Birdy – nowa piosenka

BirdyTytuł nowej piosenki Birdy to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Birdy

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka angielskiej piosenkarki Birdy zatytułowana “Evergreen”. Kawałek znalazł się na jej czwartym albumie studyjnym zatytułowanym ‘Young Heart’, który ukazał się 30 kwietnia 2021 roku nakładem wytwórń płytowych 14th Floor i Atlantic. Płyta jest utrzymana w gatunkach Indie folk oraz folk-pop i zawiera 16 numerów. Po wydaniu krążek otrzymał uznanie krytyków muzycznych. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 84/100, na podstawie 4 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4,5 z 5 możliwych gwiazdek. W anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że materiał znalazł się w TOP20 na sześciu listach, w tym na 4 miejscu na liście UK Albums (OCC)[źródło]Wikipedia.

Jestem bardzo dumna z tego albumu. Poprzednia płyta była bardziej teatralna, z dużą produkcją i bogatymi aranżacjami. Nowa jest bardziej oszczędna – pozbyłam się wszystkiego, co zbędne. Nie ma tu żadnych niepotrzebnych dekoracji. Ponadto, to bardzo osobisty materiał. Przez ostatnie pięć lat bardzo dojrzałam, doświadczyłam rzeczy, które ukształtowały moje rozumienie świata. Stałam się także bardziej świadomą artystką. Ta płyta znaczy dla mnie wiele – powiedziała Birdy[źródło]muzotakt.pl.

“24-letnia Birdy jest kojarzona z delikatnymi balladami o miłości, ale “Young Heart” to dowód na to, że w obrębie tej kategorii może się dziać wiele ciekawych rzeczy” – napisała Joanna Barańska w recenzji płyty w serwisie kultura.onet.pl i dała jej ocenę 5/6.

Krążek ‘Young Heart’ to następca krążka studyjnego ‘Beautiful Lies’ (2016).

Gatunek nowej piosenki to muzyka Alternatywna/niezależna. Materiał napisali: Birdy, Ben Jaffe oraz Wendy Wang. Kompozycja została wyprodukowana przez amerykańskiego producenta Daniela Tashiana i dwukrotnego laureata Grammy, producenta Iana Fitchuka.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 17 września 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 589 855 wyświetleń na YT. Wideo to dzieło Lotty Boman.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 26-letniej Angielki pt. “Skinny Love”, który na YouTube ma już 204 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Skinny Love” w 2011 roku sprzedał się w 259 000 egzemplarzy w Wielkiej Brytanii, stając się trzecim najlepiej sprzedającym się rockowym singlem tamtego roku. Na angielskojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że kawałek znalazł się w TOP5 na 7 listach. Nutka na liście UK Singles (OCC) zajęła pozycję numer 17, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 37, na liście US Alternative Airplay (Billboard) numer 40, a na liście US Hot Rock & Alternative Songs (Billboard) numer 24. Materiał zdobył certyfikat siedmiokrotnie platynowej płyty[źródło]Wikipedia.

W artykule opublikowanym w serwisie muzotakt.pl w dniu 1 maja 2021 roku czytamy: Birdy została odkryta, gdy miała zaledwie 12 lata. Od tego czasu zgromadziła 3,3 miliarda odsłuchów w serwisach streamingowych i miliard odsłon na YouTube. Ponadto może pochwalić się ponad prawie 9 milionami słuchaczy miesięcznie na Spotify oraz 4,7 miliona sprzedanych płyt.

źródło: pmstudio.com, muzotakt.pl, | muzotakt.pl, YouTube, Wikipedia, i inne

Tekst nagrania “Evergreen”

[Verse 1]
Nobody knows my love
Nobody knows my love
In the gods, we hide away
Nobody ever looks up
Like the heavy summer haze
I don’t see past my love

[Verse 2]
He wakes me quietly
With a kiss that lingers like evergreen
We drift so sweet
With his eyes, he speaks to me silently
Nobody knows my love
Nobody knows but us

[Chorus]
There’s a world out there
That would keep us apart
Let’s stay here where
We’re safe in the dark

[Verse 3]
Nobody knows, my love
How long we’ve been this way
And ever if it rains, my love
Oh, there’ll be hurricanes
And rivers will come rushing through the gates
But know that we’ll land somewhere
Know that we’ll have somewhere
‘Til it all evaporates

[Chorus]
There’s a world out there
That would keep us apart
Let’s stay here where
We’re safe in the dark

[Bridge]
Ooh-ooh, ooh-ooh

[Outro]
Nobody knows my love
Nobody knows but us
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski, to skorzystaj z tej strony.
Birdy - Evergreen - zrzut ekranu

Lista utworów

1. 1901
2. A Case Of You
3. Adventure Of A Lifetime
4. All About You
5. All You Never Say
6. Be Free
7. Beating Heart
8. Beautiful Lies
9. Bird Gerhl
10. Evergreen
Pozostałe utwory są na tej stronie

Birdy, właśc. Jasmine Lucilla Elizabeth Jennifer van den Bogaerde (ur. 15 maja 1996 w Lymington) – angielska piosenkarka i autorka tekstów. Ma szkockie, angielskie, belgijskie oraz holenderskie pochodzenie. Kiedy miała siedem lat, jej matka nauczyła ją grać na pianinie. Gatunki jej muzyki to folk, indie pop, indie folk i indie rock.

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Birdy’ ukazała się 4 listopada 2011 roku nakładem wytwórń płytowych 14th Floor oraz Atlantic i jest utrzymana w gatunkach Folk, indie folk, indie pop oraz indie rock. Album zawiera 11 piosenek. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 61/100, na podstawie 10 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 3,5 z 5 możliwych gwiazdek. Na angielskojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP10 na 7 listach. Na polskiej liście albumów (ZPAV) krążek zajął pozycję numer 13, na liście UK Albums (OCC) numer 13, na liście US Billboard 200 numer 62, na liście US Top Alternative Albums (Billboard) numer 12, a na liście US Top Rock Albums (Billboard) numer 15. Materiał zdobył certyfikat trzykrotnie platynowej płyty[źródło]Wikipedia.

“[…] Za to już teraz jest wiadome, że Birdy to wyjątkowe zjawisko na współczesnej scenie muzycznej. Nie było takiego od czasu debiutu Joss Stone!” – czytamy o materiale w serwisie empik.com.

“Zmysłowy, ukształtowany już głos o szerokiej skali i swoboda, z jaką Birdy nim operuje, zasługują na podziw” – napisał Grzegorz Dusza w recenzji wydawnictwa w serwisie audio.com.pl.

Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, empik.com oraz audio.com.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 11 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *