Alan Walker, K-391, Boy In Space – Paradise

Alan WalkerW sieci ukazała się wspólna nowa piosenka norweskich producentów Alana Walkera i K-391 oraz szwedzkiego piosenkarza Boy In Space zatytułowana “Paradise”. To nie pierwsza współpraca obu Norwegów. Ich wspólne single to “Different World” (2018), “Ignite” (2018), “Play” (2019), “End of Time” (2020). Kawałek jest kontynuacją klubowego projektu „Walker Racing League”, który zakończył się wydaniem EP-ki 10 września. Nowa nutka została wydana wraz z kampanią PUBG Mobile.


K-391 zapowiadał numer na Facebooku następująco:

“ARMY we’re back! ‘Paradise’ out 23.09 ☄️ so excited to be joining this project with Alan Walker & Boy In Space”.

Translator nam to przetłumaczył następująco:

“ARMY wracamy! „Paradise” już 23.09 Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do tego projektu z Alanem Walkerem i Boy In Space”

Gatunki nowej piosenki to Electro House i Dance-pop. Materiał napisali: Alexander Pavelich, Carl Hovind, Big Fred, Sebastian Daniel, Gunnar Greve Pettersen, Edvard Normann, Kristoffer Haugan, Vinni, Alan Walker, K-391, Ola Svensson oraz Marcus Arnbekk. Kompozycja została wyprodukowana przez State, kaspera, K-391 i Alana Walkera.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 24 września 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 930 149 wyświetleń na Youtube.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 24-letniego Norwega pt. „Faded”, który na Youtube ma już 3,1 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Faded” stał się międzynarodowym hitem. Utwór osiągnął najwyższą pozycje numer jeden w ponad dziesięciu krajach oraz znalazł się w TOP5 w ponad 25 krajach; zdobył liczne certyfikaty sprzedaży. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1, a także na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1. Kawałek w lutym 2016 r. osiągnął również numer jeden na liście 100 najpopularniejszych piosenek Shazam na całym świecie. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty.

Alan Walker muzykę tworzyć zaczął w 2012 i udostępniając ją w sieci przykuł uwagę prestiżowych producentów oraz wytwórni. Muzyk jest już niezaprzeczalnie jedną z największych gwiazd nurtu EDM. Alan jest dziewiątym najczęściej obserwowanym artystą na YouTube i dwudziestym najczęściej obserwowanym artystą w Spotify. Obecnie może pochwalić się ponad 50 miliardami odtworzeń audio i wideo.

“Jeden ze stu najpopularniejszych artystów na Spotify był headlinerem ponad 500 festiwali, takich jak Coachella, Tomorrowland czy Lollapalooza oraz współpracował z takimi gwiazdami jak Justin Bieber, Rihanna i Kygo. Jego twórczość została wyróżniona m.in. podczas gali MTV EMA, BRIT Awards, Billboard 21 under 21 oraz w prestiżowym DJ MAG Top 100” – pisał o artyście w marcu 2020 serwis rmf.fm.

W dyskografii DJ-a znajduje się na razie jeden album studyjny pt. “Different World” z 2018 roku. Wśród jego nagród jest nagroda MTV Europe Music Awards 2016 w kategorii Best Norwegian Act, Eska Music Awards 2016 w kategorii Best International Hit, MTV Europe Music Awards 2017 w kategorii Best Norwegian Act i MTV Europe Music Awards 2018 w kategorii Best Norwegian Act. W zeszłym roku w prestiżowym zestawieniu DJ Mag „Top 100” zajął 26 miejsce. Najbliższy koncert artysty ma się odbyć na wydarzeniu pn. Beyond Wonderland At The Gorge, które ma mieć miejsce w dniach 1 października 2021 w George, WA, US, a kolejny 28 października 2021 w Los Angeles (LA), CA, US, Academy.

Kenneth Nilsen (ur. 2 listopada 1994), znany jako K-391, jest norweskim producentem muzycznym. Najbardziej znany jest ze swojego singla „Ignite” z 2018 roku (nagranego we współpracy z Alanem Walkerem, Julie Bergan i Seungri; 399 mln wyswietleń na YT), który osiągnął numer jeden w Norwegii.

Robin Lundbäck (ur. 17 maja 1994), znany jako Boy In Space, to szwedzki piosenkarz i muzyk z Alingsås w Szwecji. Przed rozpoczęciem kariery solowej Robin był jednym z członków szwedzkiego zespołu JTR. Grupa brała udział w piątym sezonie The X Factor Australia i wydała dwa albumy studyjne. Popularnością na YouTube z produkcji Robina cieszy się numer “7UP”, który ma już 3,9 mln wyświetleń. W tym roku wydał płytę EP-kę “Frontyard”. Ostatnie nutki artysty, „Dance Alone” i „Cold”, przyczyniły się do osiągnięcia 2 milionów słuchaczy miesięcznie w Spotify.

źródło: koncertomania.pl, discogs.com, | empik.com, rmf.fm, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Alana

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Paradise”

[Verse 1]
Said you would rather die young
Live for the moment, forget tomorrow
Guess that you got it all wrong
Still tryna find out which road to follow

[Pre-Chorus]
Always tried to ride those paper planes
Said that you were fine with my mistakes
Now we’re tryin to call on yesterday to go back

[Chorus]
We don’t always get it right
The lights go out, the music dies, no goodbye
Now you’re gone, I realize
I cast us out of paradise
Even if it all went down in flames
We can live to fight another day
Let go and close your eyes
And just remember paradise

[Drop]
Paradise
(Yeah)

[Verse 2]
It doesn’t matter tonight
There’s a tomorrow for you to treasure
No sense in losing our minds
To keep the pieces of us together

[Pre-Chorus]
Thought about it for a while now
Questioned everything up in your life now
Maybe you should let it ride out
And everything will come around, yeah

[Chorus]
We don’t always get it right
The lights go out, the music dies, no goodbye
Now you’re gone, I realize
I cast us out of paradise
Even if it all went down in flames
We can live to fight another day
Let go and close your eyes
And just remember paradise

[Drop]
Paradise
Paradise

[Bridge]
Hold on, hold on
Paradise
Paradise

[Chorus]
We don’t always get it right
The lights go out, the music dies, no goodbye
Now you’re gone, I realize
I cast us out of paradise
(Cast us out of paradise)

[Drop]
Paradise
(Cast us out of paradise)

[Outro]
We don’t always get it right
The lights go out, the music dies, no goodbye
(The music dies)
Now you’re gone, I realize
I cast us out of paradise

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 10 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *