Daj To Głośniej – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Daj To Głośniej to:

Jeżeli nowa piosenka, o której piszemy w tym wpisie, nie jest tą której szukasz, to zobacz niżej do listy utworów.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Daj To Głośniej

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej formacji Daj To Głośniej zatytułowana “Zimna woda”. Kawałek zaskakuje zarówno wideoklipem, jak i tematyką tekstu. Tekst nutki opowiada o genialnej imprezie, na której bohaterka świetnie się bawi i miesza alkohole, efekt tego działania został przez zespół pokazany w żartobliwy sposób.

Gatunek nowej piosenki to disco polo. Autorami tekstu i kompozytorami są Tobiasz Hes, Emilia Sanecka oraz Adam Grabowski.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 22 lutego 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 499 283 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Piotr Smoleński. Za zdjęcia odpowiadali Piotr Smoleński i Bartosz Czachorowski. Aktorzy: Emilia Sanecka, Tobiasz Hes, Sandra Traczyk, Przemek Mazurkiewicz, Julia Korol, Michał Siemieniec, Sandra Piórkowska, Konrad Moreń, Artur Telus

Czy produkcja powtórzy sukces hitu grupy pt. “Mama ostrzegała”, który na Youtube ma już 180 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że wynik kawałka “Mama ostrzegała” to jeden z najlepszych wyników w świecie polskiej muzyki. Kompozycja została w błyskawicznym tempie pokochana przez miliony Polaków. Numer zaledwie kilka dni po oficjalnej premierze, trafił do największych rozgłośni radiowych w Polsce. Materiał był bez wątpienia hitem wakacji 2019, a nawet całego 2019 roku. Wideoklip był drugim najpopularniejszym klipem w 2019 opublikowanym na YouTube w Polsce.

Grupa Daj To Głośniej jest odkryciem 2019 roku. W artykule opublikowanym w serwisie disco-polo.info w dniu 4 października 2019 czytamy o Daj To Głośniej: Trzeba przyznać, że grupa jest fenomenem wśród innych zespołów disco polo. W zeszłym roku ukazał się ich debiutancki krążek (więcej o płycie na dole artykułu). Najbliższy koncert zespołu ma się odbyć 15-05-2022 w miejscowości Radzymin, a kolejny 10-06-2022 w miejscowości Toruń.

źródło: disco-polo.info, | disco-polo.info, telemagazyn.pl, tvs.pl, voxfm.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania “Zimna woda”

Zimna woda, zimna woda płynie poprzez las
Nad nią tam dziewczyna młoda siedzi cały czas
Zimną wodą twarz przemywa, ludzie martwią się
Ona zaś do siebie mówi: więcej nie piję

Ref.:
Najpierw jedno piwko, potem jedno wino
Rusz tą łepetyną, nie mieszaj dziewczyno
Jeszcze kilka shotów gdy nadejdzie czas
Potem piwko jeszcze raz
Wiedziałaś dziewczyno, że w końcu polegniesz
Po co ten alkohol, komu to potrzebne?
Teraz boli głowa, teraz tylko płacz
Teraz tylko wielki kac

Zmądrzała dziewczyna słodka i gdy formy brak
Do każdego, kto go spotka, apeluje tak:
Pij z rozwagą albo wcale, alkohol to zło
A jak pijesz, to nie mieszaj, zapamiętaj to

Ref.:
Najpierw jedno piwko, potem jedno wino
Rusz tą łepetyną, nie mieszaj dziewczyno
Jeszcze kilka shotów gdy nadejdzie czas
Potem piwko jeszcze raz
Wiedziałaś dziewczyno, że w końcu polegniesz
Po co ten alkohol, komu to potrzebne?
Teraz boli głowa, teraz tylko płacz
Teraz tylko wielki kac (2 x)

Wiedziałaś dziewczyno, że w końcu polegniesz
Po co ten alkohol, komu to potrzebne?
Teraz boli głowa, teraz tylko płacz
Teraz tylko wielki kac


Lista utworów

1. #Hot16Challenge2
2. Dobrze
3. Mama ostrzegała
4. Zwariowana noc
5. Kochaj Mnie
6. Ochotę mam
7. Uciekaj dziewczyno
8. Zimna woda
Pozostałe utwory są na tej stronie
W 2019 roku wystąpili również gościnnie w utworze “Kury” u boku Letni.

Pochodzący z Sycowa (powiat oleśnicki) polski zespół Daj To Głośniej jest nową propozycją w branży muzycznej disco polo. Natomiast jego twórcami są utalentowani finaliści dobrze znanego programu Disco Star 2019. Zajęli wówczas drugie miejsce. Grupa wzięła udział w polskich preselekcjach do Eurowizji 2020, w których jednak odpadła. Gatunki ich muzyki to disco polo oraz folk. Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Folk Disco” ukazała się 26 maja 2021 nakładem wytwórni płytowej HESU i jest utrzymana w gatunkach Disco Polo oraz Tech House. Album zawiera 21 piosenek.

(…) ostro pracujemy nad premierą FOLK DISCO. Dorzuciliśmy właśnie 3 kolejne utwory do tego wydawnictwa więc piosenek na płycie będzie… sporo, sporo 😏 Początkowo chcieliśmy zostawić te “perełki” na kolejną płytę ale się pozmieniało 😁 Nie o ilość oczywiście chodzi a jakość dlatego nie odpuszczamy i dopinamy wszystko na ostatni guzik – informowała formacja na Instagramie.

Czytaj więcej

źródło: roztanczonynarodowy.pl, olesnica24.com, KM, pl.wikipedia.org oraz voxfm.pl

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 249 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *