Coldplay – nowa piosenka

coldplayTytuł nowej piosenki Coldplay to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2021.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Coldplay

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka brytyjskiej formacji Coldplay oraz południowokoreańskiego boys bandu BTS zatytułowana “My Universe”. Singiel promuje najnowszy krążek Brytyjczyków zatytułowany “Music of the Spheres”, który ukazał się 15 października 2021 roku nakładem wytwórni płytowej Parlophone. Płyta jest utrzymana w gatunkach Pop, pop rock, space rock, space music oraz ambient i zawiera 12 numerów. Jest to dziewiąty studyjny album zespołu. Zawiera gościnnie występy Seleny Gomez, We Are King, Jacoba Colliera i BTS. Za produkcję odpowiada Max Martin. Krążek otrzymał mieszane recenzje od krytyków. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 56/100, na podstawie 17 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek. Płyta zadebiutowała na pierwszym miejscu listy UK Albums Chart. Według angielskojęzycznej Wikipedii album znalazł się w TOP5 na 24 listach (w tym w Polsce na 5 miejscu). Krążek na liście US Billboard 200 zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycje numer 4, a na listach US Top Alternative Albums (Billboard) i US Top Rock Albums (Billboard) numer 1. 14 października 2021 roku, dzień przed wydaniem “Music of the Spheres”, Coldplay oficjalnie ogłosiło trasę Music of the Spheres World Tour w 2022 roku, promującą album. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty.

“Music of the Spheres” jest płytą, jakiej się po brytyjskim zespole spodziewałam – bardzo przystępną i pełną stadionowych hymnów. Chcącą zadowolić i starszych fanów formacji, jak i zyskać nowych, młodszych wielbicieli, o czym najlepiej świadczą kolaboracje z BTS i Seleną Gomez – napisano w recenzji wydawnictwa w blogu muzycznym the-rockferry.pl.

Taneczna nowa nutka zadebiutowała w TOP10 w Australii, Belgii, Indii i Japonii oraz w TOP20 w siedmiu innych krajach, w tym Niemczech, Norwegii, Irlandii i Nowej Zelandii. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 29, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 5.

W artykule opublikowanym w dniu 30 wrz 2021 w serwisie 4fun.tv czytamy:

“Od premiery, która miała miejsce 24 września 2021 roku, singiel My Universe zgromadził ponad 100 milionów streamów i dotarł na szczyty list sprzedaży i przebojów na całym świecie.”

W kawałku “My Universe” wykonawcy zaśpiewali po angielsku i koreańsku.

Gatunki nowej piosenki to Synth-pop i pop rock. Materiał napisali: Guy Berryman, Jonny Buckland, Will Champion, Chris Martin, Max Martin, Oscar Holter, Bill Rahko, Suga, J-Hope oraz RM. Kompozycja została wyprodukowana przez szwedzkiego producenta Oscara Holtera, Billa Rahko i producenta Maxa Martina.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 30 wrzesnia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 88 972 930 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Dave Meyers (jest reżyserem bardzo wielu teledyskow m.in. Ed Sheeran: Shivers, Ed Sheeran: Bad Habits, Coldplay: Higher Power, P!nk: All I Know So Far). Kierownikiem zdjęć do teledysku był Scott Cunningham.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Brytyjczyków pt. “Something Just like This” (nagrany wraz z The Chainsmokers), który na Youtube ma już 2 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Something Just like This” dotarł do TOP10 wielu list przebojów na całym świecie, w tym dotarł do miejsca numer 2 na UK Singles Chart i australijskiej listy ARIA oraz do miejsca numer 3 na US Billboard Hot 100. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 4. Utwór był nominowany do nagrody Grammy w kategorii Best Pop Duo/Group Performance na 60. dorocznym rozdaniu nagród Grammy. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty.

Coldplay to jeden z najpopularniejszych zespołów na świecie. Koncerty zespołu za każdym razem przyciągają tłumy wiernych fanów. Grupa powstała w 1996 roku w Londynie i już jej debiutancka płyta, wydana w 2000 roku „Parachutes” podbiła listy przebojów. Kapela w przyszłym roku ma dać koncert w Polsce. Formacja ma wystapić 8 lipca 2022 roku na PGE NARODOWY w miejscowości WARSZAWA. Natomiast najbliższy koncert zespołu ma się odbyć 15 sty 2022 w Inglewood, CA, US, iHeartRadio ALTer EGO, a kolejny 18 marca 2022 w San Jose, Costa Rica, Estadio Nacional.

BTS to najpopularniejsza południowokoreańską grupa na świecie. BTS (Bangtan Sonyeondan (hangul: 방탄소년단, hancha: 防彈少年團), znany także jako Beyond The Scene) – siedmioosobowy boys band z Korei Południowej uformowany w 2013 przez wytwórnię Big Hit Entertainment. Pierwsi członkowie BTS zostali zrekrutowani przez przesłuchania „Hit it” wytwórni Big Hit w 2010 i 2011. Dużą popularnością na YouTube z ich produkcji cieszy się numer “(방탄소년단) ‘작은 것들을 위한 시 (Boy With Luv)” (feat. Halsey), który ma już 1,3 mld wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artystów zamyka wydany 20 listopada 2020 roku krążek “Be”.

źródło: rytmy.pl, 4fun.tv, antyradio.pl, pgenarodowy.pl, bestsellery.zpav.pl, empik.com, the-rockferry.pl, | bestsellery.zpav.pl, eska.pl, terazmuzyka.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne

Tekst nagrania “My Universe”

[Intro: Chris Martin, All]
You (You), you are (You are) my universe
And I (I) just want (Just want) to put you first
And you (You), you are (You are) my universe, and I

[Verse 1: Chris Martin]
In the night, I lie and look up at you
When the morning comes, I watch you rise
There’s a paradise they couldn’t capture
That bright infinity inside your eyes

[Pre-Chorus: Jung Kook, All, Jung Kook & Chris Martin]
매일 밤 네게 날아가 (가)
꿈이란 것도 잊은 채
나 웃으며 너를 만나 (나)
Never-ending forever, baby

[Chorus: Chris Martin, All]
You (You), you are (You are) my universe
And I (I) just want (Just want) to put you first
And you (You), you are (You are) my universe
And you make my world light up inside

[Verse 2: V, RM, RM & Chris Martin, RM & Jimin]
어둠이 내겐 더 편했었지
길어진 그림자 속에서 (Eyes)
And they said that we can’t be together
Because, because we come from different sides

[Chorus: Chris Martin, All]
You (You), you are (You are) my universe
And I (I) just want (Just want) to put you first
And you (You), you are (You are) my universe
And you make my world light up inside

[Post-Chorus: All, Jin]
My universe (Do-do, do-do)
My universe (Do-do, do-do)
My universe (Do-do, do-do)
(You make my world)
You make my world light up inside
Make my world light up inside

[Bridge: j-hope, SUGA]
나를 밝혀주는 건
너란 사랑으로 수 놓아진 별
내 우주의 넌
또 다른 세상을 만들어 주는 걸
너는 내 별이자 나의 우주니까
지금 이 시련도 결국엔 잠시니까
너는 언제까지나 지금처럼 밝게만 빛나줘
우리는 너를 따라 이 긴 밤을 수놓을 거야

[Pre-Chorus: Jung Kook, Jung Kook & Jimin, Chris Martin & Jung Kook]
너와 함께 날아가
When I’m without you, I’m crazy
자 어서 내 손을 잡아
We are made of each other, baby

[Chorus: Chris Martin, All]
You (You), you are (You are) my universe
And I (I) just want (Just want) to put you first (To put you first)
And you (You), you are (You are) my universe
And you make my world light up inside

[Post-Chorus: All]
My universe (Do-do, do-do)
You, you are (You are)
My universe (Do-do, do-do)
I just want (Just want)
My universe
You, you are (You are) my universe, and I
My universe

[Outro: All]
(Ayy, ayy, ayy, ayy, ayy)

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

 
Tytuł Rok Pozycje na listach
UK
[8]
AUS
[124]
CAN
[125]
“Brothers & Sisters” 1999 92
“Shiver” 2000 35 57
“Yellow” 4 5 [G]
“Trouble” 10
“Don’t Panic” 2001 130 57 [I]
“In My Place” 2002 2 23 2
“The Scientist” 10 40 16
“Clocks” 2003 9 28 7
“God Put a Smile upon Your Face” 100 43
“Speed of Sound” 2005 2 9 2
“Fix You” 4 25 4
“Talk” 10 20 4
“The Hardest Part” 2006 40
“Violet Hill” 2008 8 9 6
“Viva la Vida” 1 2 4
“Lost!”
(solo or featuring Jay-Z)
54 55
“Life in Technicolor II” 2009 28 63 92
“Strawberry Swing” 158
“Christmas Lights” 2010 13 32 18
“Every Teardrop Is a Waterfall” 2011 6 14 9
“Paradise” 1 3 13
“Charlie Brown” 2012 22 78
“Princess of China”
(with Rihanna)
4 16 17
“Atlas” 2013 12 30 33
“Magic” 2014 10 5 13
“A Sky Full of Stars” 9 2 4
“True Love” 180
“Adventure of a Lifetime” 2015 7 20 11
“Hymn for the Weekend” 2016 6 24 32
“Up&Up” 71 74
“Everglow” 52 93 66
“Something Just like This”
(with the Chainsmokers)
2017 2 2 3
“Miracles (Someone Special)”
(with Big Sean)
54
“Orphans” / “Arabesque” 2019 27 68 59
[T]
“Higher Power” 2021 12 44 31
“My Universe”
(oraz BTS)
3 7 9
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Coldplay – brytyjski zespół muzyczny, grający muzykę rockową, założony przez wokalistę Chrisa i gitarzystę Jonny’ego w 1996 roku na University College London jako Pectoralz. Po dołączeniu do składu basisty Guya, grupa zmieniła swoją nazwę na Starfish, a w 1998 roku – na Coldplay. Przedtem, do składu zespołu dołączył perkusista i multiinstrumentalista Will Champion oraz menadżer Phil Harvey. W październiku 2011 roku Coldplay wydał piąty album studyjny “Mylo Xyloto”, który znalazł się na szczycie list przebojów w ponad 34 krajach i był najlepiej sprzedającym się albumem rockowym w Wielkiej Brytanii w 2011 r. Ale otrzymał umiarkowanie pozytywne recenzje. W maju 2014 r. wydali swój szósty Album “Ghost Stories”, który również otrzymał mieszane recenzje i znalazł się na szczycie kilku krajowych list przebojów. W grudniu 2015 roku zespół wydał swój siódmy album, A Head Full of Dreams, który osiągnął drugie miejsce na większości głównych rynków, ale otrzymał ogólnie mieszane recenzje. Gatunki ich muzyki to rock alternatywny, indie rock, brit pop, soft rock i rock elektroniczny. Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Parachutes” ukazała się 10 lipca 2000 roku nakładem wytwórni płytowej Parlophone i jest utrzymana w gatunkach Alternative rock, post-Britpop oraz pop rock. Album zawiera 10 piosenek. Krążek wypadł dobrze w Wielkiej Brytanii. Popularność nutek w brytyjskich klubach, pubach i imprezach sportowych spowodowała, że materiał zadebiutował na pierwszym miejscu listy UK Albums Chart. W styczniu 2018 r. album sprzedał się w 2700000 egzemplarzy w Wielkiej Brytanii. Płyta osiągnęłęła 51 pozycję na amerykańskiej liście Billboard 200 i osiągnęła szczyt na liście Billboard Heatseekers. Materiał otrzymał ogólnie przychylne recenzje krytyków muzycznych. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 72/100, na podstawie 20 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek. Materiał pokrył się dziewięciokrotną platyną.

“Debiutancki album zespołu “Parachutes” (2000), był kolekcją prostych i jednocześnie pięknych kompozycji, udowadniających, że nie zawsze trzeba krzyczeć żeby być słyszanym” – napisano w serwisie empik.com.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org oraz empik.com

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 293 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *