BTS – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki BTS to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu BTS

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazała się nowa piosenka południowokoreańskiego boys bandu BTS zatytułowana “Yet To Come (The Most Beautiful Moment)”. Singiel promuje pierwszy antologiczny krążek zespołu zatytułowany ‘Proof’, który ukazał się 10 czerwca 2022 roku nakładem wytwórń płytowych Big Hit, Universal i Virgin. Płyta jest utrzymana w gatunku K-pop. Trzypłytowe wydawnictwo zawiera w sumie 48 numerów, wśród których są zarówno największe hity formacji, jak i solowe/poboczne numery poszczególnych członków grupy, a także niepublikowane nagrania i kawałki specjalne. “Proof” zawiera trzy zupełnie nowe kompozycje – po jednej na każdej płycie. Każdy w innym gatunku, każdy z własnym przesłaniem – “Yet To Come (The Most Beautiful Moment)”, “Run BTS” i “For Youth”. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 89/100, na podstawie 4 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4,5 z 5 możliwych gwiazdek[źródło]muzyka.interia.pl discogs.com Wikipedia.

“Proof” to jeden z najważniejszych albumów 2022 r., który pokazuje majestatyczność koreańskiej grupy, która podbiła listy przebojów na całym świecie – napisał Bartosz Sąder w recenzji materiału w serwisie kultura.onet.pl i dał mu ocenę 5/6.

Gatunek nowej piosenki to Alternative hip hop[źródło]Wikipedia. Materiał napisali: Pdogg, RM, MAX, Dan Gleyzer, SUGA (슈가) oraz j-hope. Kompozycja została wyprodukowana przez południowokoreańskiego producenta Pdogga.

Kawałek został wydany 10 czerwca 2022 roku jako główny singiel. Teksty zostały zainspirowane refleksją grupy nad swoją karierą z poprzednich dziewięciu lat i wyczekiwaniem w przyszłość. Utwór spotkał się z ogólnie pozytywnymi recenzjami krytyków. Nutka zadebiutowała na piątym miejscu w Japonii i dotarła do TOP20 w Korei Południowej, Australii i na Litwie. Kompozycja znalazła się na listach przebojów w pięciu innych krajach, w tym w Niemczech, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii.

Singiel “Yet To Come (The Most Beautiful Moment)” to następca singla “My Universe” (nagranego wraz z Coldplay).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 10 czerwca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 117 632 623 wyświetleń na YT i jest na pozycji NR 10 W KATEGORII NAJPOPULARNIEJSZYCH TELEDYSKÓW Z CAŁEGO ŚWIATA. Wideoklip wyreżyserował Yong Seok Choi (był reżyserem wielu teledysków BTS). Kierownikiem zdjęć do teledysku był Nam Hyunwoo.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Koreańczyków pt. “Boy With Luv” (featuring Halsey), który na Youtube ma już 1,5 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że na angielskiej Wikipedii widzimy w sekcji Weekly charts, że singiel “Boy With Luv” znalazł się w TOP10 na 21 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 57, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 4. Nutka na liście UK Singles (OCC) zajęła pozycję numer 13, na liście US Billboard Hot 100 numer 8, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 22, a na liście US Dance/Mix Show Airplay (Billboard) numer 30. Materiał zdobył certyfikat dwukrotnie platynowej płyty[źródło]YouTube, Wikipedia i bestsellery.zpav.pl.

BTS to obecnie najpopularniejsza grupa na świecie. Dzięki swoim hitom takim jak IDOL, Stay Gold czy DNA, BTS zdobyli mnóstwo fanów na całym świecie. Cieszą się niesłabnącą popularnością, co przekłada się na kolejne rekordy[źródło]eska.pl 4.09.2020.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię muzyków zamyka wydany 20 listopada 2020 roku krążek “Be”, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych Big Hit i Columbia. Album jest utrzymany w gatunkach Pop, hip hop, R&B, disco, neo soul, funk oraz EDM. Płyta zawiera 8 numerów. Jest to ich dziewiąty album studyjny. Krążek pokrył się platyną. Materiał był piątym albumem BTS, który zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard 200, co czyni BTS najszybszą grupą, która zdobyła pięć albumów na szczycie list przebojów w Stanach Zjednoczonych od czasów Beatlesów. BTS stał się także jedynym artystą oprócz Taylor Swift, który zadebiutował na szczytach list przebojów Billboard Hot 100 i Billboard 200 jednocześnie. Wydawnictwo znalazło się również na szczytach list przebojów w Kanadzie, Danii, Japonii, Litwie, Nowej Zelandii, Norwegii, Polsce, Republice Irlandii, Korei Południowej i regionie Walonii w Belgii; zadebiutowało w TOP10 list przebojów w 14 krajach, w tym w Australii, Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 80/100, na podstawie 11 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek.

“BTS nagrali płytę “Be” przez lockdown. To drugi tegoroczny album gwiazd k-popu i już nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z najbardziej popularnym zespołem na świecie” – napisano o płycie w serwisie wyborcza.pl.

Krążek ‘Be’ to następca krążka studyjnego ‘Map of the Soul: 7 – The Journey’ (2020).

źródło: muzyka.interia.pl, | bestsellery.zpav.pl, eska.pl, wyborcza.pl, YouTube, Wikipedia, i inne

Tekst nagrania “Yet To Come (The Most Beautiful Moment)”

[Intro: Jung Kook, Jimin, V, Jin]
Was it honestly the best?
‘Cause I just wanna see the next
부지런히 지나온
어제들 속에 참 아름답게
Yeah, the past was honestly the best
But my best is what comes next
I’m not playin’, nah for sure
그날을 향해 숨이 벅차게
You and I, best moment is yet to come
Moment is yet to come, yeah

[Verse 1: V, Jung Kook]
다들 언제부턴가
말하네 우릴 최고라고
온통 알 수 없는 names
이젠 무겁기만 해
노래가 좋았다고
그저 달릴 뿐이라고
Promise that we’ll keep on comin’ back for more

[Pre-Chorus: Jin, Jung Kook]
너의 마음속 깊은 어딘가
여전한 소년이 있어
My-y-y-y moment is yet to come
Yet to come

[Chorus: SUGA, V, j-hope, Jin, *RM*, **Jimin**]
Uh, 당신은 꿈꾸는가, 그 길의 끝은 무엇일까
Moment is yet to come, yeah
Uh, 모두가 숨죽인 밤, 우린 발을 멈추지 않아
Yet to come
*Uh, we gonna touch the sky, ‘fore the day we die*
**Moment is yet to come, yeah**
*Uh, 자 이제 시작이야, the best yet to come*

[Verse 2: SUGA, RM]
언젠가부터 붙은 불편한 수식어
최고란 말은 아직까지 낯간지러워
난 난 말야 걍 음악이 좋은 걸
여전히 그때와 다른 게 별로 없는걸
아마 다른 게 별로 없다면
You’ll say it’s all a lie, yeah
난 변화는 많았지만
변함은 없었다 해, a new chapter
매 순간이 새로운 최선
지금 난 마치 열세 살
그때의 나처럼 뱉어, huh

[Verse 3: j-hope, RM, SUGA]
아직도 배울게 많고
나의 인생 채울게 많아
그 이유를 물어본다면
내 심장이 말하잖아
We ain’t about it
이 세상의 기대
We ain’t about it
최고란 기준의 step
We ain’t about it
왕관과 꽃, 수많은 트로피
We ain’t about it
Dream and hope, and goin’ forward
We so about it
긴긴 원을 돌아 결국 또 제자리, back to one

[Pre-Chorus: Jimin, V]
너의 마음속 깊은 어딘가
여전한 소년이 있어
My-y-y-y moment is yet to come
Yet to come

[Chorus: SUGA, Jung Kook, j-hope, Jimin, *RM*, **Jin**]
Uh, 당신은 꿈꾸는가, 그 길의 끝은 무엇일까
Moment is yet to come, yeah
Uh, 모두가 숨죽인 밤, 우린 발을 멈추지 않아
Yet to come
*Uh, we gonna touch the sky, ‘fore the day we die*
**Moment is yet to come, yeah**
*Uh, 자 이제 시작이야, the best yet to come*

[Outro: Jin, Jung Kook, Jimin, V]
So was it honestly the best? (The best)
‘Cause I just wanna see the next (‘Cause I just wanna see the next, yeah)
눈부시게 지나온
기억들 속에 (속에) 참 아름답게 (답게)
Yeah, the past was honestly the best (The best)
But my best is what comes next (But my best is what comes next, yeah)
We’ll be singin’ till the morn
그날을 향해 (향해) 더 우리답게 (답게)
You and I, best moment is yet to come
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.
Yet To Come (The Most Beautiful Moment) - zrzut ekranu

Single

 
Tytuł Rok Pozycje na listach
KOR AUS
[5]
Gaon
[11]
Hot 100
[12]
“No More Dream”[15] 2013 124
“We Are Bulletproof Pt. 2”[18]
“N.O”[19] 92
“Boy in Luv” (상남자) 2014 45
“Just One Day” (하루만) 149
“Danger” 58
“War of Hormone” (호르몬전쟁) 173 N/A
“I Need U” 2015 5
“Dope” (쩔어) 44
“Run” 8
“Epilogue: Young Forever” 2016 29
“Fire” (불타오르네) 7
“Save Me” 19
“Blood Sweat & Tears”
(피 땀 눈물)
1 77
“Spring Day” (봄날) 2017 1 28
“Not Today” 6
“DNA” 2 1 99
“Fake Love” 2018 1 1 36
“Idol”
(solo or featuring Nicki Minaj)
1 1 35
“Boy with Luv”
(작은 것들을 위한 시)
(featuring Halsey)
2019 1 1 10
“Dream Glow”
(with Charli XCX)
75 74 77
“A Brand New Day”
(with Zara Larsson)
103 93
“All Night”
(with Juice Wrld)
102 92
“Heartbeat” 62 2 [U]
“Make It Right”[62]
(featuring Lauv)
80 3 53
“Black Swan”[66] 2020 7 4 87
“On” 1 1 29
“MIC Drop” (Steve Aoki Remix)
(featuring Desiigner)
2017 23[AA] 63 50
“Dynamite” 2020 1 TBA 2
“No More Dream” 2014 N/A
“Boy in Luv”
“Danger”
“For You” 2015
“I Need U”
“Run” 2016
“Chi, Ase, Namida”
(血、汗、涙)
2017
“MIC Drop”
“DNA”
“Crystal Snow”
“Fake Love” 2018
“Airplane Pt. 2”
“Lights”[81] 2019
“Boy with Luv”
“Idol”
“Stay Gold” 2020
“Film Out” 2021
“Butter” 1 1 6
“Permission to Dance” 2 1 6
“My Universe”
(oraz Coldplay)
2 7
“Yet to Come (The Most Beautiful Moment)” 2022 4 17
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Ostatnio wystąpili również gościnnie w utworze “Savage Love (Laxed – Siren Beat) [BTS Remix]” u boku Jawsha 685 i Jasona Derulo.

BTS (Bangtan Sonyeondan (hangul: 방탄소년단, hancha: 防彈少年團), znany także jako Beyond The Scene) – siedmioosobowy boys band z Korei Południowej uformowany w 2013 przez wytwórnię Big Hit Entertainment. 12 czerwca 2013 ukazał się ich debiutancki singel 2 Cool 4 Skool. W 2017 znaleźli się na 5. pozycji listy najbardziej wpływowych osobistości w Korei sporządzonego przez „Forbes”, a rok później znaleźli się na szczycie tej listy. Do 2017 roku BTS wkroczyli na międzynarodowy rynek muzyczny, wprowadzając koreańską Wave do Stanów Zjednoczonych i bijąc liczne rekordy sprzedaży, stając się pierwszą koreańską grupą, która otrzymała certyfikat od Recording Industry Association of America (RIAA) za swój singiel „Mic Drop ”. Obecny skład formacji stanowi 7 osób. Gatunki ich muzyki to K-pop, hip-hop, R&B i dance.

Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Dark & Wild” ukazała się 19 sierpnia 2014 nakładem wytwórń płytowych Big Hit, Loen oraz Pony Canyon i jest utrzymana w gatunkach Hip hop, R&B, dance-pop oraz pop. Album zawiera 14 piosenek. Krążek zadebiutował na 2. miejscu na liście Gaon Weekly Chart w trzecim tygodniu sierpnia 2014 roku. Następnie materiał zadebiutował na trzecim miejscu na liście Gaon Monthly Chart w sierpniu. Wydawnictwo uplasowało się również na trzecim miejscu w World Albums i na 27 miejscu w Top Heatseekers. Płyta zdobyła tytuł Album Division na 29. Golden Disc Awards w 2015 r. “Dark & ​​Wild” był czternastym najlepiej sprzedającym się krążkiem South Korea Gaon Album Chart w 2014 roku. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 558 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *