Dawid Kwiatkowski – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Kwiatkowskiego to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2021 roku to zobacz niżej do listy singli.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Dawida

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Nieważne”. Nutka to już trzeci singiel z najnowszego krążka artysty zatytułowanego po prostu “Dawid Kwiatkowski”, który ukazał się 29 października 2021 roku nakładem wytwórni płytowej Warner Music Poland. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 11 numerów. Jest to jego siódmy album studyjny. Wydawnictwo zadebiutowało na 2. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty.

“Ta płyta to nowy rozdział w muzycznej ewolucji artysty, który powraca z nową energią, dojrzałością i siłą, zdobywając coraz większe rzesze fanów” – napisano w serwisie 4fun.tv.

W tym momencie powinnam polecić utwory, które warto sprawdzić, jednak prawda jest taka, że warto przesłuchać cały krążek. […] Jak sami widzicie (i mam nadzieje, że również słyszycie), album Dawid Kwiatkowski może się otrzeć o bycie w przyszłości kultowym – napisano w recenzji materiału w serwisie meteor.amu.edu.pl.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są Dawid Kwiatkowski, Małgorzata Uściłowska oraz Patryk Kumór, natomiast kompozytorami są Dawid Kwiatkowski, Małgorzata Uściłowska, Patryk Kumór i Dominic Buczkowski.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 14, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 5.

Singiel “Nieważne” to następca świetnie przyjętego singla “Proste”.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 26 października 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 033 655 wyświetleń na YT. Mocny i wyrazisty wideoklip wyreżyserował Przemysław Gomuła. Za zdjęcia odpowiadał Ubeusz Pastuszak. Scenariusz stworzył sam Dawid Kwiatkowski. Teledysk jest najodważniejszym, najbardziej artystycznym i symbolicznym obrazem w karierze muzyka.

Jest dużo komentarzy pod wideo oceniających pozytywnie materiał m.in. od Lanberry:

“🔥 gratulacje! Przepiękny klip ✨🧡” – Lanberry.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 25-letniego artysty pt. “Na Zawsze”, który na Youtube ma już 22 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że choć singiel “Na Zawsze” nie był grany w stacjach radiowych, to zdobył ogromną popularność w internecie. Autorką tekstu oraz kompozytorką nutki jest Ewelina Lisowska. W teledysku do kawałka “Na Zawsze” wystąpiła modelka Aleksandra Szczęsna, która posiada tytuł II Wicemiss Polonia 2012.

Dawid Kwiatkowski to jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy. Ma na swoim koncie siedem albumów studyjnych i wiele hitów radiowych. Był gościem i uczestnikiem popularnych programów telewizyjnych. Artysta jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego i europejskiego wykonawcy. Z uwagi na rozpoczęcie kariery w młodym wieku oraz publikowanie swojej wczesnej twórczości w serwisie YouTube, okrzyknięto go “polskim Justinem Bieberem”. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 30-11-2021 Online.

źródło: open.fm, 4fun.tv, meteor.amu.edu.pl, bestsellery.zpav.pl, music.apple.com, | konecki24.pl, rmf24.pl, dusznikizdroj.naszemiasto.pl, plejada.pl, cgm.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania “Nieważne”

Nie powiedział nikt
gdzie koniec, gdzie początek
bez przerwy szukam w nich siebie
chyba muszę wyjść
i złapać nowy wątek
po drodze

nie wiem, ale idę

Bez zbędnych słów
do mnie mówi
co będzie nieważne, nieważne już
bezpieczny grunt
przy tobie czuć
i chyba to ważne, nieważne już

Co będzie nieważne, nieważne już

Bez przerwy słyszę ich
miliony obcych spojrzeń
na ręce patrzą mi
nie wiedza o mnie nic
rozumiesz tylko ty
czy znajdę cię?
być może, po drodze

nie wiem, ale idę

Bez zbędnych słów
do mnie mówi
co będzie nieważne, nieważne już
bezpieczny grunt
przy tobie czuć
i chyba to ważne, nieważne już

Co będzie nieważne, nieważne już

A gdyby tak rozebrać świat
by w końcu mógł się poczuć jak ja
Ze wszystkich kłamstw mówionych nam
niech stoi tak i płacze sam

Bez zbędnych słów
do mnie mówi
co będzie nieważne, nieważne już
bezpieczny grunt
przy tobie czuć
i chyba to ważne, nieważne już

Co będzie nieważne, nieważne już

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)
[6]
POL
(airplay
nowości)

[7]
2013 „Biegnijmy”[8]
„Jak zapomnieć”[9]
„Na zawsze”[10]
2014 „Mój świat” (acoustic version; gościnnie: Patryk Kumór)[11]
„Nie zmienisz mnie (Young Stars)”[12]
„Tylko raz” (oraz Fani)[13]
„Jak to?”[14]
21 Allstars – „Kocham te święta”[15]
2015 „Szkoła”[16]
„Droga”[17]
2016 „Say Yes”[18]
2017 „Let It Breathe”[19]
„Countdown”[20]
2018 „Jesteś”[21] 34 5
„Sam 1.0”[22]
2019 „Kochaj mnie”[23]
„Mordo”[24]
„Świąteczna”[25]
2020 „Bratnie Dusze”
(oraz Cleo)
„Coraz bliżej święta”
(oraz Krystyna Prońko)
2021 „Bez Ciebie” 2 1
„Proste” 1 3
„Nieważne” 14 5
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

Ostatnio wystąpił również gościnnie (wraz z Holakiem) w utworze „Prezent” u boku Flirtini.

Dawid Piotr Kwiatkowski (ur. 1 stycznia 1996 w Gorzowie Wielkopolskim) – polski piosenkarz, autor tekstów i osobowość telewizyjna. Był uczestnikiem, jurorem lub gościem w kilku programach rozrywkowych i użyczył głosu drugoplanowym postaciom w filmach animowanych SpongeBob: Na suchym lądzie i Sing. Prowadzi czynnie działalność charytatywną. Gatunek jego muzyki to muzyka pop. Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “9893” ukazała się 19 listopada 2013 nakładem wytwórni płytowej My Music i jest utrzymana w gatunku pop. Album zawiera 13 piosenek. Gościnnie w nagraniach wzięli udział Jay Delano i Patryk Kumór. Producentem krążka jest Paweł Gawlik. Materiał pokrył się złotem. Krążek zadebiutował na 1. miejscu zestawienia OLiS. Materiał nagrany został w dużej części na żywych instrumentach. Mastering albumu robiony był we Francji w studiu, gdzie pracowano przy krążkach takich wykonawców jak David Guetta, Avicii czy Kanye West.

“Jest to kod do mojego telefonu. Zakładając ten kod, myślałem o czymś dla mnie bardzo ważnym i to cała tajemnica” – Dawid o tytule albumu.

“To 4 miesiące ciężkiej pracy mojej i producentów, całych dni w studiu, tysięcy rozmów, 100% prawdy, którą pewnie sami usłyszycie. Album dedykuje głównie osobom, które kocham – mojej rodzinie, przyjaciołom i fanom, którzy są dla mnie najważniejsi” – powiedział o wydawnictwie Dawid.

Płyta trzy tygodnie przed premierą osiągnęła status złotej.
Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, muzyka.interia.pl oraz kultura.onet.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 764 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *