Coldplay – nowa piosenka

coldplayTytuł nowej piosenki Coldplay to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2022.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Coldplay

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka brytyjskiej formacji Coldplay oraz amerykańskiej piosenkarki Seleny Gomez zatytułowana “Let Somebody Go”. Sentymentalny singiel promuje najnowszy krążek Brytyjczyków zatytułowany “Music of the Spheres”, który ukazał się 15 października 2021 roku nakładem wytwórni płytowej Parlophone. Płyta jest utrzymana w gatunkach Pop, pop rock, space rock, space music oraz ambient i zawiera 12 numerów. Jest to dziewiąty studyjny album zespołu. Zawiera gościnnie występy Seleny Gomez, We Are King, Jacoba Colliera i BTS. Za produkcję odpowiada Max Martin. Krążek otrzymał mieszane recenzje od krytyków. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 55/100, na podstawie 18 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek. Płyta zadebiutowała na pierwszym miejscu listy UK Albums Chart. Według angielskojęzycznej Wikipedii album znalazł się w TOP5 na 24 listach (w tym w Polsce na 5 miejscu). Krążek na liście US Billboard 200 zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycje numer 4, a na listach US Top Alternative Albums (Billboard) i US Top Rock Albums (Billboard) numer 1. 14 października 2021 roku, dzień przed wydaniem “Music of the Spheres”, Coldplay oficjalnie ogłosiło trasę Music of the Spheres World Tour w 2022 roku, promującą album. Serię koncertów ma rozpocząć występ na Kostaryce. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty.

“Music of the Spheres” jest płytą, jakiej się po brytyjskim zespole spodziewałam – bardzo przystępną i pełną stadionowych hymnów. Chcącą zadowolić i starszych fanów formacji, jak i zyskać nowych, młodszych wielbicieli, o czym najlepiej świadczą kolaboracje z BTS i Seleną Gomez – napisano w recenzji wydawnictwa w blogu muzycznym the-rockferry.pl.

W artykule opublikowanym w serwisie 4fun.tv w dniu 8 lut 2022 czytamy o “Music of the Spheres”: Krążek przekroczył liczbę miliarda odtworzeni.
Gatunki nowej piosenki to Pop i soft rock. Materiał napisali: Guy Berryman, Jonny Buckland, Will Champion, Chris Martin, Max Martin, Olivia Waithe, Oscar Holter, Leland Wayne, Bill Rahko oraz Apple Martin. Kompozycja została wyprodukowana przez Metro Boomina, Oscara Holtera, Billa Rahko i Maxa Martina.

Chris Martin via Apple Music

It’s just a really lovely ballad. And quite early on we realised it needed a female counterpart to the vocal. And we were very grateful that when we asked Selena to sing on it, she loved the song and was happy to do so. Collaborations in general are something that we’ve done more of recently. We never really used to do it before. When we were younger, we kind of locked ourselves in a room and felt we had to prove everything ourselves. But I think as time has gone on, it’s become more interesting for us to work with other people from different parts of the world, different genres. It just adds colour and character to the music.

Translator nam to przetłumaczył następująco:

To po prostu naprawdę urocza ballada. I dość wcześnie zdaliśmy sobie sprawę, że potrzebujemy kobiecego odpowiednika wokalu. I byliśmy bardzo wdzięczni, że kiedy poprosiliśmy Selenę, żeby w nim zaśpiewała, pokochała tę piosenkę i była szczęśliwa, że ​​to zrobiła. Ogólnie rzecz biorąc, współpraca to coś, co ostatnio robiliśmy. Nigdy wcześniej tego nie robiliśmy. Kiedy byliśmy młodsi, zamykaliśmy się w pokoju i czuliśmy, że sami musimy wszystko udowodnić. Ale myślę, że w miarę upływu czasu praca z innymi ludźmi z różnych części świata, z różnych gatunków stała się dla nas bardziej interesująca. Po prostu dodaje muzyce koloru i charakteru.

„Let Somebody Go” został po raz pierwszy wykonany na żywo w The Late Late Show z Jamesem Cordenem przez Coldplay i Selenę Gomez 18 października 2021 roku.

Singiel “Let Somebody Go” to następca singla “My Universe” (nagranego wraz z BTS).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 7 lutego 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 32 852 381 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Dave Meyers (jest reżyserem bardzo wielu teledysków m.in. Ed Sheeran: Shivers, Ed Sheeran: Bad Habits, Coldplay: Higher Power, P!nk: All I Know So Far). Kierownikiem zdjęć do teledysku był Scott Cunningham. Na początku i pod koniec teledysku widzimy objętych wokalistów.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Brytyjczyków pt. “Something Just like This” (nagrany wraz z The Chainsmokers), który na Youtube ma już 2 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Something Just like This” dotarł do TOP10 wielu list przebojów na całym świecie, w tym dotarł do miejsca numer 2 na UK Singles Chart i australijskiej listy ARIA oraz do miejsca numer 3 na US Billboard Hot 100. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 4. Utwór był nominowany do nagrody Grammy w kategorii Best Pop Duo/Group Performance na 60. dorocznym rozdaniu nagród Grammy. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty.

Coldplay to jeden z najpopularniejszych zespołów na świecie. Koncerty zespołu za każdym razem przyciągają tłumy wiernych fanów. Grupa powstała w 1996 roku w Londynie i już jej debiutancka płyta, wydana w 2000 roku „Parachutes” podbiła listy przebojów. Kapela w tym roku ma dać koncert w Polsce. Formacja ma wystąpić 8 lipca 2022 roku na PGE NARODOWY w miejscowości WARSZAWA. Natomiast najbliższy koncert zespołu ma się odbyć 18 marca 2022 w San Jose, Costa Rica, Estadio Nacional.

Selena Marie Gomez (ur. 22 lipca 1992 w Grand Prairie) – amerykańska piosenkarka, aktorka i producentka filmowa. Była założycielką i wokalistką zespołu Selena Gomez & the Scene, z którym wydała trzy płyty studyjne. Zyskała popularność już jako nastolatka, dzięki roli Alex Russo w serialu „Czarodzieje z Waverly Place”. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “The Heart Wants What It Wants”, który ma już 764 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych 29-letniej wykonawczyni zamyka wydany 10 stycznia 2020 roku krążek “Rare”.

źródło: 4fun.tv, empik.com, the-rockferry.pl, | bestsellery.zpav.pl, eska.pl, terazmuzyka.pl, styl.fm, Wikipedia, songkick.com, i inne

Tekst nagrania “Let Somebody Go”

[Intro: Chris Martin]
(Let somebody, let somebody go)

[Verse 1: Chris Martin]
We had a kind of love
I thought that it would never end
Oh, my lover, oh, my other, oh, my friend
We talked around in circles and
We talked around and then
I loved you to the moon and back again
You gave everything this golden glow
Now turn off all the stars ’cause this I know

[Chorus: Chris Martin]
That it hurts like so
To let somebody go

[Verse 2: Selena Gomez, Both]
All the storms we weathered
Everything that we went through
Now without you, what on earth am I to do?
When I called the mathematicians and
I asked them to explain
They said love is only equal to the pain
And when everything was going wrong
You could turn my sorrow into song

[Chorus: Selena Gomez & Chris Martin, Chris Martin]
Oh, it hurts like so
To let somebody go
To let somebody go (Body go)
Oh, oh-oh (Oh-oh)
Oh, oh-oh
(Let somebody, let somebody go)

[Bridge: Chris Martin, with Selena Gomez]
Oh, oh-oh (Oh), when you love somebody (Oh)
When you love somebody (Oh)
Got to let somebody know
Oh, oh-oh (Oh), when you love somebody (Oh)
When you love somebody (Oh)
Got to let somebody know
So when you love somebody
When you love somebody

[Chorus: Chris Martin]
Then it hurts like so
To let somebody go
It hurts like so
To let somebody go

[Outro: Chris Martin]
But you’re still with me now, I know
(Let somebody, let somebody go)
Oh (Let somebody, let somebody go)
But you’re still with me now, I know

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

 
Tytuł Rok Pozycje na listach
UK
[8]
AUS
[124]
CAN
[125]
“Brothers & Sisters” 1999 92
“Shiver” 2000 35 57
“Yellow” 4 5 [G]
“Trouble” 10
“Don’t Panic” 2001 130 57 [I]
“In My Place” 2002 2 23 2
“The Scientist” 10 40 16
“Clocks” 2003 9 28 7
“God Put a Smile upon Your Face” 100 43
“Speed of Sound” 2005 2 9 2
“Fix You” 4 25 4
“Talk” 10 20 4
“The Hardest Part” 2006 40
“Violet Hill” 2008 8 9 6
“Viva la Vida” 1 2 4
“Lost!”
(solo or featuring Jay-Z)
54 55
“Life in Technicolor II” 2009 28 63 92
“Strawberry Swing” 158
“Christmas Lights” 2010 13 32 18
“Every Teardrop Is a Waterfall” 2011 6 14 9
“Paradise” 1 3 13
“Charlie Brown” 2012 22 78
“Princess of China”
(with Rihanna)
4 16 17
“Atlas” 2013 12 30 33
“Magic” 2014 10 5 13
“A Sky Full of Stars” 9 2 4
“True Love” 180
“Adventure of a Lifetime” 2015 7 20 11
“Hymn for the Weekend” 2016 6 24 32
“Up&Up” 71 74
“Everglow” 52 93 66
“Something Just like This”
(with the Chainsmokers)
2017 2 2 3
“Miracles (Someone Special)”
(with Big Sean)
54
“Orphans” / “Arabesque” 2019 27 68 59
[T]
“Higher Power” 2021 12 44 31
“My Universe”
(oraz BTS)
3 7 9
“Let Somebody Go”
(oraz Selena Gomez)
2022 24 66 45
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Coldplay – brytyjski zespół muzyczny, grający muzykę rockową, założony przez wokalistę Chrisa i gitarzystę Jonny’ego w 1996 roku na University College London jako Pectoralz. Po dołączeniu do składu basisty Guya, grupa zmieniła swoją nazwę na Starfish, a w 1998 roku – na Coldplay. Przedtem, do składu zespołu dołączył perkusista i multiinstrumentalista Will Champion oraz menadżer Phil Harvey. W październiku 2011 roku Coldplay wydał piąty album studyjny “Mylo Xyloto”, który znalazł się na szczycie list przebojów w ponad 34 krajach i był najlepiej sprzedającym się albumem rockowym w Wielkiej Brytanii w 2011 r. Ale otrzymał umiarkowanie pozytywne recenzje. W maju 2014 r. wydali swój szósty Album “Ghost Stories”, który również otrzymał mieszane recenzje i znalazł się na szczycie kilku krajowych list przebojów. W grudniu 2015 roku zespół wydał swój siódmy album, A Head Full of Dreams, który osiągnął drugie miejsce na większości głównych rynków, ale otrzymał ogólnie mieszane recenzje. Gatunki ich muzyki to rock alternatywny, indie rock, brit pop, soft rock i rock elektroniczny. Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Parachutes” ukazała się 10 lipca 2000 roku nakładem wytwórni płytowej Parlophone i jest utrzymana w gatunkach Alternative rock, post-Britpop oraz pop rock. Album zawiera 10 piosenek. Krążek wypadł dobrze w Wielkiej Brytanii. Popularność nutek w brytyjskich klubach, pubach i imprezach sportowych spowodowała, że materiał zadebiutował na pierwszym miejscu listy UK Albums Chart. W styczniu 2018 r. album sprzedał się w 2700000 egzemplarzy w Wielkiej Brytanii. Płyta osiągnęłęła 51 pozycję na amerykańskiej liście Billboard 200 i osiągnęła szczyt na liście Billboard Heatseekers. Materiał otrzymał ogólnie przychylne recenzje krytyków muzycznych. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 72/100, na podstawie 20 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek. Materiał pokrył się dziewięciokrotną platyną.

“Debiutancki album zespołu “Parachutes” (2000), był kolekcją prostych i jednocześnie pięknych kompozycji, udowadniających, że nie zawsze trzeba krzyczeć żeby być słyszanym” – napisano w serwisie empik.com.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org oraz empik.com

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 395 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *