Przejdź do głównej zawartości

Sylwia Grzeszczak - nowa piosenka

Sylwia GrzeszczakTytuł nowej piosenki Sylwii Grzeszczak to:

Jeżeli nowa piosenka, o której piszemy w tym wpisie, nie jest tą której szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam ją znajdziesz.

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Sylwii Grzeszczak zatytułowana “O nich, O Tobie”. Singiel jest oficjalnym utworem promującym film “ANIA” poświęcony Ani Przybylskiej, którego światowa premiera odbyła się 15 września 2022 roku. Za scenariusz i reżyserię odpowiadali Michał Bandurski / Krystian Kuczkowski.

“Piosenka Sylwii pojawiła się w zwiastunie “Ani”, ale w filmie jej nie było. Dostawaliśmy sygnały od widzów, że brakuje im tego utworu. Stąd taka decyzja, by pokazać niepublikowane dotąd materiały z filmu, jako ilustrację do piosenki Sylwii – komentuje Krystian Kuczkowski, reżyser “Ani”. To piękna kompozycja. Melodia i tekst idealnie pasują do historii, jaką pokazaliśmy widzom w filmie – dodaje Michał Bandurski, także reżyser filmu ‘Ania’.”

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął na chwilę obecną najwyższą pozycję numer 17, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorką tekstu jest Karolina Kozak, natomiast kompozytorami są Sylwia Grzeszczak oraz Jakub Galiński.

Singiel „O nich, o Tobie” to następca singla „Dżungla”.

Oficjalne audio do nowego utworu na Youtube ukazało się 13 września 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 4 008 497 wyświetleń na YT i jest na pozycji NR 14 W KATEGORII NAJPOPULARNIEJSZYCH TELEDYSKÓW.

Sylwia Grzeszczak pod wideo dodała następujący komentarz:

“Dziękuję Wam za te piękne, często podniosłe słowa, które piszecie w komentarzach. Cieszę się, że poruszył on Wasze serducha, tak jak poruszył ponad rok temu moje w dniu w którym go skomponowałam i trwa to po dziś dzień.”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 33-letniej artystki pt. “Tamta Dziewczyna”, który na Youtube ma już 141 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Tamta Dziewczyna” po niecałych 2 miesiącach od premiery stał się najczęściej granym kawałkiem w Polsce i przez siedem tygodni z rzędu to był najczęściej grany numer w polskich rozgłośniach radiowych. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął najwyższą pozycję numer 1, i tak samo na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1. Wideoklip do nutki w zaledwie miesiąc odtworzono ponad 15 milionów razy. Materiał zdobył certyfikat podwójnego diamentu[źródło]Google, Youtube, Wikipedia.

Sylwia Grzeszczak to jedna z najpopularniejszych wokalistek w naszym kraju[źródło]polskaplyta-polskamuzyka.pl 12 kwietnia 2021. Ma ona na swoim koncie mnóstwo hitów[źródło]radiozet.pl 9.04.2021. Serca publiczności zdobyła kompozycją „Nowe szanse”, która jest owocem współpracy z raperem Liberem i producentem muzycznym Tabbem[źródło]rmf.fm i KM.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych wykonawczyni zamyka wydany 25 listopada 2016 roku krążek “Tamta dziewczyna”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Warner Music Poland. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 10 numerów. Jest to jej czwarty album studyjny. Krążek pokrył się podwójną platyną. Wydawnictwo zadebiutowało na 3. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS.

“Sylwia tym krążkiem samej sobie, podobnie jak innym wokalistom z rodzimego rynku muzycznego, podbiła poprzeczkę wysoko. Skłoniłbym się do tego, że jest to jeden z najciekawszych krążków tego roku” – napisał Paweł Markiewicz w recenzji materiału w serwisie allaboutmusic.pl i dał mu ocenę 7,5.

źródło: open.fm, filmweb.pl, | polskaplyta-polskamuzyka.pl, radiozet.pl, rmf.fm, allaboutmusic.pl, Google, Youtube, Wikipedia, i inne

Single

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

RokTytułNajwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)

[5]
POL
(airplay
nowości)

[6]
POL
(airplay
TV)

[7]
2008„Nowe szanse”
(oraz Liber)
„Co z nami będzie”
(oraz Liber)[13]
2009„Mijamy się”
(oraz Liber)
2011„Małe rzeczy”[14]111
„Sen o przyszłości”[15]111
2012„Karuzela”[16]22
2013„Flirt”[17]314
„Pożyczony”124
„Księżniczka”112
2014„Nowy ty, nowa ja”73
2015„Kiedy tylko spojrzę”
(gościnnie: Sound’n’Grace)
1
2016„Tamta dziewczyna”113
„Bezdroża”
(gościnnie: Mateusz Ziółko)
533
2018„Dobre myśli”
(oraz Liber)
51
2019„Rakiety”171
2021„Prawda o nas”102
2022„Dżungla”221
„O nich, o Tobie”171
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

Wystąpiła również gościnnie w utworze “Tak Wyszło” u boku Ascetoholix.

Sylwia Grzeszczak (ur. 7 kwietnia 1989 w Poznaniu) – polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Będąc dzieckiem, w wieku pięciu lat, wzięła udział w programie Od przedszkola do Opola, w którym wykonała piosenkę z repertuaru Krzysztofa Krawczyka. Uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. H. Wieniawskiego oraz do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza w Poznaniu. Brała udział w 4 sezonie polskiej wersji Pop Idola. W 2004 roku wygrała polski konkurs śpiewu “Drzwi do kariery”. W 2006 roku śpiewała w tle na szóstym studyjnym albumie grupy hip-hopowej Ascetoholix. W 2007 roku śpiewała “w tle” na pierwszej studyjnej płycie polskiej aktorki i piosenkarki Agnieszki Włodarczyk. Brała udział w tournée Gwiazdy na Warmii i Mazurach z Liberem. W 2011 roku nagrała z 11 innymi muzykami piosenkę “Muzyki moc” na 10-lecie polskiego kanału muzycznego VIVA Polska. Gatunki jej muzyki to pop i R&B.

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Ona i On’ ukazała się 21 listopada 2008 roku nakładem wytwórni płytowej My Music i jest utrzymana w gatunkach pop, hip-hop oraz pop-rap. Album zawiera 13 piosenek. Wydawnictwo zadebiutowało na 44. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Producentem wydawnictwa jest Bartosz „Tabb” Zielony. Materiał uznano za Album roku podczas gali Eska Music Awards 2009, która odbyła się w Łodzi. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, de.wikipedia.org?, olis.onyx.pl, oraz kultura.onet.pl

Popularne posty z tego bloga

Dawid Kwiatkowski - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Kwiatkowskiego to: "Café de Paris". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli - może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Piosenka w innych serwisach streamingowych https://bit.ly/DKCafedeParis O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Café de Paris”. Kawałek ten to pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek artysty. Nutka jest dla wykonawcy szczególna, bo związana z krajem, miastem tak bliskim jego sercu. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych - lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 13, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [co

SKOLIM - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki formacji SKOLIM to: "Twoja Siostra". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w Spotify Posłuchaj tego nagrania na Spotify . O utworze W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy SKOLIM oraz ekipy CrackHouse (HELLFIELD, DIVIX) zatytułowana "Twoja Siostra". Kawałek ten ma niesamowicie energetyczne brzmienie. Nutka ta, to połączenie pulsujących rytmów, mocnych basów i niesamowicie chwytliwych melodii. "PREMIERA!!! 🔥 Najbardziej zaskakujący spontan ever… 🌴 Polski reggaeton gotowy?" - napisał CrackHouse na FB. Gatunek nowej piosenki to dance [źródło] https://music.apple.com/us/album/twoja-siostra-feat-crackhouse-single/1692011000 . Autorzy tekstu: Konrad Skolimowski, Michał Kacprzak, Dawid Łopatowski, Mateusz Chmielewski. Muzyka: Konrad Skolimowski, Michał Kacpr

Måneskin - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Måneskin to: “Baby Said”. Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w YouTube Music Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music . O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka włoskiego zespołu Måneskin zatytułowana “Baby Said”. Kawałek został wydany 3 marca 2023 roku jako piąty singiel z ich trzeciego krążka studyjnego zatytułowanego ‘Rush!’, który ukazał się 20 stycznia 2023 roku nakładem wytwórń płytowych Epic oraz Sony Italy. Płyta jest utrzymana w gatunkach Pop rock i hard rock. Wydawnictwo zawiera tylko jednego gościa – Toma Morello. Producenci albumu: Captain Cuts, Enrico Brun, Fabrizio Ferraguzzo, Mattman & Robin, Max Martin, Måneskin, Rami i SLY. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że materiał znalazł się w TOP5 na 23 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 14 listach