Beata Kozidrak, Kamil Bednarek – Biegiem

Beata KozidrakJakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskich piosenkarzy Beaty Kozidrak oraz Kamila Bednarka zatytułowana “Biegiem”. To drugi kawałek zapowiadający nowy, solowy krążek artystki, który ma się ukazać wiosną 2022 roku. Jak zdradza sama artystka, album będzie eklektyczny i pełny muzycznych eksperymentów. Wokalistka Bajmu nad nową produkcją pracuje w studio z duetem Arek Kopera + Mariusz Obijalski (sanah, projekt Albo Inaczej).


Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są Beata Kozidrak oraz Kamil Bednarek, natomiast kompozytorami są Beata Kozidrak, Mariusz Obijalski oraz Arkadiusz Kopera. “Biegiem” to nutka z przymrużeniem oka.

– Kiedy powstawała ta piosenka, poczułam, że męską partię musi śpiewać artysta, który ma temperament, poczucie humoru i dystans do siebie. To mógł być tylko Kamil. Zaśpiewał idealnie – tak jak to sobie wyobrażam – powiedziała wykonawczyni o kawałku.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 13 sierpnia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 633 147 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Marcin Kopiec (tworzył teledyski Kamila czy Bovskiej). Za zdjęcia odpowiadali Marcin Kopiec i Jacek Sikorski. Wideo to dzieło Mortvideo. Wideoklip nawiązuje do kubańskich klimatów. Na uwagę zasługuje metamorfoza, jaką na potrzeby teledysku przeszedł Kamil.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 61-letniej artystki pt. “Upilam sie Toba”, który na Youtube ma już 19 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Upilam sie Toba” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął najwyższą pozycję numer 15, natomiast na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 5. Materiał pokrył się podwójną platyną.

Beata Kozidrak to jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, znana z pop-rockowego zespołu Bajm, jak i działalności solowej. Artystka otrzymała wiele nagród za swoją pracę, zarówno w Polsce, jak i za granicą. . Wokalistka latem zeszłego roku nagrała własną interpretację hiphopowej kompozycji formacji Zipera „Bez ciśnień”, w ramach projektu Lech Music: Festiwale Inaczej. Pod koniec zeszłego roku Beata wydała kawałek „Bliżej”, który został nagrany w ramach muzycznego projektu sieci Empik – Miasto Muzyka. Dużą popularnością na YouTube z jej/jego produkcji cieszy się numer “Upilam sie Toba”, który ma już 19 mln wyświetleń. Dodajmy, że singiel “Upilam sie Toba” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął najwyższą pozycję numer 15, natomiast na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 5. Materiał pokrył się podwójną platyną. Najbliższy koncert 61-letniej wykonawczyni ma się odbyć 28-11-2021 w miejscowości Kraków.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artystki zamyka wydany 16 września 2016 roku krążek “B3”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Sony Music Entertainment Poland. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 11 numerów. Jest to jej trzeci album studyjny. Krążek pokrył się złotem. Longplay ukazał się w dwóch wersjach: standardowej i deluxe.

“B3 to dobra płyta. Dobra pod pewnym względem, a mianowicie – gdyby rozpatrywać ją w zupełnym oderwaniu od dotychczasowej twórczości Beaty Kozidrak. Natomiast w porównaniu z całym dorobkiem artystki, począwszy od pierwszej płyty Bajmu albo, jak kto woli, pierwszej solowej płyty Beaty, B3 wypada mocno średnio” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie allaboutmusic.pl.

Kamil Bednarek (ur. 10 maja 1991 w Brzegu), znany też jako MaccaBraa – polski piosenkarz, autor tekstów i piosenek, wykonawca muzyki reggae. W latach 2008–2012 wokalista formacji Star Guard Muffin, od 2012 lider zespołu sygnowanego jego nazwiskiem. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Jak długo jeszcze”, który ma już 27 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 30-letniego artysty zamyka wydany 3 lipca 2021 roku krążek “Bednarek Inaczej”. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 21-10-2021 w miejscowości Lublin, a kolejny 29-10-2021 w miejscowości Kraków.

źródło: open.fm, radiozet.pl, | kultura.onet.pl, rytmy.pl, allaboutmusic.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Beaty

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Biegiem”

Patrzyłeś na mnie jak ptak
widziałam w oczach blask
jakieś 35 może 40 lat
moralnie głupi stan
mogłeś swój słynny wzrok skierować obok gdzieś
lalunie jakich sto jedna przy drugiej

No chodź!
Odkryłem Cię w tym tłumie
My room is twenty two
My room is twenty two
Więc wpadnij

O gdybym została
O pieniądze, sława

Biegiem do ciebie
Tylko to ważne
Biegiem bo z tobą
Chcę żyć odważniej

Nie będzie rządził mną wielki artysta co
zarabia kasę i nawet nie trafia w ton
na pierwszych stronach on
mogłeś swój słynny wzrok skierować obok gdzieś
lalunie jakich sto jedna przy drugiej

No chodź!
Odkryłem Cię w tym tłumie
My room is twenty two
My room is twenty two
Więc wpadnij

O gdybym została
O pieniądze, sława

Biegiem do ciebie
Tylko to ważne
Biegiem bo z tobą
Chcę żyć odważniej

Nie upieraj się i chodź
kubańskiej rumby moc
we wszystkie emocje ubrana

Nie upieraj się i chodź
nie opuszczę Cię na krok
nasza dziś będzie Havana

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 13 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *