Przejdź do głównej zawartości

Alan Walker - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Alana Walkera to: "Better Off (Alone, Pt. III)".
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://lnk.to/BetterOffAlonePt3

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka norweskiego producenta Alana Walkera, holenderskiej formacji Dash Berlin oraz angielskiego producenta Vikkstar123 zatytułowana “Better Off (Alone, Pt. III)”. Te utalentowane, kreatywne umysły tchnęły nowe życie w jeden z najbardziej kultowych dance'owych kawałków lat 90. "Better Off (Alone, Pt. III)" to trzecia część serii „Alone" Norwega.

Gatunek nowej piosenki to Eurodance[źródło]https://en.wikipedia.org/wiki/Better_Off_(Alone,_Pt._III). Materiał napisali: Alan Walker, Eelke Kalberg, Ida Botten, Marcus Arnbekk, Sebastian Molijn, Vikram Singh Barn, Big Fred, Slipmats oraz Gunnar Greve Pettersen. Kompozycja została wyprodukowana przez Alana Walkera, Dash Berlin, Vikkstar123, Sebastiana Molijna, Eelke Kalberga i kaspera.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 28 września 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu wideo ma 3 590 343 wyświetleń na Youtube.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 26-letniego (wiek według Wikipedii) Norwega pt. „Faded”, który na Youtube ma już 3,5 mld wyświetleń? Zobaczymy. Singiel „Faded” stał się międzynarodowym hitem. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że utwór znalazł się w TOP5 na 39 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 25 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia - Oficjalna Lista Airplay) oraz na liście AirPlay – TV (polska lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1. Nutka na liście UK Singles (OCC) zajęła pozycję numer 7, na liście UK Dance (OCC) numer 2, na liście US Billboard Hot 100 numer 80, na liście US Dance Club Songs (Billboard) na liście 4, a na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) numer 7. Materiał zdobył w Polsce certyfikat dwukrotnie diamentowej płyty (dostęp 10.2023). Kawałek w lutym 2016 r. osiągnął również numer jeden na liście 100 najpopularniejszych piosenek Shazam na całym świecie..

Alan Walker muzykę tworzyć zaczął w 2012 i udostępniając ją w sieci przykuł uwagę prestiżowych producentów oraz wytwórni[źródło]empik.com. Artysta jest jednym z najpopularniejszych DJ-ów i producentów muzycznych[źródło]rytmy.pl 12 listopada 2021. Wśród jego nagród jest nagroda MTV Europe Music Awards 2016 w kategorii Best Norwegian Act, Eska Music Awards 2016 w kategorii Best International Hit, MTV Europe Music Awards 2017 w kategorii Best Norwegian Act i MTV Europe Music Awards 2018 w kategorii Best Norwegian Act[źródło]Wikipedia. W prestiżowym zestawieniu DJ Mag „Top 100” 2022 zajął 17 miejsce[źródło]djmag.com/top100djs.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych Muzyka zamyka wydany 26 listopada 2021 roku krążek ‘World of Walker’, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych MER i Sony. Płyta jest utrzymana w gatunku pop i zawiera 15 numerów. Producenci: Alan Walker, Anton Rundberg, Big Fred, Carl Hovind, David Stewart, Dreamlab, Erik Smaaland, Hans Zimmer, ISÁK (NOR), James Njie, K-391, kasper, Marcus Arnbekk, Sander Meland, Slipmats i State. Primary Artists: Alan Walker, Au/Ra, Ava Max, Benjamin Ingrosso, Emma Steinbakken, Hans Zimmer, JOP, Ruben, Winona Oak, K-391 & Boy In Space, Sabrina Carpenter & Farruko. ISÁK i salem ilese.

“Pomysł niesamowity, w szczególności pokazanie tajemniczości w każdym aspekcie. Czy podczas słuchania kawałków zanim krążek powstał, czy w procesie słuchania i oglądania. Podoba mi się też świat przedstawiony, który jest odzwierciedleniem samego Alana Walkera” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie radio17.pl.

[źródło]Wikipedia, music.apple.com, genius.com, radio17.pl
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 20 października 2023 w Los Angeles (LA), CA, US Academy LA, a kolejny 21 października 2023 w Washington, DC, US, Echostage.

Dash Berlin – holenderska grupa pochodząca z Hagi. Sławę przyniósł jej kawałek "Till The Sky Falls Down". Dużą popularnością na YouTube z ich produkcji cieszy się numer "You & I" - Medina (Dash Berlin Remix), który ma już 19 mln wyświetleń. W roku 2017 ukazał się ich album 'We Are Part 2'. 25 listopada 2023 formacja ma wystąpić w Polsce, Gliwice, DLDK: Don't Let Daddy Know Poland 2023.

Vikram Singh Barn (ur. 2 sierpnia 1995), bardziej znany jako Vikkstar123, to angielski YouTuber, DJ, producent i osobowość internetowa. Jest członkiem i współzałożycielem Sidemen, brytyjskiej grupy YouTube.

Tekst nagrania "Better Off (Alone, Pt. III)"

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: genius.com, wyspa.fm | empik.com, rytmy.pl, djmag.com/top100djs, music.apple.com, genius.com, radio17.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista utworów

1. Alan Walker - Believers (The Aviation Game Soundtrack)
2. All Falls Down
3. Alone
4. Avem (The Aviation Theme)
5. Aviation Movie (Level 1)
6. Believers feat. Conor Maynard
7. Diamond Heart
8. Darkside
9. Dead Girl! feat. Au/Ra
10. Endless Summer (feat. Zak Abel)
11. Better Off (Alone, Pt. III) (oraz Dash Berlin i Vikkstar123)
Pozostałe utwory są na tej stronie
W 2018 wystąpił również gościnnie (wraz z Julie Bergan i Seungri) w utworze “Ignite” u boku K-391.

Biogram

Alan Olav Walker (ur. 24 sierpnia 1997 w Northampton) – norweski producent muzyczny i DJ. Początkowo występował pod pseudonimem DJ Walkzz, pod którym wydawał single w latach 2012–2013. Gatunki jego muzyki to pop, EDM, electro house, progressive house, big room house, deep house.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Different World” ukazała się 14 grudnia 2018 roku nakładem wytwórń płytowych Sony oraz MER i utrzymana jest w gatunku dance. Album zawiera 15 piosenek. Producenci: Alan Walker, Big Fred, CORSAK, Gunnar Greve Pettersen, James Njie, Jesper Borgen, K-391, Lars Kristian Rosness, Marcus Arnbekk, Mere Music, Mood Melodies, Noonie Bao, The Six (UK), State, Steve Aoki, Victor Verpillat oraz Yann Bargain. Primary Artists: Alan Walker, Julie Bergan, Sorana, Trevor Guthrie, Digital Farm Animals, Noah Cyrus & Juliander, K-391 & Emelie Hollow, Steve Aoki, ISÁK & Omar Noir. Featuring: Au/Ra, CORSAK, K-391, Sofia Carson, Sophia Somajo i Tomine Harket. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP20 na 7 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 2 listach. Krążek na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął pozycję numer 31, na liście US Top Dance/Electronic Albums (Billboard) numer 2, a na liście US Heatseekers Albums (Billboard) numer 8. Materiał zdobył certyfikat trzykrotnie platynowej płyty (dostęp 10.2023).

“Płytę polecam każdemu, kto szuka czegoś przyjemnego dla ucha. Tu jest klimat” – napisano w recenzji krążka w serwisie djpromotion.com.pl.

Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej (en)

źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, djpromotion.com.pl, music.apple.com, genius.com, tekstowo.pl