Ania Dąbrowska – 1800 gramów (Gdy wiem, że jesteś) ft. Grubson

Ania DabrowskaW sieci ukazał się nowy utwór polskiej piosenkarki Ani Dąbrowskiej zatytułowany “1800 gramów (Gdy wiem, że jesteś)” (z gościnnym udziałem polskiego rapera i producenta muzycznego Grubsona). Singiel promujące najnowszą produkcję filmową TVN pt. “1800 GRAMÓW” w reżyserii Marcina Głowackiego („Mój biegun”), która do kin ma trafić już 15 listopada 2019 roku. W roli głównej zobaczymy Magdalenę Różczkę, której partnerują m.in. Piotr Głowacki, Danuta Stenka, Maciej Zakościelny, Wojciech Mecwaldowski, Roma Gąsiorowska, Magdalena Lamparska czy Zbigniew Zamachowski. Co ciekawe, GruBson zadebiutuje w tym filmie jako aktor. Zdjęcia do filmu zostały zrealizowane w Krakowie. Film “1800 GRAMÓW” to historia niezwykłej kobiety, dla której nie ma rzeczy niemożliwych.
Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są Ania Dąbrowska i GrubSon, natomiast kompozytorami są Ania Dąbrowska, GrubSon oraz Kuba Galiński. Ania Dąbrowska i GrubSon choć muzycznie pochodzą z innych światów, emocjonalnie spotkali się gdzieś po środku.


— To są dla mnie zawsze takie fajne wyzwania, żeby napisać piosenkę do filmu — powiedziała Ania w rozmowie z Radiem ZET.

Teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 18 września 2018 roku. Na chwilę obecną klip ma 99 305 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował Krzysztof Kujawski, a scenariusz do niego napisał Jarek Boliński. Oprócz kadrów z filmu „1800 gramów”, w teledysku możemy zobaczyć także Anie i GrubSona. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 38-letniej artystki pt. „Porady Na Zdrady [Dreszcze]”, który na Youtube ma już 58 mln wyświetleń? Zobaczymy.
Ania Dąbrowska od lat jest jedną z najbardziej cenionych artystek polskiej sceny muzycznej. Jej pierwszym “profesjonalnym” doświadczeniem była współpraca z Andrzejem Smolikiem przy płycie Krzysztofa Krawczyka “Bo marzę i śnię”, na której nagrała partie wokalne do ośmiu piosenek. Ania zaistniała show-biznesie, dzięki udziałowi w programie Idol. Gwiazda była jurorką w programie “The Voice of Poland”. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artystki zamyka wydany 4 marca 2016 roku krążek “Dla naiwnych marzycieli”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Sony BMG Music Entertainment Poland. Płyta jest utrzymana w gatunku pop i zawiera 10 numerów. Album zadebiutował na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał pokrył się podwójną platyną. Serwis Interia przyznał wydawnictwu 7 z 10 możliwych gwiazdek, również Onet przyznał wydawnictwu 7 z 10 możliwych gwiazdek.
Grubson, właściwie Tomasz Iwanca (ur. 28 stycznia 1986 w Rybniku) to polski raper i producent muzyczny. Tomasz działalność artystyczną rozpoczął pod koniec lat 90. XX wieku. Występował w formacjach 3oda Kru, Siła-Z-Pokoju i Super Grupa. Dużą popularnością na Youtube z jego produkcji cieszy się numer “Na Szczycie”, który ma już 103 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię 33-letniego artysty zamyka wydany 29 września 2017 roku krążek “Gatunek L”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Agora. Album jest utrzymany w gatunku Ragga HipHop. Płyta zawiera 16 numerów. Wydawnictwo zadebiutowało na 4. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS.
Przypominamy, że i Ania Dąbrowska i GrubSon są obecnie w trakcie jesiennej trasy koncertowej. Najbliższy koncert Ani odbędzie się 9.11.2019 w miejscowości Szczecin, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza, a kolejny 13.11.2019 w miejscowości Rzeszów, Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego. Natomiast najbliższy koncert GrubSona odbędzie się 8.11.2019 w miejscowości Wrocław, Impart, a kolejny 10.11.2019 w miejscowości Lublin, Filharmonia Lubelska.
źródło: Wikipedia, zloteprzeboje.tuba.pl, radiozet.pl, rytmy.pl, elle.pl, rmf.fm, gala.pl, kultura.onet.pl, i inne?

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst utworu

[Zwrotka 1: Ania Dąbrowska]
Nauczę się żyć tylko chwilą
Zapomnę wszystkie trudne dni
I przetrwam im na złość
Nie pokażę, że wciąż boli
Obiecam sobie jeszcze raz
Nie poddać się
[Pre: Ania Dąbrowska]
Chciałabym już nie pytać, nie pamiętać cię
Chciałabym obietnicę na wiatr rzucić gdzieś
[Refren: Ania Dąbrowska]
Wystarczy mi, gdy wiem, że jesteś
Nie musisz nic, nie trzeba więcej
Świat pełen złudzeń niepewności ubiera nam sny
Wiem ile znika w codzienności, ja wciąż wierzę ci
[Zwrotka 2: Ania Dąbrowska]
A gdyby tak obudzić w sobie
Dawną nadzieję, stanąć w drzwiach
Uśmiech w oczach skryć
I czekać aż po zachód słońca
Bez wątpliwości nabrać tchu
Poddać się
[Pre: Ania Dąbrowska]
Chciałabym chwycić cię za rękę mocno tak
Pójść gdzie już nikt nie walczy
Tam odnaleźć w nas
[Refren: Ania Dąbrowska]
Wystarczy mi, gdy wiem, że jesteś
Nie musisz nic, nie trzeba więcej
Świat pełen złudzeń niepewności ubiera nam sny
Wiem ile znika w codzienności, ja wciąż wierzę ci
[Zwrotka 3: Grubson]
O nie, nie, nie, nie
Dawniej nie byłem w stanie ubrać cię w słowa
Wszędzie widziałem tylko błąd
Ciężko cokolwiek razem zbudować
Gdy czujesz się jakbym nie był stąd
Zamiast radości miałem tonę pretensji i żalu
Teraz tonę w miłości do mojego skarbu
Mogę wydostać się spod każdego ciężaru
Od kiedy mój mały świat waży 1800 gramów
[Refren: Ania Dąbrowska (& Grubson)]
Wystarczy mi, gdy wiem, że jesteś
Nie musisz nic, nie trzeba więcej
Świat pełen złudzeń niepewności ubiera nam sny
Wiem ile znika w codzienności, ja wciąż wierzę ci
[Outro: Ania Dąbrowska (& Grubson)]
Wystarczy mi, gdy wiem, że jesteś
Nie musisz nic, nie trzeba więcej
Świat pełen złudzeń niepewności ubiera nam sny
Wiem ile znika w codzienności, ja wciąż wierzę ci

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 9 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)