Andre – Magdaleno

andreJakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy Andre zatytułowana “Magdaleno”. Propozycja wzbogacona została o żywe instrumenty. Numer ten to niezwykle melodyjna nutka, przy której nóżka aż sama chodzi. Miły wokalista postanowił zadedykować kompozycję pewnej tajemniczej dziewczynie o imieniu “Magdalena”.


Gatunek nowej piosenki to disco polo. Autorką tekstu jest Katarzyna Pawłowska, natomiast kompozytorami są Andrzej Marcysiak/Piotr Kiełczykowski.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 8 października 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 583 340 wyświetleń na YT. Wideoklip to dzieło ekipy ZABMEDIA.PL.

Jest dużo komentarzy pod wideo oceniających pozytywnie materiał. Komentarz dodał też Andre:

“Witamy odwiedzających! Tradycyjnie wpisujcie WASZE MIASTA ! :))) Nasz teledysk został nagrany w pięknym, urokliwym, mieście Gdańsk:)) Kto nie był to zapraszamy!”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu zespołu pt. „Ale Ale Aleksandra”, który na Youtube ma już 96 mln wyświetleń? Zobaczymy. Jak już jesteśmy przy tym numerze to warto dodać, że motywy różnych imion często pojawiają się w twórczości Andrzeja. Dodajmy również, że kawałek „Ale Ale Aleksandra” był bardzo chętnie grany w rozgłośniach radiowych, które mogą pozwolić sobie na muzykę taneczną. Nutka stała się jednym z najgorętszych przebojów gatunku disco polo i była śpiewana przez wszystkich. Jako ciekawostkę warto odnotować, że w sieci pojawiła się “Alexandra” w wersji hiszpańskiej zaśpiewana przez EL MEXXO i Ritmo 69.

Andre to grupa, której pomysłodawcą i założycielem jest artysta o nazwisku Andrzej Marcysiak. Pierwszy kontakt ze sceną muzyczną wokalista miał w 2010 roku. Zespół ma na swoim koncie wiele udanych numerów, które każdy szanujący się fan dobrze zna. Formacja tworzy muzykę, która łatwo wpada w ucho, jest melodyjna a przede wszystkim pod nóżkę.

źródło: disco-polo.info, | disco-polo.info, ising.pl, cozadzien.pl, discopolo24.pl, disco-polo.eu, KM, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Andre

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Magdaleno”

Nie ma na świecie takiej jak Ty
Uśmiech na twarzy, humor i sny
O Magdaleno, czy uwierzysz mi
Twoje imię, Twoje imię co noc mi się śni

Ref.:
O Magdaleno, moja Magdaleno
Twe piękne imię tak uwiodło mnie
O Magdaleno, moja Magdaleno
Dziś wiem na pewno, Ciebie tylko chcę

Przytul, pocałuj, uśmiechnij się
Słońcem ozdobię Twój każdy dzień
O Magdaleno, czy uwierzysz mi
Twoje imię, Twoje imię co noc mi się śni

Ref.:
O Magdaleno, moja Magdaleno
Twe piękne imię tak uwiodło mnie
O Magdaleno, moja Magdaleno
Dziś wiem na pewno, Ciebie tylko chcę (2 x)

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 0 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *