5 Seconds Of Summer – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki 5 Seconds Of Summer to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2021 roku to zobacz niżej do listy singli.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu 5 Seconds Of Summer

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazała się nowa piosenka australijskiego zespołu 5 Seconds Of Summer zatytułowana “2011”. Singiel został wydany z okazji 10-lecia powstania grupy, a jego tytuł, jak mniemamy, odnosi się do daty założenia formacji.

W ten piątek wydajemy nową piosenkę zatytułowaną „2011”, tylko dla was. Napisaliśmy ją, żeby świętować 10 lat tego zespołu, 10 lat przygód, które wypełniają nasze życie i, co najważniejsze, 10 lat was, naszych fanów. Kochamy was, nie możemy doczekać się kolejnej dziesiątki – napisali 5SOS na swoim profilu na Instagramie.

Na kanale na YT, 5 Seconds Of Summer, pojawiały się odcinki specjalnego podcastu, w którym zespół omawiał każdy rok swojej działalności z osobna.

Urodzinowy koncert na 10-lecie będzie transmitowany bezpłatnie na YouTubie, miejscu w którym dziesięć lat temu 5 Seconds of Summer rozpoczęli swój błyskawiczny sukces! – napisał serwis wyspa.fm w artykule opublikowanym w dniu 7 grudnia 2021.

Gatunek piosenki to Pop. Materiał napisali: Dark Waves, Michael Clifford i Calum Hood. Kompozycja została wyprodukowana przez John Feldmann i Michael Clifford.

Singiel „2011” to następca singla „Wildflower”.

Wideo do nowego utworu na YT ukazał się 3 grudnia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 629 458 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu grupy pt. „She Looks So Perfect”, który na YouTube ma już 297 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „She Looks So Perfect” osiągnął numer jeden na listach w Australii, Nowej Zelandii, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Kawałek na liście US Billboard Hot 100 zajął najwyższą pozycje numer 24, a na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 19. Materiał zdobył certyfikat pięciokrotnie platynowej płyty. Nutka wygrała nagrodę „Song of the Year” podczas ARIA Music Awards w 2014 roku.

5 Seconds Of Summer to jest z najpopularniejszych boysbandów na świecie. Formacja zaczęła swoją przygodę z muzyką od publikacji przeróżnych coverów na YouTube. Ich popularność wzrosła dzięki One Direction, którzy zaproponowali początkującej grupie uczestnictwo w ich trasie koncertowej Take Me Home Tour. W tym roku 9 maja mieli zagrać koncert w Krakowie. Wydarzenie zostało przełożone z powodu pandemii koronawirusa. Koncert ma się odbyć 28 kwietnia 2022 w TAURON Arenie.

Wśród wielu osiągnięć, 5 Seconds Of Summer zostało uhonorowane licznymi prestiżowymi wyróżnieniami, w tym 10 nagrodami European Music Awards, pięcioma nagrodami ARIA, dwoma MTV Video Music Awards, American Music Award, People’s Choice Award, dwoma iHeartRadio Music Awards i trzema nagrodami APRA – napisał serwis wyspa.fm w artykule opublikowanym w dniu 7 grudnia 2021.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię grupy zamyka wydany 27 marca 2020 roku krążek “Calm” (zapis stylizowany na C A L M, akronim pierwszych liter imion członków zespołu, Calum, Ashton, Luke i Michael), który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Interscope. Album jest utrzymany w gatunkach Pop rock, pop, new wave, rock. Płyta zawiera 12 numerów. Jest to ich czwarty album studyjny. Krążek pokrył się srebrem. Materiał odniósł komercyjny sukces i otrzymał pozytywne recenzje od krytyków, którzy chwalili rozwój i dojrzałość liryczną formacji. Dzięki “Calm”, który zdobył dla zespołu czwarty z rzędu numer jeden w swoim kraju, 5 Seconds of Summer stał się drugim australijskim zespołem w historii, którego pierwsze cztery albumy studyjne zadebiutowały na pierwszym miejscu listy albumów ARIA. Podczas ARIA Music Awards of 2020 krążek został nominowany do nagrody ARIA Award for Best Group. Magazyn Billboard uznał album za jeden z 25 najlepszych albumów popowych roku 2020. Wydawnictwo trafiło na listy w ponad 25 krajach i zadebiutowało na pierwszym miejscu list w Australii, Wielkiej Brytanii i Szkocji. Materiał znalazł się w TOP10 na 17 listach. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 70/100, na podstawie pięciu recenzji, co wskazuje na „ogólnie przychylne recenzje”. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek.

CALM to zbiór dobrych tekstów, dopracowanych partii instrumentalnych, przyciągających bitów oraz przede wszystkim świetnego operowania wokalami, które robią na tej płycie ogromną „robotę” – napisano w recenzji krążka w serwisie allaboutmusic.pl.

Najbliższy koncert zespołu ma się odbyć 3 kwietnia 2022 w Dublin, Ireland, 3Arena, a kolejny 4 kwietnia 2022 w Belfast, UK, The SSE Arena, Belfast.

źródło: allaboutmusic.pl, wyspa.fm, music.apple.com, | eska.pl, youngstars.pl, wyspa.fm, allaboutmusic.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, inne

Tekst nagrania “2011”

[Verse 1: Calum]
I miss the days when we were young and not too wise
Only doing what felt right
With open hearts and open eyes
I miss the days before I second guessed my life
Wasn’t always asking why
I remember what it’s like

[Pre-Chorus: Calum]
Maybe it’s just too late for the old me
Maybe there’s no point in holding on to something closely
I should let it go, I should let it fade
‘Cause nothing lasts forever and nothing stays the same

[Chorus: Michael with All & Ashton]
Why do we complicate it?
Why do we get so jaded?
Can we just go back, go back to 2011?
(Can we go back?)
Why do we ruin our dreams?
Why do we sabotage things?
Can we just go back, go back to 2011?
(Can we go back) to 2011?

[Verse 2: Calum & Michael]
I miss the days when we could live outside our heads
Before we were all nervous wrecks
But that’s the thing about regret
We used to talk about our lives
And all the things we didn’t have
We fantasized about the future
But now we dream about the past

[Pre-Chorus: Calum]
Maybe it’s just too late for the old me
Maybe there’s no point in holding on to something closely
I should let it go (Go), I should let it fade (Fade)
‘Cause nothing lasts forever and nothing stays the same

[Chorus: Calum with All & Ashton]
Why do we complicate it?
Why do we get so jaded?
Can we just go back, go back to 2011?
(Can we go back?)
Why do we ruin our dreams?
Why do we sabotage things?
Can we just go back, go back to 2011? (2011)
To 2011

[Bridge: Calum]
Back to the days when the days were better
Back to the days when the days were better
Back to the days when the days were better
Back to the days when the days were better

[Outro: Calum & Michael]
Back to the days when the days were better
(Back to the days when the days were better)
Back to the days when the days were better
(Back to the days when the days were better)
Back to the days when the days were better
(Back to the days when the days were better)
Back to the days when the days were better
(Back to the days when the days were better)

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

Tytuł Rok Pozycje na listach
AUS
[5]
BEL
[6]
CAN
[37]
“Out of My Limit”[A][39] 2012
“She Looks So Perfect” 2014 1 20 25
“Don’t Stop” 3 16 34
“Amnesia” 7 21 19
“Good Girls” 19 40 27
“What I Like About You”[48] [B]
“She’s Kinda Hot” 2015 6 46 27
“Hey Everybody!” 70 [D]
“Jet Black Heart” 34
“Girls Talk Boys” 2016 21 [F] 87
“Want You Back” 2018 32 [H] 57
“Youngblood” 1 5 3
“Valentine” 85 [J]
“Killer Queen”
“Lie to Me”
(featuring Julia Michaels)[62]
38
“Easier”
(original or remix with Charlie Puth)
2019 12 48 37
“Teeth” 15 [N] 63
“No Shame” 2020 63
“Old Me” 39 50
“Wildflower” 80
“2011” 2021
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

W roku 2019 wystąpili również gościnnie w utworze “Who Do You Love” u boku The Chainsmokers.

5 Seconds of Summer (5SOS) – australijski zespół założony w roku 2011 w Sydney. Grupa zaczęła swoją działalność od wrzucania na YouTube filmików z coverami, które szybko zdobyły popularność. Ich sława wzrosła do międzynarodowej, kiedy One Direction zaprosili ich do uczestniczenia w ich trasie koncertowej „Take Me Home Tour”. Na początku 2014 roku wydali “She Looks So Perfect” jako swój debiutancki singiel, który znalazł się na szczycie listy w Australii, Nowej Zelandii, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Ich debiutancki krążek osiągnął numer jeden w 11 krajach, a po nim pojawił się koncertowy album LiveSOS. Następnie wybrali się na pierwszą trasę koncertową Rock Out with Your Socks Out Tour, aby wesprzeć album. Zespół przyciągnął zainteresowanie największych wytwórni muzycznych i wydawców oraz podpisał umowę wydawniczą z Sony ATV Music Publishing. Pomimo braku promocji poza Facebookiem i Twitterem, ich pierwsza EP-ka zatytułowana Unplugged, osiągnęła 3 miejsce na liście iTunes w Australii oraz TOP20 w Nowej Zelandii i Szwecji. Obecny skład formacji stanowią cztery osoby. Aktualnie wokalistą grupy jest Luke Hemmings. Gatunki ich muzyki to Pop rock, pop punk, power pop, pop i teen pop. Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana “5 Seconds of Summer” ukazała się 27 czerwca 2014 roku nakładem wytwórni płytowej Capitol i jest utrzymana w gatunkach Pop punk, pop rock oraz power pop. Standardowa wersja albumu zawiera 12 piosenek. W Stanach Zjednoczonych krążek zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard 200, ze sprzedażą w pierwszym tygodniu w wysokości 259 000 egzemplarzy (jest to największa sprzedaż debiutanckiego albumu grupy w pierwszym tygodniu od czasu albumu Daughtry w 2006 roku). W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 65/100, na podstawie 10 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 3,5 z 5 możliwych gwiazdek. Materiał pokrył się podwójną platyną.

“Słuchając piosenek 5 Seconds of Summer przed oczami stają mi obrazy z najróżniejszych młodzieżowych filmów czy seriali, których bohaterowie po szkole urządzają sobie wycieczki na plażę, wieczory spędzają przy ognisku i cieszą się swoim towarzystwem. 5 Seconds of Summer, krążek wakacyjny i przebojowy, sprawdziłby się jako soundtrack do takiego filmu” – napisano w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org oraz allaboutmusic.pl

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 107 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)