Przejdź do głównej zawartości

Loreen - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Loreen to: "Tattoo".
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów - może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://loreen.lnk.to/tattoo

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka szwedzkiej piosenkarki Loreen zatytułowana "Tattoo". Singiel ten reprezentował Szwecję w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji w Liverpoolu i zwyciężył konkurs z łączną liczbą 583 punktów, zdobywając siódme zwycięstwo dla Szwecji w konkursie.

To utwór o miłości. Ma w sobie siłę i głębię - powiedziała Loreen.

Gatunki nowej piosenki to Trance i Europop[źródło]https://www.discogs.com/master/2996348-Loreen-Tattoo. Materiał napisali: Cazzi Opeia, Jimmy Jansson, Jimmy Joker, Loreen, Peter Boström oraz Thomas G:son. Kompozycja została wyprodukowana przez Jimmy'ego Janssona, Petera Boströma i Thomasa G:sona.

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP5 na 26 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 12 listach. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych - lokalnych i ogólnopolskich - na terenie Polski. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 2, na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 najpopularniejszych utworów muzycznych w serwisach strumieniowych na terenie Polski]) zajął pozycje numer 4, a na liście UK Singles (OCC) numer 2. W Polsce materiał zdobył certyfikat platynowej płyty (dostęp 08.2023).

Pozycja nutki na playlistach
Pozycja Nazwa playlisty Kanał
67 The Pop List Spotify
87 Summer '23 Spotify
72 Pop All Day Spotify
31 Global X Spotify
30 Hot Hits Polska Spotify
11 Hity Lata 2023 Spotify
41 Top 50 - Poland Spotify
Pozycja nutki na listach przebojów
Pozycja Nazwa listy Platforma
3 Shazam Top 200 Songs Global 2023 Shazam
136 Spotify Top 200 Weekly
Charts Global 2023
Spotify
145 Spotify Top 200 Daily
Charts Global 2023
Spotify
8 iTunes Top 100 Daily
Chart Poland 2023
Apple
8 Shazam Top 200 Songs Poland 2023 Shazam
11 Apple Music Top 200
Daily Chart Poland 2023
Apple
38 Spotify Top 200 Weekly
Charts Poland 2023
Spotify
41 Spotify Top 200 Daily
Charts Poland 2023
Spotify

Oficjalne Lyric Video do nowego utworu na YouTube ukazało się 25 lutego 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 31 094 203 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 39-letniej artystki pt. "Euphoria", który na YouTube ma już 108 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel "Euphoria" znalazł się w TOP5 na 32 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 20 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia - Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 1, na liście UK Singles (OCC) numer 3, a na liście UK Dance (OCC) numer 2. Materiał zdobył certyfikat jedenastokrotnie platynowej płyty (dostęp 08.2023).

Loreen to dwukrotna zwyciężczyni Eurowizji (artystka zapisała się w eurowizyjnej historii jako pierwsza kobieta z więcej niż jednym zwycięstwem)[źródło]rozrywka.radiozet.pl, rmf.fm. Jej muzyczna kariera rozpoczęła się od udziału w szwedzkiej edycji „Idola”[źródło]rozrywka.radiozet.pl. Większą popularność w całej Europie zyskała po występie na Eurowizji w 2012 roku[źródło]allaboutmusic.pl. Szwedka ma na koncie jeden z największych eurowizyjnych przebojów w historii[źródło]open.fm 17.05.2022.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych artystki zamyka wydany 24 listopada 2017 roku krążek 'Ride', który ukazał się nakładem wytwórni płytowej BMG Scandinavia. Album jest utrzymany w gatunkach Indie rock, pop rock, trip hop oraz synthwave. Standardowa edycja płyty zawiera 10 numerów. Jest to jej drugi album studyjny. Wydawnictwo na szwedzkiej liście albumów (Sverigetopplistan) zajęło pozycję numer 31 (dostęp 08.2023). Producenci materiału to: Fredrik Sonefors, Loreen, Petter Winnberg oraz Samuel Starck.
[źródło]Wikipedia, genius.com
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

W tym roku Loreen ma wystapić w Polsce. Artystka ma dać koncert 16.11.2023 w Warszawie w Klubie Stodoła. Natomiast najbliższy jej koncert ma się odbyć 7 listopada 2023 w Dublin, Ireland, The Academy.

Tekst nagrania "Tattoo"

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: discogs.com, genius.com, netfan.pl, olis.pl, | rozrywka.radiozet.pl, rmf.fm, allaboutmusic.pl, open.fm, YouTube, Wikipedia, ticketclub.pl, songkick.com, i inne?

Lista utworów

1. '71 Charger
2. Alice
3. Body
4. Breaking Robot
5. Crying Out Your Name
6. Do We Even Matter
7. Dream
8. Du är min man
9. Euphoria
10. Neon Lights
11. Tattoo
Pozostałe utwory są na tej stronie
W 2016 roku wystapiła gościnnie w utworze "Get Into It" u boku Boston Bun.

Biogram

Loreen, właśc. Lorine Zineb Nora Talhaoui (ur. 16 października 1983 w Åkersberdze) – szwedzka piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka pochodzenia marokańsko-berberyjskiego. Dwukrotna zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji w 2012 i 2023. Gatunki jej muzyki to pop, synth pop, muzyka elektroniczna, dance, trance.

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana 'Heal' ukazała się 22 października 2012 nakładem wytwórni płytowej Warner Music Sweden i jest utrzymana w gatunkach Eurodance, electronica, trance, trip hop. Standarnowa wersja albumu zawiera 12 piosenek. Producenci krążka to: Blanks, Jack & Coke, JMIKE, Mad Max, Mohammed “Moh” Denebi, Peter Boström, Robin Rocks, Rubio, Seeb oraz Tortuga. Goście na płycie: Blanks. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP20 na 8 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na jednej liście. Krążek na liście UK Albums Chart zajął pozycję numer 71, a na liście UK Digital Albums Chart numer 36. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty (dostęp 08.2023).

"Generalnie «Heal» brzmi trochę tak jakby Celine Dion zrezygnowała ze śpiewania klasycznej piosenki i nagrała album w stylu... euro-dance. Być może w przypadku kanadyjskiej gwiazdy brzmiało by to kuriozalnie, ale jeśli chodzi o Loreen - materiał ten wypada całkiem przyzwoicie" - czytamy w recenzji wydawnictwa w serwisie kultura.onet.pl.

Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
31 maja 2013 została wydana reedycja płyty, którą poszerzono o singel „We Got the Power” i akustyczną wersję „Euphorii”.
Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, genius.com, kultura.onet.pl, tekstowo.pl

Popularne posty z tego bloga

Dawid Kwiatkowski - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Kwiatkowskiego to: "Café de Paris". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli - może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Piosenka w innych serwisach streamingowych https://bit.ly/DKCafedeParis O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Café de Paris”. Kawałek ten to pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek artysty. Nutka jest dla wykonawcy szczególna, bo związana z krajem, miastem tak bliskim jego sercu. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych - lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 13, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [co

SKOLIM - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki formacji SKOLIM to: "Twoja Siostra". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w Spotify Posłuchaj tego nagrania na Spotify . O utworze W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy SKOLIM oraz ekipy CrackHouse (HELLFIELD, DIVIX) zatytułowana "Twoja Siostra". Kawałek ten ma niesamowicie energetyczne brzmienie. Nutka ta, to połączenie pulsujących rytmów, mocnych basów i niesamowicie chwytliwych melodii. "PREMIERA!!! 🔥 Najbardziej zaskakujący spontan ever… 🌴 Polski reggaeton gotowy?" - napisał CrackHouse na FB. Gatunek nowej piosenki to dance [źródło] https://music.apple.com/us/album/twoja-siostra-feat-crackhouse-single/1692011000 . Autorzy tekstu: Konrad Skolimowski, Michał Kacprzak, Dawid Łopatowski, Mateusz Chmielewski. Muzyka: Konrad Skolimowski, Michał Kacpr

Måneskin - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Måneskin to: “Baby Said”. Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w YouTube Music Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music . O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka włoskiego zespołu Måneskin zatytułowana “Baby Said”. Kawałek został wydany 3 marca 2023 roku jako piąty singiel z ich trzeciego krążka studyjnego zatytułowanego ‘Rush!’, który ukazał się 20 stycznia 2023 roku nakładem wytwórń płytowych Epic oraz Sony Italy. Płyta jest utrzymana w gatunkach Pop rock i hard rock. Wydawnictwo zawiera tylko jednego gościa – Toma Morello. Producenci albumu: Captain Cuts, Enrico Brun, Fabrizio Ferraguzzo, Mattman & Robin, Max Martin, Måneskin, Rami i SLY. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że materiał znalazł się w TOP5 na 23 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 14 listach