DEFIS, MiłyPan – Musisz się starać

defisJakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskiej formacji DEFIS oraz polskiego piosenkarza MiłyPan zatytułowana “Musisz się starać”. Materiał muzyką i obrazem nawiązuje do twórczości znanego i uwielbianego na cały świecie zespołu Modern Talking. Muzyka i tekst w produkcji zachwycają bezsprzecznie. Początkowo kawałek MiłyPan & Defis chcieli zatytułować „80’ (80 lata)”, bo nutka mocno nawiązuje klimatem do disco lat 80-tych. Kompozycja dwa dni po premierze wskoczyła na 4 miejsce Karty na czasie. To oznacza, że była czwartym najchętniej odtwarzanym wideo na polskim YouTube.


“Numer inny niż dotychczasowe, numer który wywołuje u mnie dreszcze, numer który mam nadzieję połączy pokolenia w Polsce, numer dla starszych, numer dla młodszych, numer dla wszystkich. Cieszę się na myśl o tej całej produkcji, bo to moi Mili spełnienie moich marzeń”- napisał MiłyPan na Instagramie.

Modern Talking to niemiecki duet dance’owo-popowy, który zyskał popularność w latach 80. dzięki wydaniu takich przebojów, jak „You’re My Heart, You’re My Soul”, „Cheri, Cheri Lady”, „Brother Louie”, „You Can Win If You Want”, „Geronimo’s Cadillac” czy „Atlantis Is Calling (S.O.S. for Love)”. Znakiem rozpoznawczym grupy w większości kawałków jest śpiewana falsetem druga część refrenu. Formacja działała w latach 1983–1987, kiedy to zdecydowała się zawiesić działalność. W 1998 roku duet zdecydował się powrócić na scenę i zmienić gatunek granej przez siebie muzyki z euro disco na eurodance. Wydał wówczas nowe wersje słynnych hitów, w tym m.in. „You’re My Heart, You’re My Soul ’98” czy „Brother Louie ’98”. Do 2003 roku grupa co roku wydawała nowe płyty z premierowym materiałem. 21 czerwca 2003 roku podczas pożegnalnego koncertu w Berlinie duet ogłosił zakończenie działalności.

Gatunek nowej piosenki to disco polo. Autorem tekstu jest Piotr Kołaczyński, natomiast kompozytorem jest Mateusz Chmielewski. Kawałek doczekał się remiksów.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 22 grudnia 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 21 739 908 wyświetleń na YT (w 3 miesiące zdobył zawrotną liczbę 15 milionów wyświetleń). Wideo to dzieło ekipy Allinteractive Films. Wokaliści podczas wielu kadrów wystylizowani są na muzyków z duetu Modern Talking. W teledysku wystąpiły też piękne modelki.

Jest dużo komentarzy pod wideo oceniających pozytywnie materiał m.in. od zespołów DAJ TO GŁOŚNIEJ oraz LETNI:

“Grubo pojechali 🔥🔥🔥” – DAJ TO GŁOŚNIEJ
“Bardzo dobre to jest ❤️❤️🔥 Stary jak posłuchał z drugiego pokoju to krzyczał, że Thomas Anders założył nowy zespół i jest nalepszy ale mu wytłumaczyłem i się uspokoił po zjedzeniu bigosu. Jesteście mega koty, poozdro 🔥🔥🔥” – LETNI.

Komentarz dodał też MiłyPan:

“CZY TO JESZCZE DISCO POLO CZY JUŻ COŚ POZA GRANICAMI DISCO? 😬😎” – MiłyPan.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu formacji pt. “Niespotykany kolor”, który na Youtube ma już 86 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że w 2015 roku nutka „Niespotykany kolor” otrzymała miano hitu lata na festiwalu w Kobylnicy. Grupa DEFIS ujawniła, że kompozycja powstała w kilkanaście minut. Można powiedzieć, że przypadkiem. Singiel pokrył się diamentem.

Zespół Defis to formacja disco polo, której kariera w bardzo szybkim tempie wystrzeliła w górę. Grupa jest obecnie jednym z czołowych przedstawicieli gatunku disco polo i dance. Kawałki grupy są jednymi z częściej granych w największych stacjach radiowych.

MiłyPan w ekspresowym tempie podbił scenę disco polo i stał się jednym z najpopularniejszych muzyków w kraju. MiłyPan porwał polską scenę muzyczną takimi kawałkami jak “Królowa” i “Małolatki”. Obie nutki mają dziesiątki milionów wyświetleń na YT. Zaś na koncerty wokalisty przychodzą tłumy fanów.

źródło: disco-polo.info, voxfm.pl, radiowawa.pl, | fakt.pl, polsat.pl, disco-polo.info, gwiazdy.pinbook.pl, se.pl, voxfm.pl, Wikipedia, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu DEFIS

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Musisz się starać”

Och blondynki me, och brunetki
Me serce wszystkie, wszystkie was zmieści tak
Krótko obcięta ta postać piękna
A długowłosa stoi, pali papierosa tam
I krok w prawo lub, lub krok w lewo
Tańcz koleżanko, tańcz kolego też
Przód, tył, tył, przód, taneczny mistrzu mój
Chcę Cię dzisiaj zdobyć, idźmy w taneczny bój

Ref.:
Jak świat długi, szeroki
Od początku naszych dni
Z naturą nie wygra nikt
Samiec mknie do samicy
Musisz się starać
Próbować, walczyć, a jak
To nie przynosi skutku
To odpuść sobie głupku ją
Odpuść sobie głupku
Odpuść sobie głupku
Odpuść sobie głupku ją

Już prawie mam cię
Lecz nagle zobaczyłem
Tamtą mamę-mamę
Mamę-mamcię i, i z nią tańczę
Figluję w tańcu
A finałowy taniec
U mnie o poranku gdzieś
Bez śniadania bez, bez pytania
Po wszystkim wyprosiłem ją
Taki ze mnie amant jest
Panowie, wiedzcie, zdobycz to zdobycz
Teraz leć na parkiet
Kolejną zdobyć, hej

Ref.:
Jak świat długi, szeroki
Od początku naszych dni
Z naturą nie wygra nikt
Samiec mknie do samicy
Musisz się starać
Próbować, walczyć, a jak
To nie przynosi skutku
To odpuść sobie głupku ją
Odpuść sobie głupku
Odpuść sobie głupku
Odpuść sobie głupku ją

Jak świat długi, szeroki
Od początku naszych dni
Z naturą nie wygra nikt
Samiec mknie do samicy
Musisz się starać
Próbować, walczyć, a jak
To nie przynosi skutku
To odpuść sobie głupku ją (2 x)
Odpuść sobie głupku
Odpuść sobie głupku
Odpuść sobie głupku ją

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 148 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *