Adele – nowa piosenka

AdeleTytuł nowej piosenki Adele to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2021.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Adele

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazała się nowa piosenka brytyjskiej piosenkarki Adele zatytułowana “Easy On Me”. Kawałek został wydany 15 października 2021 przez Columbia Records jako główny singiel z nadchodzącego czwartego krążka studyjnego artystki zatytułowanego “30”, który ma się ukazać 19 listopada 2021 roku. Za produkcję na materiale odpowiadali wcześniejsi współpracownicy Adele: Greg Kurstin, Max Martin, Shellback i Tobias Jesso Jr., a także nowi: Inflo i Ludwig Göransson.

Nowa nutka otrzymała bardzo pozytywne recenzje od krytyków muzycznych, z pochwałami dla jej przejmujących tekstów i emocjonalnych wokali, choć niektórzy uważali, że nie dorównała wyżynom jej poprzednich singli. Jak ogłosiło Spotify, kompozycja pobiła rekord platformy w największej liczbie odtworzeń na świecie w ciągu jednego dnia. Wcześniej najlepszym wynikiem w tej kategorii szczyciła się K-popowa grupa BTS — wedle szacunków “Billboardu” ich kawałek “Butter” zdobył 23 maja ponad 20,9 mln odtworzeń na całym świecie. Na angielskojęzycznej Wikipedii możemy przeczytać, że nutka znalazła się w TOP5 na dwudziestu pięciu listach przebojów. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 73, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 4.

Gatunek nowej piosenki to pop. Materiał napisali Adele Adkins oraz Greg Kurstin. Kompozycja została wyprodukowana przez Grega Kurstina.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 15 października 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 111 812 621 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 4 na karcie “Na czasie” w kategorii Muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Materiał w ciągu trzech dni od premiery zgromadził ponad 72 mln odsłon. Wideoklip wyreżyserował Xavier Dolan (był reżyserem klipu Adele “Hello”). Kierownikiem zdjęć do teledysku był André Turpin. Wideoklip został nakręcony w Sutton w prowincji Quebec.

– Szczerze miałem nadzieję, że ponownie uda się nam współpracować – powiedział Xavier.

Wideo zaczyna się w tym samym domu, w którym wspólnie z Adele kręcili wideoklip do “Hello” w 2015 roku.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 33-letniej Brytyjki pt. “Hello”, który na YouTube ma już 2,9 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Hello” osiągnął międzynarodowy sukces, docierając do pierwszego miejsca listy przebojów w ponad 28 krajach, w tym m.in. w Wielkiej Brytanii. W Stanach Zjednoczonych nutka zadebiutowała na szczycie Billboard Hot 100, oraz jako pierwszy kawałek przekroczył milion cyfrowej sprzedaży w czwartym tygodniu. Utwór na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1, a także na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1. Wideoklip do tej nutki w ciągu 24 godzin został odtworzony ponad 27.7 miliona razy. Tym samym Adele osiągnęła nowy rekord wyświetleń klipu, który wcześniej należał do Taylor Swift i jej singla „Bad Blood” z 20.1 milionami. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty.

Adele jest jedną z najpopularniejszych wokalistek na całym świecie. W trakcie swojej kariery zdobyła aż 15 prestiżowych nagród Grammy, a jej materiały na platformie YouTube mają miliony wyświetleń.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artystki zamyka wydany 20 listopada 2015 roku krążek “25”, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych XL i Columbia. Album jest utrzymany w gatunkach Soul, pop i R&B. Standardowa edycja płyty zawiera 11 numerów. Jest to jej trzeci album studyjny. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty. Podobnie jak podczas nagrywania “21”, Adele współpracowała z producentem i autorem piosenek Paulem Epworthem i Ryanem Tedderem, a także współpracowała z Maxem Martinem i Shellbackiem, Gregiem Kurstinem, Danger Mouse, the Smeezingtons, Samuelem Dixonem i Tobiasem Jesso Jr. “25” otrzymało ogólnie pozytywne recenzje od krytyków muzycznych, którzy chwalili jego produkcję i wokalne wykonanie Adele. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 75/100, na podstawie 35 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 3,5 z 5 możliwych gwiazdek. “25” zdobyło nagrodę Brit Award 2016 za Brytyjski Album Roku i nagrodę Grammy 2017 za Album Roku. Aby promować krążek, Adele wyruszyła w swoją trzecią światową trasę koncertową, Adele Live 2016. Rozpoczęła się ona 29 lutego 2016 r., a zakończyła 30 czerwca 2017 r. Koncerty pobiły liczne rekordy frekwencji na całym świecie i zarobiły 167,7 mln dolarów.

“Adele nagrała album roku, dla mnie. Nagrała album bezpieczne (tak, przecież nie będę zaprzeczał), przewidywalny (oczywiście, że tak), ale taki jaki miał być. Taki, jaki chciałem, aby był” – napisano w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

“Całość – pomimo niewielkich minusów – prezentuje się znakomicie, a piosenkarka wraca tam, gdzie jej miejsce – na sam szczyt” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie gloskultury.pl.

 

źródło: kultura.gazeta.pl, bestsellery.zpav.pl, | kobieta.wp.pl, allaboutmusic.pl, gloskultury.pl, YouTube, Wikipedia, i inne

Tekst nagrania “Easy On Me”

[Verse 1]
There ain’t no gold in this river
That I’ve been washin’ my hands in forever
I know there is hope in these waters
But I can’t bring myself to swim
When I am drowning in this silence
Baby, let me in

[Chorus]
Go easy on me, baby
I was still a child
Didn’t get the chance to
Feel the world around me
I had no time to choose what I chose to do
So go easy on me

[Verse 2]
There ain’t no room for things to change
When we are both so deeply stuck in our ways
You can’t deny how hard I have tried
I changed who I was to put you both first
But now I give up

[Chorus]
Go easy on me, baby
I was still a child
Didn’t get the chance to
Feel the world around me
Had no time to choose what I chose to do
So go easy on me

[Bridge]
I had good intentions
And the highest hopes
But I know right now
It probably doesn’t even show

[Chorus]
Go easy on me, baby
I was still a child
I didn’t get the chance to
Feel the world around me
I had no time to choose what I chose to do
So go easy on me

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

 
Tytuł Rok Pozycje na listach
UK
[14]
AUS
[15]
CAN
[62]
“Hometown Glory” 2007 19
“Chasing Pavements” 2008 2 28
“Cold Shoulder” 18
“Make You Feel My Love” 4 [A]
“Rolling in the Deep” 2010 2 3 1
“Someone like You” 2011 1 1 2
“Set Fire to the Rain” 11 11 2
“Rumour Has It” 85 69 16
“Turning Tables” 62 34 60
“Skyfall”[B] 2012 2 5 3
“Hello” 2015 1 1 1
“When We Were Young” 2016 9 13 9
“Send My Love (To Your New Lover)” 5 13 10
“Water Under the Bridge” 39 23 37
“Easy on Me” 2021 1 1
[76]
70
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

W 2009 roku wystąpiła gościnnie w utworze “Water and a Flame” u boku Daniela Merriweathera.

Adele, właściwie Adele Laurie Blue Adkins (ur. 5 maja 1988 w Londynie) – brytyjska piosenkarka oraz autorka tekstów. W 2006 ukończyła naukę w Brytyjskiej Szkole Sztuki Widowiskowej i Technologii (ang. BRIT School for Performing Arts and Technology). Niedługo później otrzymała propozycję podpisania kontraktu płytowego z wytwórnią XL Recordings po tym, jak jej kolega umieścił kilka jej kawałków w serwisie Myspace. Artystka występowała w wielu koncertach charytatywnych w całej swojej karierze. Wczesny sukces Adele jako piosenkarki i autorki piosenek soul przyniósł jej tytuł „Queen of Soul”. Gatunki jej muzyki to neo soul, soul, R&B, folk i blues. Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “19” ukazała się 28 stycznia 2008 roku nakładem wytwórń płytowych XL oraz Columbia i jest utrzymana w gatunku Blue-eyed soul. Standardowa edycja albumu zawiera 12 piosenek. Po wydaniu krążek otrzymał pozytywne recenzje od krytyków, którzy chwalili umiejętności wokalne i talent do pisania piosenek Adele w tak młodym wieku i zauważyli, że ma ona „potencjał, aby stać się jednym z najbardziej szanowanych i inspirujących międzynarodowych artystów swojego pokolenia”. Wydawnictwo odniosło światowy sukces, osiągając pierwsze miejsce w Holandii, Szkocji i Anglii oraz TOP10 w piętnastu krajach, w tym w Australii, Brazylii i Stanach Zjednoczonych. Na polskiej liście albumów (ZPAV) materiał zajął najwyższą pozycję numer 9. 3 grudnia 2008 roku płyta została nominowana do czterech nagród Grammy 2009: Najlepszy Nowy Artysta, Płyta Roku, Piosenka Roku (dla Chasing Pavements), Najlepsze Żeńskie Popowe Wykonanie Wokalne (dla Chasing Pavements). Adele wygrała w dwóch kategoriach: Najlepszy Nowy Artysta i Najlepsze Żeńskie Popowe Wykonanie Wokalne (dla Chasing Pavements). W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 68/100, na podstawie 19 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4,5 z 5 możliwych gwiazdek. Materiał zdobył certyfikat ośmiokrotnie platynowej płyty.

“To wygląda na sprzeczność, ale rzeczywiście ta młodziutka wokalistka – która podczas pobytu w Wielkiej Brytanii uczęszczała do tej samej szkoły, Selhurst College, co Amy Winehouse, członkowie grupy The Feeling i Kate Nash – brzmi niezwykle profesjonalnie i dojrzale, jakby od długich lat nie rozstawała się ze sceną i mikrofonem. Jej pierwsze fascynacje były oczywiste: Rhythm & Blues, podszyty soulem pop, Spice Girls, Destiny’s Child… Jednak tworząc swój repertuar na debiutancką płytę Adele sięgnęła dalej w przeszłość, do muzyki Etty James, Peggy Lee, Burta Bacharacha czy nawet Jeffa Buckleya” – czytamy w serwisie empik.com.

“[…] Jej świeżo wydany album zdaje się potwierdzać werdykt jurry. To hit na miarę ubiegłorocznych sukcesów Amy Winehouse” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie audio.com.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, empik.com oraz audio.com.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 29 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *