże
9. Argentyna
10. Gorące serce
11. Piękny sen
12. Musisz się starać (oraz MiłyPan)
13. Jeszcze raz (oraz MiłyPan & Bogdan Borowski)
14. Jeden taniec jedna noc (oraz MiłyPan i Topky)
Pozostałe utwory są na tej stronie

DEFIS – polski zespół muzyczny wykonujący muzykę disco polo. Grupa pochodzi z Głębokiego koło Cycowa, a jej wokalistą jest Karol Zawrotniak. W lutym 2016 formacja zgłosiła swoją propozycję do polskiego konkursu Eurowizji. Gatunki ich muzyki to disco polo, dance.
źródło: K.M. i pl.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 801 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 2)