Dawid Podsiadło – nowa piosenka

Dawid PodsiadloTytuł nowej piosenki Dawida Podsiadło to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Dawida

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Podsiadło zatytułowana “Post”. Singiel zapowiada nadchodzący krążek artysty, którego premiera planowana jest na jesień. Chociaż brzmienie nutki jest przyjemne, sam kawałek dotyka takich tematów, jak hejt, hipokryzja, religia, wścibskość, seksizm, homofobia – lista jest naprawdę długa.

“Podsiadło wskazuje, że część z tych cech związana jest z fasadową religijnością” – czytamy w serwisie natemat.pl.

Dawid Podsiadło podkreśla, że nic go tak nie irytuje jak dwulicowe zachowanie i bezpodstawne krytykowanie innych.

“Często wydaje się nam, że nasz punkt widzenia to jedyny słuszny punkt. Tworząc POST, chciałem przypomnieć starą jak świat maksymę, że jeśli chcemy zmieniać świat na lepsze, to warto najpierw popracować nad sobą” – podkreślił, dodając, że on sam każdego dnia walczy z hipokryzją, którą dostrzega w sobie.

Gatunki nowej piosenki to pop i muzyka elektroniczna[źródło]Wikipedia. Autorem tekstu jest Dawid Podsiadło, natomiast kompozytorami są Dawid Podsiadło i Jakub Galiński.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 15, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1.

Singiel “Post” to następca singla „Najnowszy klip” (który zdobył certyfikat diamentowej płyty).

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 23 czerwca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 974 016 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 29-letniego artysty pt. „Początek” (Męskie Granie Orkiestra: Krzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło, Kortez), który na Youtube ma już 133 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że nutka „Początek” to główny singel promujący trasę Męskiego Grania 2018. 9 marca 2019 roku kawałek ten otrzymał Fryderyka w kategoriach: Piosenka roku i Teledysk roku. Utwór na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął najwyższą pozycję numer 2. Materiał pokrył się diamentem[źródło]YouTube, Wikipedia.

Dawid Podsiadło od lat jest w czołówce najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej docenianych polskich artystów. Muzyk został 18 razy nominowany do nagród Fryderyków, a bilety na jego koncerty rozchodzą się z zawrotną prędkością[źródło]noizz.pl 25.06.2022. Wykonawca koncertował na największych festiwalach w Polsce: Open’erze w Gdyni, Live Music w Krakowie, a także na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Dawid często występuje w reklamach. Jego wizerunkiem promowały się m.in. sieć telefonii komórkowej Play, whisky Johnnie Walker oraz bank Credit Agricole[źródło]culture.pl. W artykule opublikowanym w serwisie natemat.pl w dniu 24 czerwca 2022 roku czytamy: Podsiadło m.in. piętnaście razy wygrał Fryderyka, w 2019 roku odebrał Paszport Polityki oraz dwa razy wygrał w plebiscycie Bestsellery Empiku. Artysta był również czterokrotnie nominowany do nagrody MTV Europe Music Awards. Natomiast w artykule opublikowanym w serwisie noizz.pl w dniu 25.06.2022 czytamy, że jesienią ukaże się trasa koncertowa muzyka w największych polskich miastach. Warto wspomnieć, że ostatnio w polskich radiach jest popularny kawałek “ostatnia nadzieja”, którego artysta nagrał wraz z sanah[źródło]bestsellery.zpav.pl 25.07.2022.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów muzyka zamyka wydany 3 grudnia 2021 roku krążek ‘Leśna Muzyka, (live czyli na żywo)’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Sony Music Entertainment Poland. Album jest utrzymany w gatunku Indie Pop. Płyta zawiera 15 numerów. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS[źródło]Wikipedia, discogs.com, olis.onyx.pl.

“Artysta podejmował tematykę problemu nadmiaru plastiku, z którego została zbudowana “leśna” scenografia. Miało to na celu uświadomienie fanom, iż jeśli nie zaczniemy dbać o nasze środowisko, niedługo tak właśnie będą wyglądać nasze lasy” – czytamy w serwisie empik.com o ‘Leśna Muzyka, (live czyli na żywo)’.

“Dawid Podsiadło po niewiarygodnym koncercie na PGE Narodowym w 2019 roku wyruszył w kolejne tournée po Polsce. Trasa pod szyldem Leśna Muzyka trwała prawie półtora roku i obejmowała 57 koncertów w 16 miastach. Natomiast 3 grudnia 2021 ukazał się pierwszy w dorobku artystycznym koncertowy krążek będący oficjalnym zwieńczeniem trasy. Zawarto na nim 15 utworów zarejestrowanych podczas tych koncertów. Na albumie możemy usłyszeć znane i kochane przez fanów utwory w całkowicie nowych, akustycznych aranżacjach dodatkowo wspartych sekcją instrumentów dętych” – czytamy w serwisie meteor.amu.edu.pl o ‘Leśna Muzyka, (live czyli na żywo)’.

“To solidna porcja dobrej, żywej i prawdziwej muzyki, która została dopracowana w najmniejszych szczegółach” – napisała Alicja Surmiak w recenzji materiału w serwisie allaboutmusic.pl i dała mu ocenę 4/5 gwiazdek.

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 6-08-2022 w Szczecinie, a kolejny 30 października 2022 w Szczecinie (Netto Arena).

źródło: natemat.pl, noizz.pl, | noizz.pl, culture.pl, natemat.pl, bestsellery.zpav.pl, discogs.com, olis.onyx.pl, empik.com, meteor.amu.edu.pl, allaboutmusic.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, viagogo.pl, i inne?

Tekst nagrania “Post”

[Zwrotka 1]
Czy ona z nim spała?
Czy było bara-bara?
Wielce ciekawi mnie (Post)

Czy staje na zakazach?
Czy płaci każdy mandat?
Na pewno nie (Post)

Czy płaci alimenty
Kupuje im prezenty?
Nie wydaje mi się (Post)

Czy dalej dużo ćpa?
Jakie tatuaże ma?
Co za człowieka wrak (Post)

[Refren]
A ja tu poszczę, bo piątek
Więc rybę mam na obiad
I zemszczę się, pomszczę
Niesprawiedliwe, to idiota

Więc ja tu poszczę, bo piątek
Na s—, na s—, na straży tu przy wrotach
No weź nie wpuszczaj ich Piotrek
To sama jest hołota

[Zwrotka 2]
Nie będzie żaden Niemiec
Czy inny cudzoziemiec
Co dzień spluwał mi w twarz (Post)

Zabierz te Pottery
Te tęczowe rowery
Weź mi to wszystko spal (Post)

Zaczynam dziś odwierty
Bo węgiel to diamenty
Zimą będzie mnie grzał (Post)

Kobieto weź nie pyskuj
Na moim świecie dysku
Masz mi rodzić i prać (Post)

[Refren]
A ja tu poszczę, bo piątek
Więc na obiad mam pstrąga
I zemszczę się, pomszczę
Niesprawiedliwe, to idiota

Więc ja tu poszczę, bo piątek
Na s—, na s—, na straży tu przy wrotach
Piotrek no wpuść mnie do środka
No weź mi niebo pokaż

[Outro]
Rzucę kamieniem prosto w Twoją twarz
Nic o mnie nie wiesz, a ja Ciebie znam
W niebieskim niebie nie otworzą bram
Bóg da zbawienie, ale tylko nam

Rzucę kamieniem prosto w Twoją twarz
Nic o mnie nie wiesz, a ja Ciebie znam
W niebieskim niebie nie otworzą bram
Bóg da zbawienie, ale tylko nam
(Post)

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
[10]
CZE
[11]
LP3
[12]
2012 „Tu i teraz”[17]
(oraz Tatiana Okupnik)
2013 „Trójkąty i kwadraty”[18] 1
„Nieznajomy” 1
„Powiedz mi, że nie chcesz” 15
2014 „4:30” 3
„No” 3 41 3
2015 „W dobrą stronę” 1 1
2016 „Forest” 3
„Pastempomat” 46 1
2018 „Małomiasteczkowy” 1 1
„Nie ma fal” 3 1
2019 „Trofea” 1 1
„Najnowszy klip” 1 2
2022 „Post” 15 X
„–” oznacza że singel nie był notowany na danej liście.
„X” oznacza, że lista przebojów nie istniała w danym okresie.

Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze „Ostatnia nadzieja” u boku Sanah.

Dawid Podsiadło (ur. 23 maja 1993 w Dąbrowie Górniczej) – polski wokalista i autor tekstów. Artysta solowy, a także członek zespołu Curly Heads. Uczęszczał do I Liceum Ogólnokształcące im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej, a także do szkoły muzycznej I stopnia w klasie puzonu. Wygrał drugą serię talent show X Factor. Otrzymał 100 000 zł i podpisał kontrakt z Sony Music. W programie był prowadzony przez Tatianę Okupnik. W październiku 2014 roku Podsiadło wydał album ze swoim zespołem Curly Heads. Album zatytułowany Ruby Dress Skinny Dog i wyprodukowany przez Daniela Walczaka zadebiutował na czwartej pozycji na liście Polish Albums Chart i otrzymał certyfikat Złotej płyty. Gatunki jego muzyki to pop, pop rock, muzyka alternatywna, blues, indie rock i indie pop.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Comfort and Happiness” ukazała się 28 maja 2013 roku nakładem wytwórni płytowej Sony Music Entertainment Poland i jest utrzymana w gatunkach pop, pop-rock oraz blues. Album zawiera 12 piosenek. Krążek w pierwszym tygodniu po premierze uplasował się na 1. miejscu zestawienia OLiS. Płyta stała się najlepiej sprzedającym się albumem w 2013 roku w Polsce. 10 sierpnia 2016 roku album uzyskał w Polsce status diamentowej. Serwis CGM.pl przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek.

“Po przesłuchaniu albumu jestem przekonana, że będę do niego często wracać, gdyż rzadko się zdarza, aby tak młody artysta nagrał tak dojrzałą i przemyślaną płytę. Aż trudno uwierzyć, że parę dni temu Dawid skończył dopiero 20 lat. Ona jest w całości „podsiadłowa”. Czuć, że są to jego emocje, jego przekaz, że nikt nieodpowiedni nie maczał w tym swoich palców” – napisano w recenzji materiału w serwisie allaboutmusic.pl.

“Kiedy tak słucham debiutu laureata programu „X Factor”, nie wierzę uszom z dwóch powodów. Po pierwsze, Dawid Podsiadło brzmi tu dojrzalej niż w telewizji, która jednak mocno spłaszcza wizerunek takich wrażliwych i mniej wylewnych osobników. Po drugie, bodaj wszystkie płyty przygotowywane dla laureatów talent show okazywały się w mniejszym lub większym stopniu artystyczną porażką. A tu mamy zestaw, który nieźle balansuje ambicje i intencje komercyjne” – napisał Bartek Chaciński w recenzji płyty w serwisie polityka.pl i dał jej ocenę 4/6 gwiazdek.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, allaboutmusic.pl oraz polityka.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 186 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *