Blue Cafe – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Blue Cafe to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2019.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Blue Cafe

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór polskiego zespołu Blue Cafe z gościnnym udziałem francuskiego artysty La Graine. Singiel to dynamiczny i przebojowy kawałek, który idealnie sprawdzi się na lato 2019.
Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są Dominika Gawęda/Martin Sebastien, Khaled Bonnouya oraz Damien de Antoni, natomiast kompozytorami są Paweł Rurak-Sokal/ Kamila Sowińska.
Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 15 lipca 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 471 976 wyświetleń na YT. Wideoklip, który jest w wakacyjnym klimacie wyreżyserował i zdjęcia do niego nakręcił Pascal Pawliszewski. Zdjęcia do teledysku powstały na terenie Pustyni Błędowskiej. Klip został zrealizowany z udziałem Arkadiusza Lindera — mistrza Europy i brązowego medalisty Pucharu Świata Rajdu Baja w quadach oraz jego teamu z Łódzkiego Klubu Offroadowego. W wideoklipie wystąpiły również tancerki: Karolina Kowalska „Gazela”, Klaudia Kwiatos, Amelia Koziara, Joanna Strumiłło, Patrycja Sobocińska, Sabina Tasz, Viktoria Janicka, Acilyz Katell i Diana Komba.
Pustynia Błędowska to niewątpliwie jedna z większych ciekawostek przyrodniczych i krajobrazowych w Polsce, na pograniczu dwóch województw: śląskiego i małopolskiego. Zwana “Polską Saharą”, największa pustynia na naszym kontynencie, to morze piasku i największy obszar piasków lotnych w środku kraju. Pustynia położona jest na terenie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.
Czy produkcja powtórzy sukces hitu formacji pt. „Buena”, który na Youtube ma już 12 mln wyświetleń? Zobaczymy.
Grupa Blue Cafe w pierwszym składzie powstała w 1998 roku i bardzo szybko zdobyła uznanie krytyki i publiczności, przypieczętowane Fryderykiem w kategorii Nowa Twarz Roku 2001. W ciągu 20 lat formacja zdobyła wiele prestiżowych nagród, platynowych i złotych płyt osiągając bardzo mocną i niekwestionowaną pozycję na polskim rynku muzycznym. Pierwszą wokalistką zespołu była Tatiana Okupnik, a obecnie jest nią Dominika Gawęda (która, trzeba przyznać ma niezwykle interesującą barwę głosu). Muzycy formacji są świetnymi instrumentalistami, którzy potrafią stworzyć nastrojową atmosferę, jak również rewelacyjnie bawić publiczność. W zeszłym roku grupa obchodziła jubileusz 20-lecia działalności artystycznej. Przypomnijmy, że studyjną dyskografie formacji zamyka album zatytułowany “Double Soul”, który ukazał się 24 sierpnia 2018 nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska. Materiał jest utrzymany w gatunku pop. Krążek zawiera 12 numerów. Płyta zadebiutowała na 13. miejscu OLiS – listy najczęściej kupowanych albumów muzycznych w Polsce. Wydawnictwo „Double Soul” to wytrawność brzmień na najwyższym poziomie, to płyta wysmakowana, pełna pięknych melodii, wokalnych wzruszeń i aranżacji – tak zapowiedział ten krążek wydawca. Płyta budzi jednak mieszane uczucia. Najbliższy koncert zespołu odbędzie się 07-09-2019 w miejscowości Kutno, a kolejny 12-09-2019 w miejscowości Łódź.
O La Graine wiemy niewiele, jedynie, że to młody charyzmatyczny artysta z Francji.
źródło: radiozet.pl, podroze.onet.pl, rmf.fm, zloteprzeboje.tuba.pl, blue-cafe.pl, muzyka.interia.pl, i inne


Tekst utworu

This is the sign
When i see you, boy
I get so wild
This is the sign
When I am with you, boy
I feel alive!
Let’s play the game of love
That’s why I kiss you
I never miss my shot
Let’s win the game of love
So let me kiss you
Before the time is up
[La Graine:]
(zwrotka po francusku)
This is the sign
When you hold me, boy
I get so high
This is the time
I wanna tell you , boy
What’s on my mind
Let’s play the game of love
That’s why I kiss you
I never miss my shot
Let’s win the game of love
So let me kiss you
Before the time is up
[La Graine:]
(zwrotka po francusku)
Talk To Me
Talk To Me
Talk To Me Now
[La Graine:]
(zwrotka po francusku)
[La Graine:]
(zwrotka po francusku)
Talk To Me
Talk To Me
Talk To Me Now
[La Graine:]
(zwrotka po francusku)
Talk To Me
Talk To Me
Talk To Me Now
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

Tytuł Rok Pozycje na listach
POL
[42]
30 ton
[43]
RMF
[44]
„Español” 2001 3
„Łap mnie bejbe”[49] 2002
„I’ll Be Waiting”[50] 8
„Kochamy siebie”[51] 6
„You May Be in Love”[52] 2003 1 1
„Do nieba, do piekła”[53] 28 1
„Love Song”[54] 2004 2
„Złość”[55]
„Baby, Baby”[56] 2006 4 1
„My Road” 10 1
„Another Girl” 2007 18 1
„Amsterdam”
„Czas nie będzie czekał” 2008 6 1
„Niewiele mam” 20 1
„Girl in Red” 4
„DaDa” 2011
„Buena” 1 1
„Noheo” 1
„Wina” 2
„Matahari” 2012
„Dendix”[57] 2013 6
„Zapamiętaj”[58] 2014 8 2
„Cat” 2015
„To Ty” 5
„Między nami” 2017 30
„Niebo” 2018
„Reflection”
“Talk To Me Now”
(ft. La Graine)
2019
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

Blue Café – polski zespół muzyczny, założony w 1998 roku w Łodzi przez Pawła Rurak-Sokala. W 2003 roku grupa wzięła udział w Krajowych Eliminacjach do 48. Konkursu Piosenki Eurowizji. Utwór zajął 3. miejsce. W 2004 roku grupa wystąpiła w finale 49. Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem „Love Song” zajmując 17. miejsce w ogólnej klasyfikacji. Zostali nominowani w kategorii Best Polish Act na gali MTV Europe Awards w 2003 roku. Aktualny skład formacji stanowi dziesięć osób. Okupnik zdecydowała się opuścić zespół w 2005 roku i została zastąpiona przez Gawędę. Obecnie wokalistką grupy jest Dominika Gawęda. Gatunki ich muzyki to pop, acid jazz, funk i soul. Ich debiutancka płyta zatytułowana Fanaberia ukazała się w 2002 roku nakładem wytwórni płytowej EMI Music Poland i jest utrzymana w gatunku pop. Album zawiera 18 piosenek. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 106 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)

2 komentarze do “Blue Cafe – nowa piosenka”

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *