Przejdź do głównej zawartości

Minelli - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Minelli to: “Could Be Something”
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Teledysk dostępny jest na tej stronie.

MP3 z YouTube Music

Te nagranie w formacie MP3 dostępne jest na tej stronie.

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka rumuńskiej piosenkarki Minelli zatytułowana “Could Be Something”. Nutka zawiera charakterystyczne dla artystki elementy, tym razem połączone jednak z bardziej popowym brzmieniem.

“Jedno jest pewne – podczas słuchania „Could Be Something” nie sposób usiedzieć w miejscu!” – czytamy w serwisie wyspa.fm.

Pracowałam w studiu w Londynie z 2 wspaniałymi artystami Will’em Simms i Jordan’em Shaw. Chceliśmy stworzyć jakąś fajną piosenkę, która porwie do tańca od pierwszych sekund i tak właśnie powstało „Could Be Something”. Nie mogę się doczekać aż zobaczę Was wszystkich bawiących się do tego kawałka – powiedziała Minelli.

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]music.apple.com. Materiał napisali: Jordan Shaw, Minelli oraz Will Simms. Kompozycja została wyprodukowana przez Willa Simmsa[źródło]genius.com.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 41, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3[źródło]Wikipedia, bestsellery.zpav.pl.

Singiel “Could Be Something” to następca singla “Get Get Down” (nagranego wraz z Crispie).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 11 listopada 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 127 912 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Quba. Kierownikiem zdjęć do teledysku był David Mogan.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 34-letniej Rumunki pt. “Rampampam”, który na YouTube ma już 241 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Rampampam” stał się międzynarodowym przebojem. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP5 na 14 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 8 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) oraz na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2, a na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3. Materiał zdobył certyfikat trzykrotnie platynowej płyty (stan na 17.12.2022). W tygodniu kończącym się 28 sierpnia 2021 r. nutka osiągnęła 139 miejsce na liście Billboard Global Excl. U.S.. W artykule opublikowanym w serwisie djpromotion.com.pl w dniu 23 marca 2022 roku czytamy, że kompozycja dotarła na 4. miejsce zestawienia Global Shazam[źródło]Google, YouTube, Wikipedia, bestsellery.zpav.pl.

Minelli to obecnie jedna z największych gwiazd na rumuńskiej scenie[źródło]vanessa.fm 28 marca 2022. Minelli to prawdziwa maszyna do pisania i produkcji piosenek. Zadebiutowała jako artystka Global Records w maju 2017 r., wydając swój pierwszy solowy singiel „Empty Spaces”, który natychmiast znalazł się na szczycie list przebojów w 15 krajach[źródło]djpromotion.com.pl 14 maja 2021. W zeszłym roku Minelli zdobyła nagrodę w kategorii International Breakthrough na The Artist Awards 2021, dorocznym wydarzeniu muzycznym organizowanym w Rumunii[źródło]Wikipedia. Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularna jest nutka wykonawczyni zatytułowana “MMM”, której możecie posłuchać na tej stronie.

źródło: bestsellery.zpav.pl, music.apple.com, genius.com, | bestsellery.zpav.pl, vanessa.fm, djpromotion.com.pl, Google, YouTube, Wikipedia, i inne?

Tekst nagrania “Could Be Something”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Lista singli

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

 
TytułRokPozycje na listach
RO
[25]
BY
[26]
BG
[27]
„Dacă strig”
(feat. MoJo)
2013
„My Heart”2017
„Empty Spaces”
„Haos”2018
„Addicted”
(feat. Sickotoy)
20192
„Mariola”1
„Bo$$”
„Loca”
(feat. Erik Frank)
2020
„Separated”
„Discoteka”
(feat. Inna)
62
„Nostalgic Illusions”
„Have Yourself A Merry Little Christmas” (Cover)
„Rampampam”2021211
„Trajado de Dinheiro”
(feat. Limbo, euguzz, & 3am)
„Party”
(feat. Inna & Romanian House Mafia)
„Nothing Hurts”848
“MMM”2022
“Deep Sea”
(with R3hab)
“Get Get Down”
(with Crispie)
“Could Be Something”

“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Biogram

Luisa Ionela Luca (ur. 22 sierpnia 1988, Slobozia, Ialomiţa, Rumunia) znana jako Minelli, jest rumuńską piosenkarką i autorką piosenek. Przed kontynuowaniem kariery solowej Minelli była częścią zespołu Wassabi. Zaczęła śpiewać w wieku 11 lat, kiedy utworzyła zespół w swoim rodzinnym mieście. W wieku 17 lat Minelli osiedliła się w Bukareszcie. Po rozpadzie grupy Wassabi (której była członkiem w latach 2006-2009), Minelli pracowała głównie jako autorka piosenek, komponując między innymi dla Mandinga, Hori Bronciu oraz Markusa Schulza. W 2016 r. Minelli rozpoczęła współpracę z rumuńskim producentem Vanotek. “My Mind”, ich pierwszy singiel był hitem zarówno w Niemczech, jak i na arenie międzynarodowej. W 2019 r. Minelli wydała “Mariola”, singiel, który przyniósł jej 1 miejsce w rankingu w AirPlay 100. Gatunki jej muzyki to Dance i pop. Jej debiutancka płyta EP-ka zatytułowana ‘Nostalgic Illusions’ ukazała się 25 listopada 2020 roku nakładem wytwórni płytowej Global Records. Album jest utrzymany w gatunku Dance-pop i zawiera 2 piosenki. Według informacji na angielskiej Wikipedii artystka na razie nie wydała żadnego albumu studyjnego. Czytaj więcej (en)
źródło: ro.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org