Przejdź do głównej zawartości

Purple Disco Machine - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Purple Disco Machine to: "Paradise".
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://umg.lnk.tt/_Paradise_

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka niemieckiego producenta Purple Disco Machine oraz angielskiej grupy Sophie and the Giants zatytułowana “Paradise”. To nie pierwsza współpraca obu artystów - w 2020 roku wydali razem singiel zatytułowany "Hypnotized", a w 2022 singiel "In the Dark". Oba kawałki podbiły listy przebojów w całej Europie i oba znalazły się na uznanym krążku „Exotica”.

– Jestem bardzo podekscytowana trzecią współpracą z Purple Disco Machine – mówi Sophie.

Gatunek nowej piosenki to Nu-Disco[źródło]https://www.discogs.com/release/27407985-Sophie-And-The-Giants-Purple-Disco-Machine-Paradise.Materiał napisali: J.A.M.E.S. Watts, Mitch Jones, Olivia Sebastianelli, Sophie Scott oraz Toby Scott. Kompozycja została wyprodukowana przez Purple Disco Machine.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 28 czerwca 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 525 421 wyświetleń na YT. Wideo wyreżyserował Samuel Douek. Kierownikiem zdjęć do teledysku była Kia Fern Little.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu urodzonego w 1980 roku Niemca pt. “Hypnotized” (nagranego wraz z Sophie and the Giants), który na Youtube ma już 130 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Hypnotized” znalazł się w TOP10 na 14 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na jednej liście. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia - Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 1. Materiał zdobył certyfikat pięciokrotnie platynowej płyty (w Polsce dwukrotnie platynowej) (dostęp 07.2023). W artykule opublikowanym w serwisie open.fm w dniu 24-01-2022 czytamy: Ich poprzednia współpraca “Hypnotized” przekroczyła 350 milionów streamów, uzyskała wiele platynowych certyfikatów w całej Europie oraz zajęła 9. miejsce na globalnych listach przebojów Shazam, w tym na 1. miejscu w Polsce.

Znany już na całym świecie producent, podstawa sceny muzyki tanecznej od 2011 roku, Purple Disco Machine szybko stał się powszechnie znany dzięki sukcesowi jego międzynarodowych przebojów[źródło]empik.com 2021-10-15. Purple Disco Machine robili już remiksy dla największych gwiazd od Duy Lipy, przez Foals do Eltona Johna. To projekt, który stał się już instytucją w świecie muzyki tanecznej i nowoczesnego disco[źródło]radioszczecin.pl. Warto wspomnieć, że w polskich radiach oraz w serwisach strumieniowych na terenie Polski ostatnio popularna jest nutka artysty zatytułowana "Substitution" (oraz Kungs). Tego kawałka możecie posłuchać na tej stronie.[źródło]olis.pl

Przypomnijmy, że dnia 17 grudnia 2021 roku, nakładem wytwórni płytowej Positiva Records, ukazał się krążek artysty zatytułowany ‘Club Exotica’. Płyta jest utrzymana w gatunku Nu-Disco i zawiera 28 numerów. Jest to 14-ścieżkowy set z wersjami extended, remiksami, a nawet tzw. dubami. To taki suplement do wydanego już materiału “Exotica“.

“Czy jest więc klubowo i egzotycznie ? Klubowo, na pewno, a egzotycznie z powodu użytych wersji” – czytamy o wydawnictwie ‘Club Exotica’ w serwisie djpromotion.com.pl.

[album - źródło]Wikipedia, discogs.com, djpromotion.com.pl
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć na wydarzeniu pn. We Are FSTVL, które ma mieć miejsce w dniach 25-27 sierpnia 2023 w Upminster, UK, a kolejny 15 września 2023 w Dresden, Germany, Freilichtbühne Großer Garten.

Sophie and the Giants, czasem skracane także do SATG – brytyjska grupa muzyczna założona w 2015 w Sheffield. Zadebiutowali w 2018 roku z singlem „Monsters”. Dużą popularnością na YouTube z ich produkcji cieszy się numer “Hypnotized” (oraz Purple Disco Machine), który ma już 130 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dnia 26 października 2018 ukazała się ich płyta EP-ka zatytułowana 'Adolescence'. Formacja w tym roku ma wystąpić w Polsce. Grupa ma dać koncert 19 września 2023 w Warszawie (Klub Hybrydy). Natomiast najbliższy koncert zespołu ma sie odbyć 18 września 2023 w Berlin, Germany Lark.

Tekst nagrania “Paradise”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: discogs.com, media.universalmusic.pl, djpromotion.com.pl, | open.fm, empik.com, radioszczecin.pl, olis.pl, discogs.com, djpromotion.com.pl, Youtube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista utworów

1. At The Disko (feat. Lorenz Rhode)
2. Body Funk
3. Can't Get Enough (feat. Sahara Beck)
4. Devil In Me (feat. Joe Killington & Duane Harden)
5. Devil In Me (ft. Joe Killington & Duane Harden)
6. Dished (Male Stripper)
7. Don't Stop
8. Dopamine
9. Dopamine (feat. Eyelar)
10. Encore (feat. Baxter)
11. Substitution (oraz Kungs)
12. Bad Company
13. Paradise (oraz Sophie and the Giants)
Pozostałe utwory są na tej stronie
9 paź 2020 na YT ukazał się jego remiks “Magic”, którego oryginalnym wykonawcą jest Kylie Minogue.

Biogram

Purple Disco Machine (Tino Schmidt, znany również jako Tino Piontek, ur. 1980 w Dreźnie) to niemiecki producent muzyki disco i house oraz DJ. Artysta ma na swoim koncie wiele osiągnięć, chociaż to jego przełomowy hit “My House” z 2013 r. naprawdę wyniósł Purple Disco Machine na nowe wyżyny.

3 października 2017 wydał swój debiutancki album “Soulmatic” nakładem australijskiej wytwórni Sony Music Entertainment. Płyta jest utrzymana w gatunkach House oraz Nu-Disco i zawiera 13 piosenek. Album zrodził dwa wielkie single: światowy przebój klubowy “Body Funk” oraz radiowy przebój “Devil In Me Featuring Joe Killington & Duane Harden”.
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej (en)

źródło: en.wikipedia.org, tekstowo.pl, purplediscomachine.com?

Popularne posty z tego bloga

Dawid Kwiatkowski - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Kwiatkowskiego to: "Café de Paris". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli - może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Piosenka w innych serwisach streamingowych https://bit.ly/DKCafedeParis O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Café de Paris”. Kawałek ten to pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek artysty. Nutka jest dla wykonawcy szczególna, bo związana z krajem, miastem tak bliskim jego sercu. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych - lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 13, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [co

SKOLIM - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki formacji SKOLIM to: "Twoja Siostra". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w Spotify Posłuchaj tego nagrania na Spotify . O utworze W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy SKOLIM oraz ekipy CrackHouse (HELLFIELD, DIVIX) zatytułowana "Twoja Siostra". Kawałek ten ma niesamowicie energetyczne brzmienie. Nutka ta, to połączenie pulsujących rytmów, mocnych basów i niesamowicie chwytliwych melodii. "PREMIERA!!! 🔥 Najbardziej zaskakujący spontan ever… 🌴 Polski reggaeton gotowy?" - napisał CrackHouse na FB. Gatunek nowej piosenki to dance [źródło] https://music.apple.com/us/album/twoja-siostra-feat-crackhouse-single/1692011000 . Autorzy tekstu: Konrad Skolimowski, Michał Kacprzak, Dawid Łopatowski, Mateusz Chmielewski. Muzyka: Konrad Skolimowski, Michał Kacpr

Måneskin - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Måneskin to: “Baby Said”. Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w YouTube Music Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music . O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka włoskiego zespołu Måneskin zatytułowana “Baby Said”. Kawałek został wydany 3 marca 2023 roku jako piąty singiel z ich trzeciego krążka studyjnego zatytułowanego ‘Rush!’, który ukazał się 20 stycznia 2023 roku nakładem wytwórń płytowych Epic oraz Sony Italy. Płyta jest utrzymana w gatunkach Pop rock i hard rock. Wydawnictwo zawiera tylko jednego gościa – Toma Morello. Producenci albumu: Captain Cuts, Enrico Brun, Fabrizio Ferraguzzo, Mattman & Robin, Max Martin, Måneskin, Rami i SLY. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że materiał znalazł się w TOP5 na 23 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 14 listach