Przejdź do głównej zawartości

Dawid Kwiatkowski - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Kwiatkowskiego to: "Café de Paris".

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli - może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bit.ly/DKCafedeParis

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Café de Paris”. Kawałek ten to pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek artysty. Nutka jest dla wykonawcy szczególna, bo związana z krajem, miastem tak bliskim jego sercu.

Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych - lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 13, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 najpopularniejszych utworów muzycznych w serwisach strumieniowych na terenie Polski]) zajął pozycje numer 79.[źródło]olis.pl

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://music.apple.com/pl/album/caf%C3%A9-de-paris-single/1679678633. Tekst: Dawid Kwiatkowski. Muzyka: Dawid Kwiatkowski, Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Patryk Kumór, Emilian Waluchowski.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 18 kwietnia 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 814 526 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 64 w kategorii najpopularniejszych teledysków. Koncept: Dawid Kwiatkowski, Karolina Fronik. Reżyseria: Karolina Fronik. Zdjęcia: Nadia Szymańska. Klip został nagrany w Paryżu. Osadzony w tkance miasta, niezwykle klimatyczny wideoklip, jest opowieścią o tym, jak mogłoby wyglądać życie Dawida właśnie tam – w Paryżu, pokazując jednocześnie jego najbardziej urokliwe zakamarki. Warto wspomnieć, że w Mieście Zakochanych mieszka brat muzyka.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 27-letniego artysty pt. “Proste”, który na Youtube ma już 27 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że kawałek “Proste” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia - Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 1, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3. Wyróżnienia: Nutka w konkursie Gorąca 100 w kategorii 100 największych hitów 2021 zajęła 47. miejsce, a w konkursie Przebój roku RMF FM 2021 w kategorii Przebój roku zajęła 15. miejsce. Materiał zdobył certyfikat trzykrotnie platynowej płyty.

Dawid Kwiatkowski to jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy[źródło]rmf24.pl 31 lipca 2021. Ma na swoim koncie siedem albumów studyjnych i wiele hitów radiowych. Był gościem i uczestnikiem popularnych programów telewizyjnych[źródło]dusznikizdroj.naszemiasto.pl 2021. Artysta jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego i europejskiego wykonawcy. Z uwagi na rozpoczęcie kariery w młodym wieku oraz publikowanie swojej wczesnej twórczości w serwisie YouTube, okrzyknięto go “polskim Justinem Bieberem”[źródło]plejada.pl i cgm.pl. Muzyk obchodzi w tym roku 10-lecie swojej kariery muzycznej. Z tej okazji zaplanował trasę koncertową Dawid Kwiatkowski 2023[źródło]4fun.tv 1 cze 2023.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych wykonawcy zamyka wydany 29 października 2021 roku krążek 'Dawid Kwiatkowski', który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Warner Music Poland. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 11 numerów. Jest to jego siódmy album studyjny. Wydawnictwo zadebiutowało na 2. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty.

“Ta płyta to nowy rozdział w muzycznej ewolucji artysty, który powraca z nową energią, dojrzałością i siłą, zdobywając coraz większe rzesze fanów” – napisano w serwisie 4fun.tv.

W tym momencie powinnam polecić utwory, które warto sprawdzić, jednak prawda jest taka, że warto przesłuchać cały krążek. […] Jak sami widzicie (i mam nadzieje, że również słyszycie), album Dawid Kwiatkowski może się otrzeć o bycie w przyszłości kultowym – napisano w recenzji materiału w serwisie meteor.amu.edu.pl.

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 10.06.2023 w miejscowości Inowrocław, a kolejny w miejscowości 11.06 Błonie.

Tekst nagrania "Café de Paris"

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie. Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji to skorzystaj z tej strony.

źródło: music.apple.com, open.fm, olis.pl, | rmf24.pl, dusznikizdroj.naszemiasto.pl, plejada.pl, cgm.pl, 4fun.tv, meteor.amu.edu.pl, YouTube, Wikipedia, i inne?

Lista utworów

1. #Aloha
2. #Hot16Challenge2
3. 2+2 feat. Jay Delano
4. 3 Żywioły
5. Afraid
6. Bad Habits
7. Be Alright
8. Bez Ciebie
9. Będę Blisko
10. Idziesz ze mną
11. Café de Paris
Pozostałe utwory są na tej stronie

W 2018 roku wystąpił również gościnnie (wraz z Holakiem) w utworze „Prezent” u boku Flirtini.

Biogram

Dawid Piotr Kwiatkowski (ur. 1 stycznia 1996 w Gorzowie Wielkopolskim) – polski piosenkarz, autor tekstów i osobowość telewizyjna. Był uczestnikiem, jurorem lub gościem w kilku programach rozrywkowych i użyczył głosu drugoplanowym postaciom w filmach animowanych SpongeBob: Na suchym lądzie i Sing. Prowadzi czynnie działalność charytatywną. Gatunek jego muzyki to muzyka pop.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “9893” ukazała się 19 listopada 2013 nakładem wytwórni płytowej My Music i jest utrzymana w gatunku pop. Album zawiera 13 piosenek. Gościnnie w nagraniach wzięli udział Jay Delano i Patryk Kumór. Producentem krążka jest Paweł Gawlik. Materiał pokrył się złotem. Krążek zadebiutował na 1. miejscu zestawienia OLiS. Materiał nagrany został w dużej części na żywych instrumentach. Mastering albumu robiony był we Francji w studiu, gdzie pracowano przy krążkach takich wykonawców jak David Guetta, Avicii czy Kanye West.

“Jest to kod do mojego telefonu. Zakładając ten kod, myślałem o czymś dla mnie bardzo ważnym i to cała tajemnica” – Dawid o tytule albumu.

“To 4 miesiące ciężkiej pracy mojej i producentów, całych dni w studiu, tysięcy rozmów, 100% prawdy, którą pewnie sami usłyszycie. Album dedykuje głównie osobom, które kocham – mojej rodzinie, przyjaciołom i fanom, którzy są dla mnie najważniejsi” – powiedział o wydawnictwie Dawid.

Płyta trzy tygodnie przed premierą osiągnęła status złotej.
Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, muzyka.interia.pl oraz kultura.onet.pl

Powiązane wpisy

Popularne posty z tego bloga

Imagine Dragons - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki grupy Imagine Dragons to: “Symphony”. Jeżeli nowa piosenka, o której piszemy w tym wpisie, nie jest tą której szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam ją znajdziesz. Wideo z YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w YouTube Music Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music . O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiego zespołu Imagine Dragon zatytułowana “Symphony”. Singiel pochodzi z podwójnego krążka ‘Mercury — Acts 1 & 2’, który ukazał się 1 lipca 2022 roku nakładem wytwórń płytowych Interscope i Kidinakorner. Płyta jest utrzymana w gatunkach Alternative Rock, Indie Rock i Pop Rock. W pierwszej części albumu znajduje się 14 numerów, natomiast w drugiej jest ich 18. Goście na krążku to JID i Cory Henry. Producenci: Brandon Darner, Goldwiing, Imagine Dragons, Jason Suwito, Jayson DeZuzio, Jesse Shatkin, Joel Little, KillaGraham, MAG, Mattman & Robin, Mick Coogan, New Haven, Nick Scapa, Rick Rubin, Sir D

SKOLIM - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki formacji SKOLIM to: "Twoja Siostra". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w Spotify Posłuchaj tego nagrania na Spotify . O utworze W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy SKOLIM oraz ekipy CrackHouse (HELLFIELD, DIVIX) zatytułowana "Twoja Siostra". Kawałek ten ma niesamowicie energetyczne brzmienie. Nutka ta, to połączenie pulsujących rytmów, mocnych basów i niesamowicie chwytliwych melodii. "PREMIERA!!! 🔥 Najbardziej zaskakujący spontan ever… 🌴 Polski reggaeton gotowy?" - napisał CrackHouse na FB. Gatunek nowej piosenki to dance [źródło] https://music.apple.com/us/album/twoja-siostra-feat-crackhouse-single/1692011000 . Autorzy tekstu: Konrad Skolimowski, Michał Kacprzak, Dawid Łopatowski, Mateusz Chmielewski. Muzyka: Konrad Skolimowski, Michał Kacpr