Billy Talent – nowa piosenka

Billy TalentTytuł nowej piosenki Billy Talent to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2020 roku to zobacz niżej do listy singli.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Billy Talent

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
W sieci ukazał się nowy utwór kanadyjskiego zespołu Billy Talent zatytułowany “Reckless Paradise”. Kawałek jest pierwszym oficjalnym singlem z nadchodzącego albumu, który ma się ukazać tej jesieni. Numer posiada mocne riffy. Singiel jest kontynuacją utworu „Forgiveness I + II”, który został wydany jako niespodzianka w listopadzie i cieszył się dużym uznaniem. Nutka „Forgiveness” szybko znalazła się w pierwszej dwudziestce w kanadyjskim radiu, mimo że nie jest oficjalnym singlem grupy.
Gatunek nowej piosenki to rock. Materiał napisali: Benjamin Kowalewicz, Ian D’Sa, Jon Gallant oraz Jordan Hastings. Kompozycja została wyprodukowana przez Iana D’Sa.
Oficjalne Lyric Video do nowego utworu na YouTube ukazało się 24 stycznia 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 649 151 wyświetleń na YT. Czy produkcja powtórzy sukces hitu Kanadyjczyków pt. “Rusted from the Rain”, który na Youtube ma już 15 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że nutka “Rusted from the Rain” była nominowana do singla roku podczas Juno Awards 2010.
Billy Talent to jeden z najbardziej popularnych zespołów w Kanadzie. Sprzedali prawie trzy miliony krążków na całym świecie, w tym 1,3 miliona płyt w samych Niemczech. Wygrali siedem nagród Juno i zostali nominowani 23 razy, w tym trzy razy za Afraid of Heights (Grupa Roku, Rockowy Album Roku i Ian D’Sa za Producenta Roku). Dwukrotnie otrzymali także nagrody ECHO. Co więcej, ich rodzinne miasto Mississauga niedawno wprowadziło formacje do Legends Row, jednego z najwyższych zaszczytów, jakie miasto może obdarzyć. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię zespołu zamyka wydany 29 lipca 2016 roku krążek “Afraid of Heights”, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych Warner i The End. Album jest utrzymany w gatunkach Alternative rock, post-hardcore oraz punk rock. Płyta zawiera 13 numerów. Jest to ich 5 album studyjny. Krążek pokrył się platyną. Wydawnictwo osiągnęło najwyższą pozycje numer 1 na liście Canadian Albums (Billboard). Warto wspomnieć, że grupa wystąpi 8 czerwca 2020 roku w Krakowie. Natomiast najbliższy koncert formacji odbędzie się 23 maja 2020 na wydarzeniu pn. Slam Dunk Festival North w Leeds, UK, a kolejny 24 maja 2020 na wydarzeniu pn. Slam Dunk Festival South w Hatfield, UK.
źródło: rockmetal.pl, broadwayworld.com, Wikipedia, songkick.com, i inne


Tekst utworu

[Intro: Ben Kowalewicz]
C’mon!
[Verse 1: Ben Kowalewicz]
Stuck in a crisis
Without a conscience
Trapped in a place we don’t belong
There’s no more heroes
Left to believe in
They’ve pushed our backs against the wall
[Bridge: Ben Kowalewicz]
I know that something has to change
We got lost along the way
Your thoughts and prayers can’t fix the pain
‘Cause we’re falling down again
[Verse 2: Ben Kowalewicz]
Crooks and deceivers
Misled believers
A world where decency is gone
Chaotic flashes
Of huddled masses
Stare down the barrel of the gun
[Bridge: Ben Kowalewicz]
I know that something has to change
We got lost along the way
Your thoughts and prayers can’t fix the pain
‘Cause we’re falling down again
[Chorus: Ben Kowalewicz with Ian D’Sa]
Live in a reckless paradise
The house is burning, trapped inside
A reckless paradise
The wheels are turning truth to lies
In reckless paradise
Could cut the tension with a knife
In reckless paradise
It’s up to us to read between the lines
[Post-Chorus: Ben Kowalewicz]
Your thoughts and prayers can’t fix the pain
‘Cause we’re falling down again
[Chorus: Ben Kowalewicz with Ian D’Sa]
Reckless paradise
The house is burning, trapped inside
A reckless paradise
The wheels are turning truth to lies
In reckless paradise
Could cut the tension with a knife
In reckless paradise
It’s up to us to read between the lines
[Post-Chorus: Ben Kowalewicz]
Your thoughts and prayers can’t fix the pain
‘Cause we’re falling down again
[Outro: Ben Kowalewicz]
Hey!
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

Rok Tytuł Pozycje na listach
CAN
[16][17]
CAN
Alt

[18]
CAN
Rock

[19]
2003 “Try Honesty” × ×
“The Ex” × ×
2004 “River Below” × 12
“Nothing to Lose” × 15
2006 “Devil in a Midnight Mass” 4 × 5
“Red Flag” × 10
“Fallen Leaves” 22 × 2
2007 “Surrender” 22 × 9
“This Suffering” 93 × 27
2009 “Turn Your Back” (Single Version)
(featuring Anti-Flag)
23 × 19
“Rusted from the Rain” 9 1 1
“Devil on My Shoulder” 46 4 2
2010 “Saint Veronika” 62 4 3
“Diamond on a Landmine” 88 10 7
2012 “Viking Death March” 69 3 7
“Surprise Surprise” 77 8 1
2013 “Stand Up and Run” 90 13 1
“Show Me the Way” 22 8
2014 “Kingdom of Zod” 5
“Chasing the Sun” 34
2016 “Afraid of Heights” 6 1
“Louder Than the DJ” 18
2017 “Time-Bomb Ticking Away” 50
“Ghost Ship of Cannibal Rats” 21
2019 “Forgiveness I + II” 40
2020 “Reckless Paradise” 1
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.
“×” denotes periods where charts did not exist or were not archived.

Billy Talent – kanadyjska grupa grająca szeroko pojętą muzykę rockową. Zespół powstał w 1993 roku w Mississauga, w Ontario i istniał niemal dekadę zanim osiągnął sukces medialny. Jego członkowie spotkali się w szkole średniej Our Lady of Mount Carmel i założyli swoją pierwszą kapelę „The Other One”, późniejszy „Pezz”. W ciągu 25 lat od ich powstania Billy Talent sprzedał ponad 900 000 fizycznych albumów w samej Kanadzie i prawie 3 miliony albumów na całym świecie. W latach 1995–2016 formacja była 27 najlepiej sprzedającym się kanadyjskim artystą w Kanadzie i jednym z 10 najlepiej sprzedających się kanadyjskich zespołów w Kanadzie. Zespół istniał przez prawie dekadę, zanim osiągnął sukces w głównym nurcie. Członkowie spotkali się i grali w Secondary School Our Lady of Mount Carmel pod nazwą Pezz i pozostali w podziemiu na niezależnej scenie muzycznej w Toronto do 2001 roku. Grupa zmieniła nazwę na Billy Talent po tym, jak wpadła w kłopoty prawne ze starą nazwą. To wtedy związek Kowalewicza z pracownikiem działu Warner Music Canada A&R doprowadził formację do zawarcia umowy płytowej i wprowadził ją w główny nurt. Obecny skład formacji stanowi 5 osób. Aktualnie wokalistą grupy jest Benjamin Kowalewicz. Gatunki ich muzyki to rock alternatywny, pop punk, punk rock i post hardcore. Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Billy Talent” ukazała się 16 września 2003 roku nakładem wytwórni płytowej Atlantic i jest utrzymana w gatunkach Punk rock, post-hardcore, pop punk, alternative rock oraz emo. Album zawiera 12 piosenek. Krążek został nominowany do nagrody Best Rock Album podczas Juno Awards 2004. W 2005 roku materiał zajął 453 miejsce w książce “The 500 Greatest Rock & Metal Albums of All Time” magazynu Rock Hard. Prestiżowy serwis allmusic.com oraz magazyn Q przyznały wydawnictwu 3 z 5 możliwych gwiazdek. Wydawnictwo pokryło się potrójną platyną. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 32 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *