Przejdź do głównej zawartości

Dawid Podsiadło - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Podsiadło to: “Mori”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

MP3 z YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Podsiadło zatytułowana “Mori”. Singiel znalazł się na najnowszym albumie studyjnym artysty wydanym 21 października 2022 roku zatytułowanym ‘Lata dwudzieste’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Sony Music Entertainment Poland. Płyta jest utrzymana w gatunkach pop i muzyka elektroniczna. Wersja standardowa albumu zawiera 13 numerów. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał został wyprodukowany we współpracy z Jakubem Galińskim, producentem muzycznym na co dzień grającym w grupie Dawida Podsiadło. W artykule opublikowanym w serwisie torwar.cos.pl czytamy: Dawid Podsiadło ogłasza nową trasę! Po długo oczekiwanych i wyprzedanych koncertach stadionowych Dawid Podsiadło wraca na trasę halową, na której gościł ostatnio w 2018 roku, podczas pełnej sukcesów “Trasy Małomiasteczkowej”. Trasa “POST PRODUKCJA TOUR” odbędzie się jesienią 2022 roku w ośmiu miastach w największych polskich halach. Na Wikipedii możemy zobaczyć, że pierwszy koncert odbył się 30 października 2022 r. w Szczecinie, a ostatni koncert 8 grudnia 2022 r. w Warszawie[źródło]Wikipedia, torwar.cos.pl.

“Wachlarz emocji, który towarzyszył mi podczas pracy nad albumem był bardzo szeroki, ale w ogólnym odbiorze sama płyta wydaje mi się całkiem taneczna i bardzo przebojowa. Chyba najbardziej z dotychczasowych” – opowiada Dawid o nowym projekcie.

Następca „Małomiasteczkowego” to zbiór kilku lat przeżyć i przemyśleń artysty, który już przyzwyczaił nas do mocnych tekstów – czytamy w serwisie empik.com o płycie ‘Lata dwudzieste’.

“W Latach Dwudziestych artysta zaprezentował mocno przebojową stronę swojej twórczości, nie tracąc przy tym osobistego charakteru” – czytamy w recenzji krążka w serwisie kultura.poinformowani.pl.

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://www.shazam.com/pl/track/635661446/mori. Autorem tekstu jest Dawid Podsiadło. Muzyka: Jakub Galiński, Dawid Podsiadło.

Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 14. Nutka na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 najpopularniejszych utworów muzycznych w serwisach strumieniowych na terenie Polski]) zajęła pozycje numer 8.

Oficjalne wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 7 lutego 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 3 345 112 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 13 na karcie Na czasie w kategorii muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube).

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 29-letniego artysty pt. „Początek” (Męskie Granie Orkiestra: Krzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło, Kortez), który na Youtube ma już 138 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że nutka „Początek” to główny singel promujący trasę Męskiego Grania 2018. 9 marca 2019 roku kawałek ten otrzymał Fryderyka w kategoriach: Piosenka roku i Teledysk roku. Utwór na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął pozycję numer 2. Materiał pokrył się diamentem[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

Dawid Podsiadło od lat jest w czołówce najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej docenianych polskich artystów. Bilety na jego koncerty rozchodzą się z zawrotną prędkością[źródło]noizz.pl 25.06.2022. Na Wikipedii możemy przeczytać, że Muzyk zdobył dwadzieścia cztery nominacje do Fryderyka, w tym piętnaście razy wygrał plebiscyt (dostęp 1.03.2023). Wykonawca koncertował na największych festiwalach w Polsce: Open’erze w Gdyni, Live Music w Krakowie, a także na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu[źródło]culture.pl. W artykule opublikowanym w serwisie natemat.pl w dniu 24 czerwca 2022 roku czytamy: Podsiadło m.in. piętnaście razy wygrał Fryderyka, w 2019 roku odebrał Paszport Polityki oraz dwa razy wygrał w plebiscycie Bestsellery Empiku. Artysta był również czterokrotnie nominowany do nagrody MTV Europe Music Awards. Warto wspomnieć, że w polskich radiach oraz w serwisach strumieniowych na terenie Polski ostatnio popularne są nutki artysty zatytułowane “To co masz Ty!”, “I Ciebie też, bardzo” (Męskie Granie Orkiestra 2021 feat. Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Vito Bambino) oraz “Mori”. Pierwszego kawałka możecie posłuchać na tej stronie, a drugiego na tej stronie.[źródło]olis.pl

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 7-03-2023 w miejscowości Białystok, a kolejny następnego dnia w tym samym miejscu.

źródło: shazam.com, torwar.cos.pl, kultura.poinformowani.pl, empik.com, | noizz.pl, culture.pl, natemat.pl, olis.pl, Google, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Tekst nagrania “Mori”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Lista singli

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

RokTytułNajwyższe pozycje na listach
POL
[10]
CZE
[11]
LP3
[12]
2012„Tu i teraz”[17]
(oraz Tatiana Okupnik)
2013„Trójkąty i kwadraty”[18]1
„Nieznajomy”1
„Powiedz mi, że nie chcesz”15
2014„4:30”3
„No”3413
2015„W dobrą stronę”11
2016„Forest”3
„Pastempomat”461
2018„Małomiasteczkowy”11
„Nie ma fal”31
2019„Trofea”11
„Najnowszy klip”12
2022„Post”12X
„Let You Down”X
„To co masz Ty!”1X
2023“Dobranocpapa”X
“Mori”14X
„–” oznacza że singel nie był notowany na danej liście.
„X” oznacza, że lista przebojów nie istniała w danym okresie.

Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze „Ostatnia nadzieja” u boku Sanah.

Biogram

Dawid Podsiadło (ur. 23 maja 1993 w Dąbrowie Górniczej) – polski wokalista i autor tekstów. Artysta solowy, a także członek zespołu Curly Heads. Uczęszczał do I Liceum Ogólnokształcące im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej, a także do szkoły muzycznej I stopnia w klasie puzonu. Wygrał drugą serię talent show X Factor. Otrzymał 100 000 zł i podpisał kontrakt z Sony Music. W programie był prowadzony przez Tatianę Okupnik. W październiku 2014 roku Podsiadło wydał album ze swoim zespołem Curly Heads. Album zatytułowany Ruby Dress Skinny Dog i wyprodukowany przez Daniela Walczaka zadebiutował na czwartej pozycji na liście Polish Albums Chart i otrzymał certyfikat Złotej płyty. Gatunki jego muzyki to pop, pop rock, muzyka alternatywna, blues, indie rock i indie pop.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Comfort and Happiness” ukazała się 28 maja 2013 roku nakładem wytwórni płytowej Sony Music Entertainment Poland i jest utrzymana w gatunkach pop, pop-rock oraz blues. Album zawiera 12 piosenek. Krążek w pierwszym tygodniu po premierze uplasował się na 1. miejscu zestawienia OLiS. Płyta stała się najlepiej sprzedającym się albumem w 2013 roku w Polsce. 10 sierpnia 2016 roku album uzyskał w Polsce status diamentowej płyty. Serwis CGM.pl przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek.

“Po przesłuchaniu albumu jestem przekonana, że będę do niego często wracać, gdyż rzadko się zdarza, aby tak młody artysta nagrał tak dojrzałą i przemyślaną płytę. […] Ona jest w całości „podsiadłowa”. Czuć, że są to jego emocje, jego przekaz, że nikt nieodpowiedni nie maczał w tym swoich palców” – napisała Marta Mrowiec w recenzji materiału w serwisie allaboutmusic.pl.

“Kiedy tak słucham debiutu laureata programu „X Factor”, nie wierzę uszom z dwóch powodów. Po pierwsze, Dawid Podsiadło brzmi tu dojrzalej niż w telewizji, która jednak mocno spłaszcza wizerunek takich wrażliwych i mniej wylewnych osobników. Po drugie, bodaj wszystkie płyty przygotowywane dla laureatów talent show okazywały się w mniejszym lub większym stopniu artystyczną porażką. A tu mamy zestaw, który nieźle balansuje ambicje i intencje komercyjne” – napisano w recenzji płyty w serwisie polityka.pl i dano jej ocenę 4/6 gwiazdek.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, allaboutmusic.pl oraz polityka.pl