Beata Kozidrak – nowa piosenka

Beata KozidrakTytuł nowej piosenki Beaty Kozidrak to:

Jeżeli nowa piosenka, o której piszemy w tym wpisie, nie jest tą której szukasz, to zobacz niżej do listy singli.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Beaty

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskich piosenkarek Beaty Kozidrak i Justyny Steczkowskiej zatytułowana “Między nami”. Singiel zapowiadał krążek Justyny Steczkowskiej zatytułowany “Szamanka”, który ukazał się 25 lutego 2022 roku nakładem wytwórni płytowej Royal Concert / JS Music. Płyta jest utrzymana w gatunkach Rock, Pop, Wokalna/Easy listening i zawiera 13 numerów. Jest to jej 17 album studyjny. To wyjątkowy i niepowtarzalny materiał, którym Justyna Steczkowska pragnie uczcić swój jubileusz 25-lecia pracy artystycznej. Artystka do współpracy przy tej płycie zaprosiła niezwykłych artystów: Beatę Kozidrak, Arka Kłusowskiego, LUNE czy Marcina Maciejczaka. Dzięki zaangażowaniu do współpracy kilku producentów krążek z pewnością sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających miłośników muzyki. W przeważającej większości słuchacze usłyszą na nim „żywe” instrumenty – m.in. smyczki, harfę, fortepian. W serwisie empik.com czytamy, że Światło dzienne ujrzy zaledwie 1000 limitowanych egzemplarzy.

“Podsumowując, Szamanka jest bardzo niespójną płytą. Jest to misz-masz wszystkiego, co może wielu osobom przeszkadzać. […] Całość niestety wypada dosyć blado na tle wspaniałych albumów jak Anima, Dziewczyna Szamana, czy Daj Mi Chwilę” – napisał Karol Piotrowicz w recenzji wydawnictwa w serwisie allaboutmusic.pl i dał mu ocenę 2,5/5 gwiazdek.

Gatunek nowej piosenki to Wokalna/Easy listening. Autorką tekstu jest Beata Kozidrak, natomiast kompozytorami są Justyna Steczkowska i Kuba Mańkowski. Premierowe wykonanie kawałka odbyło się w Poznaniu.

Singiel „Między nami” to następca singla “Szamanka” Justyny Steczkowskiej.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 25 lutego 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 313 655 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserowała i scenariusz do niego napisała Olga Czyżykiewicz (bardzo znana i ceniona przez polskich artystów reżyserka klipów. Niedawno ukazał się wideoklip Natalii Kukulskiej i Kayah, który również reżyserowała).

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 61-letniej artystki pt. “Upilam sie Toba”, który na Youtube ma już 19 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Upilam sie Toba” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął najwyższą pozycję numer 15, natomiast na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 5. Materiał pokrył się podwójną platyną.

Beata Kozidrak to jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, znana z pop-rockowego zespołu Bajm, jak i działalności solowej. Artystka otrzymała wiele nagród za swoją pracę, zarówno w Polsce, jak i za granicą. .

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych artystki zamyka wydany 16 września 2016 roku krążek “B3”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Sony Music Entertainment Poland. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 11 numerów. Jest to jej trzeci album studyjny. Krążek pokrył się złotem. Longplay ukazał się w dwóch wersjach: standardowej i deluxe.

“B3 to dobra płyta. Dobra pod pewnym względem, a mianowicie – gdyby rozpatrywać ją w zupełnym oderwaniu od dotychczasowej twórczości Beaty Kozidrak. Natomiast w porównaniu z całym dorobkiem artystki, począwszy od pierwszej płyty Bajmu albo, jak kto woli, pierwszej solowej płyty Beaty, B3 wypada mocno średnio” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie allaboutmusic.pl.

Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 30-04-2022 w miejscowości Bydgoszcz, a kolejny 15-05-2022 w miejscowości Poznań.

Justyna Maria Steczkowska (ur. 2 sierpnia 1972 w Rzeszowie) – polska wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, skrzypaczka i osobowość medialna, okazjonalnie także aktorka filmowa i teatralna, prezenterka telewizyjna, projektantka mody i fotografka. Znana z szerokiej skali głosu, wyliczonej na cztery oktawy. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “Dziewczyna szamana”, który ma już 1,3 mln wyświetleń.

źródło: muzyka.interia.pl, empik.com, allaboutmusic.pl, dziendobry.tvn.pl, | muzolandia.pl, allaboutmusic.pl, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania “Między nami”

Czasem nie wiem, w którą stronę
Zaprowadzą nas te dni
Chociaż w tym jesteśmy obie
Szukam siły, żeby żyć

Ref.: Wczoraj chciałam Ci powiedzieć
Ale pewnie już to wiesz
Ile szczęścia w jednym słowie
Tyle niepotrzebnych kłamstw
Ile uczuć mamy w sobie
Tyle samo w sercu ran

Ryzykuję, żyję mocniej
Daję ludziom to, co chcą
Wciąż gotowa na odpowiedź
Gdzie postawię nowy dom

Ref.: Wczoraj chciałam Ci powiedzieć
Ale pewnie już to wiesz
Ile szczęścia w jednym słowie
Tyle niepotrzebnych kłamstw
Ile uczuć mamy w sobie
Tyle samo w sercu ran

Ile szczęścia w jednym słowie (Ile szczęścia w jednym słowie)
Tyle niepotrzebnych kłamstw (Tyle niepotrzebnych kłamstw)
Ile uczuć mamy w sobie (Ile uczuć mamy w sobie)
Tyle samo w sercu ran (Tyle samo w sercu ran)

[x2]:
Ile szczęścia w jednym słowie
Tyle niepotrzebnych kłamstw
Ile uczuć mamy w sobie
Tyle samo w sercu ran

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)

[14]
POL
(airplay
nowości)

[15]
RMF
[16]
1998 „Siedzę i myślę”
„Taka Warszawa”
„Wieczna zima”
„Żal mi tamtych nocy i dni”
1999 „Dakota”
2001 „Rzeka marzeń”
2003 „Stara baśń” (oraz Katarzyna Pietras) 9
2005 „Teraz płynę” 5
„Złota brama” 10
2016 „Bingo” 93 5
„Upiłam się Tobą” 15 5 3
„Niebiesko-zielone” 11 1 3
2017 „Ruchome wydmy” 14 4 4
„Letni wiatr” 40 3
„Obok nas”
2020 „Bliżej” 21 5 4
2021 „Gambit” 18 5 1
„Biegiem”
(oraz Kamil Bednarek)
„–” pozycja nie była notowana.

tagi: „Miedzy nami”, Justyna Steczkowska
W 2021 roku wystąpiła również gościnnie (wraz z Sariusem) w utworze “Kruki” u boku Deemza.

Beata Elżbieta Kozidrak (ur. 4 maja 1960 w Lublinie) – polska piosenkarka, wokalistka zespołu Bajm, operująca ponad czterooktawową skalą głosu podczas śpiewu potrafi osiągnąć rejestr gwizdkowy, autorka tekstów, kompozytorka. W szkole podstawowej uczyła się gry na skrzypcach. W liceum zaczęła trenować szermierkę i gimnastykę artystyczną, ale porzuciła je dla śpiewania. Na scenie debiutowała, śpiewając w chórze szkolnym oraz zespołach działających przy III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie, do którego uczęszczała. Gatunek jej muzyki to pop. Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Beata” ukazała się 31 sierpnia 1998 roku nakładem wytwórni płytowej Pomaton EMI i jest utrzymana w gatunku pop. Album zawiera 13 piosenek. Na krążku gościnnie występują muzycy waszyngtońskiej sceny jazzowej: George Hazelrigg – instrumenty klawiszowe, Geoff Hazelrigg – kontrabas oraz Jimmy Willson – trębacz. Producentem całości jest Andrzej Pietras. Materiał pokrył się podwójną platyną.

“Większość tracklisty Beaty trzyma poziom, ale jednocześnie nie pozwala słuchaczowi zapomnieć, że obcuje on z płytą wokalistki Bajmu. […] U Kozidrak elementy elektroniczne stanowią przede wszystkim rolę bardzo sprytnych ozdobników, przykuwających uwagę, odświeżających, „ocieplających wizerunek Kozidrak”. Jednocześnie czynią one solowy debiut naszej rockowej lwicy czymś szczególnym – unikatowym miksem modnych w latach 90. bitów i absolutnie polskiego popu i rocka…” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie popmoderna.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, empik.com oraz popmoderna.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 519 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *