Dawid Podsiadło – Najnowszy klip

Dawid PodsiadloJakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór polskiego piosenkarza Dawida Podsiadło zatytułowany “Najnowszy klip”. Singiel promuje trzeci album studyjny artysty zatytułowany “Małomiasteczkowy”, który ukazał się 19 października 2018 nakładem wytwórni płytowej Sony Music Entertainment Poland. Krążek utrzymany jest w gatunku indie pop i zawiera 10 kawałków. Niespodzianką jest fakt, że Podsiadło po raz pierwszy zaśpiewał całą płytę po polsku. W dniu premiery albumu radio RMF FM wypuściło wszystkie piosenki z tego krążka. Album pokrył się diamentem.


Kawałek „Najnowszy klip” promuje również film „(Nie)znajomi” w reżyserii Tadeusza Śliwy (reżyser Ucho Prezesa), którego premiera odbyła się 27 września 2019 roku. Scenariusz napisali Katarzyna Sarnowska i Tadeusz Śliwa. W rolach głównych wystąpili: Kasia Smutniak, Tomasz Kot, Łukasz Simlat, Maja Ostaszewska, Wojciech Żołądkowicz, Aleksandra Domańska, Michał Żurawski. Film opowiada historię grupy przyjaciół, którzy decydują się podczas kolacji ujawniać treści otrzymanych wiadomości oraz rozmawiać przez telefon w trybie głośnomówiącym. Produkcja bazuje na włoskim hicie filmowym Paolo Genovese z 2016 roku – „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, która okazała się niekwestionowanym hitem. Film dotykał tak uniwersalnego i współczesnego problemu, że zaskarbił sobie przychylność widzów na całym świecie. Szybko okazało się, że temat jest zrozumiały w różnych kręgach kulturowych – zaczęto sprzedawać prawa do scenariusza, aby osadzić akcję w konkretnych krajach i dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców. Z tego powodu do dzisiaj powstało już 11 wersji filmu, a kolejne są w trakcie produkcji.
Za sprawą “(Nie)znajomych” Dawid Podsiadło debiutuje w nowej roli. Po raz pierwszy został producentem filmowym.

Gatunek nowej piosenki to indie pop. Autorem tekstu jest Dawid Podsiadło, natomiast kompozytorami są Bartosz Dziedzic oraz Dawid Podsiadło.

Teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 2 września 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 8 586 715 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował Tadeusz Śliwa. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Michał Dąbal. W teledysku pojawia się plejada znanych polskich aktorów m.in.: Tomasz Kot, Maja Ostaszewska, Kasia Smutniak czy Łukasz Simlat. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 26-latka pt. „Początek” (Męskie Granie Orkiestra: Krzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło, Kortez), który na Youtube ma już 89 mln wyświetleń? Zobaczymy.

Dawid Podsiadło to jeden z najbardziej uzdolnionych i najpopularniejszych wokalistów w Polsce. Artysta jest do dzisiaj jednym z niewielu zwycięzców talent show, któremu udało się zrobić wielką karierę bez zbyt dużej ingerencji wytwórni płytowej. Wykonawca koncertował na największych festiwalach w Polsce: Open’erze w Gdyni, Live Music w Krakowie, a także na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Dawid często występuje w reklamach. Jego wizerunkiem promowały się m.in. sieć telefonii komórkowej Play, whisky Johnnie Walker oraz bank Credit Agricole. Muzyk bywa też gościem imprez i festiwali m.in. był bohaterem oblężonego przez fanki i fanów panelu podczas festiwalu Spring Break w Poznaniu (gdzie przy okazji zagrał krótki, spontaniczny koncert na ulicy). Wykonawca ma ostatnio całkiem sporo powodów do świętowania. Diamentowa płyta, koncert z Taco Hemingwayem wyprzedany na PGE Narodowym, sukces singla „Trofea”, który okupował pierwsze miejsce notowań radiowych list przebojów przez całe kończące się lato. Najbliższy koncert artysty odbędzie się 26-01-2020 w miejscowości Katowice (Śląskie), a kolejny 27-01-2020 w tej samej miejscowości.

źródło: radiozet.pl, spidersweb.pl, poznan.wyborcza.pl, muzyka.interia.pl, wyborcza.pl, pl.wikipedia.org, culture.pl, kultura.onet.pl, koncertomania.pl, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Dawida

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst numeru “Najnowszy klip”

Kwas i dreszcze już na samą myśl
Bo mam przeczucie, że to koniec
Przyszłaś na czas
Nie będzie gwiezdnych wojen
Dobrze wiem, co myślisz sobie
Znowu będzie miło, bo tak już masz
Dokończ, nie skończyłaś, no pij do dna
Ja się wstrzymam, jakoś mi cierpi krtań
Nie płacz po niej
Zawodzę jak miastowa młodzież
Hej, no może coś powiesz?
Czekaj, widzę prognozę
Przewidują zgodę
Marudzę jak miastowa młodzież
Nie, to nie ta odpowiedź
Dlaczego mi zmieniasz pogodę?
Pozostaje odejść
Fakt, że całkiem to przyjemne, gdy
Gniew odbiera mi kulturę
Od kilku dni tak bardzo denerwujesz
Przejdzie mi, ale zdążę jeszcze
Wcisnąć komu trzeba największy kit, że
Wstałem, nie chcę od niej kompletnie nic
Patrzę sobie na twój najnowszy klip
Zawodzę jak miastowa młodzież
Hej, no może coś powiesz?
Czekaj, widzę prognozę
Przewidują zgodę
Marudzę jak miastowa młodzież
Nie, to nie ta odpowiedź
Dlaczego mi zmieniasz pogodę?
Pozostaje odejść
Zawodzę jak miastowa młodzież
Hej, no może coś powiesz?
Czekaj, widzę prognozę
Przewidują zgodę
Marudzę jak miastowa młodzież
Nie, to nie ta odpowiedź
Dlaczego mi zmieniasz pogodę?
Pozostaje odejść

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 40 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *