bryska – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki bryskiej to: “kupidyn”.
Jeżeli nowa piosenka, o której piszemy w tym wpisie, nie jest tą której szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam ją znajdziesz.


Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki bryskiej zatytułowana “kupidyn”. Nutka powinna zadowolić wszystkich fanów bryskiej. Ma w sobie to, do czego przyzwyczaiła nas młoda artystka. Singiel ten będzie można usłyszeć na trasie koncertowej Nasze Lovestory Tour 2023, która rozpoczyna się 10 marca. Wykonawczyni odwiedzi wówczas 11 miast, w tym Łódź, Kraków czy Warszawę.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorką tekstu jest bryska, natomiast kompozytorami są bryska oraz Jakub Krupski.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 6 stycznia 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 54 096 wyświetleń na YT. Realizacją wideo zajęła się ekipa THEDREAMS Studio.

W opisie pod wideo czytamy:
Wiosną 2023 bryska rusza w trasę koncertową! Bilety na “Nasze LOVESTORY Tour” już w sprzedaży.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 22-letniej artystki pt. “odbicie (Mark Neve Remix)”, który na YouTube ma już 21 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że kawałek “odbicie (Mark Neve Remix)” na listach AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień), AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) oraz na AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1. Materiał zdobył certyfikat dwukrotnie platynowej płyty[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

Młoda, zdolna, ambitna i zakochana w muzyce – bryska wkroczyła na muzyczny rynek i wywołała duże poruszenie wśród słuchaczy[źródło]eska.pl 2021-09-25. Obwołana sensacją i odkryciem roku 2021[źródło]empik.com 19 kwi 2022.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku ukazał się debiutancki studyjny krążek artystki zatytułowany ‘moja ciemność’ (więcej o płycie na dole artykułu). Warto wspomnieć, że ostatnio w polskich radiach jest popularna nutka YouNotUs zatytułowana “Samba” (w której gościnnie występuje bryska). Tego kawałka możecie posłuchać na tej stronie.

Najbliższy koncert wykonawczyni ma sie odbyć 10-03-2023 w miejscowości Toruń, a kolejny 11-03-2023 w miejscowości Poznań.

źródło: music.apple.com, allaboutmusic.pl, | eska.pl, empik.com, allaboutmusic.pl, Google, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Tekst nagrania “kupidyn”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Lista singli

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
iTunes
[27]
Apple Music
[27]
Shazam
[27]
2021 „Naiwna”[3]
„Ciało”[28] 31
„Drama”[29] 81
„Mam kogoś lepszego”[30] 82
„Uff”[31]
„Nagłos”[32] 71
„Panika”[4] 27
„Jagodowe oczy”[33] 26
„Jestem Bryska”[34] 98
„Lato (pocałuj mnie)”[6]
„Odbicie”[35] 28 40
„Narkotyk”[36] 24
„BFF”[37]
„It’s Beginning to Look a Lot Like Christmas”[11]
2022 „Antarktyda”[38]
„Na legalu”[39] 15
„Bajek deszcz”[40]
„Burn This Love”[41]
(oraz Hauz)
31
„Ciemność”[42]
„You Were In Love”[13] 197 132
„Nie ratuj mnie”[43] 55
„#fejm”[44]
„Sennik”[45]
„Look at Us”[46]
„Lasagne”
„Mary Jane”
„Sennik (vol. 2)” 15
kupidyn
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

Biogram

Bryska (zapis stylizowany: bryska), właściwie Gabriela Nowak-Skyrpan (ur. 4 stycznia 2001 w Warszawie) – polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Sama pisze i komponuje swoje piosenki. Była nominowana do nagrody Fryderyki 2022 w kategorii Fonograficzny debiut roku. Gatunki jej muzyki to pop, synth pop i muzyka elektroniczna.

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘moja ciemność’, ukazała się 22 kwietnia 2022 nakładem wytwórni płytowej Magic Records i jest utrzymana w gatunku pop. Album zawiera 15 piosenek. Krążek ten, to nie tylko podsumowanie na CD i LP najważniejszych premier bryskiej, ale także ogromna ilość nowej muzyki – zarówno w oryginalnych, jak i zremiksowanych wersjach. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty.

“Jej debiutancki krążek jest swego rodzaju powiewem świeżości i wielką tajemnicą. Bo po kilku wydanych wcześniej utworach, tak naprawdę nikt nie wiedział, czego tak do końca można spodziewać się po tej artystce. Jak widać, można spodziewać się wiele, a przede wszystkim jak to mówią – spodziewać niespodziewanego” – napisał Sebastian Torbicz w recenzji wydawnictwa w serwisie allaboutmusic.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, empik.com? oraz allaboutmusic.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 1 776 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 5)