Przejdź do głównej zawartości

Margaret - nowa piosenka

MargaretTytuł nowej piosenki Margaret to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskich piosenkarzy Margaret oraz Kacezeta zatytułowana “Niespokojne morze”.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu i kompozytorami są Margaret oraz Kacezet (prywatnie mąż piosenkarki).

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął jak pozycję numer 47, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 4.

Singiel “Niespokojne morze” to następca singla „Vino” (nagranego wraz z Kacezetem).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 11 sierpnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 666 072 wyświetleń na YT i jest na pozycji NR 92 W KATEGORII NAJPOPULARNIEJSZYCH TELEDYSKÓW. Wideo to dzieło Mateusza Reska.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 31-letniej artystki „Byle jak”, który na Youtube ma już 65 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Byle jak” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 6, na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2, a na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 3. Nutka wygrała plebiscyt na przebój lata RMF FM i Polsatu 2018[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

Margaret to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek, która od lat świetnie sobie radzi na scenie[źródło]muzotakt.pl 1 czerwca 2021. Gwiazda wbiła się na rynek szturmem i zawojowała wszystkie rozgłośnie radiowe, stacje telewizyjne i kluby, szybko stając się prawdziwą ulubienicą fanów rodzimej muzyki[źródło]jastrzabpost.pl. Wiele jej przebojów zyskało rozgłos również poza granicami naszego kraju[źródło]plejada.pl. Na swoim koncie ma ona m.in. 5 albumów studyjnych oraz wiele nagród, w tym MTV Europe Music Awards.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artystki zamyka wydany 12 lutego 2021 roku krążek ‘Maggie Vision’, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych Gaja Hornby Records i Sony Music Entertainment Poland. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 13 numerów. Jest to jej piąty album studyjny. Wydawnictwo zadebiutowało na 5. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Krążek z jednej strony jest wypadkową muzycznych fascynacji – hip-hopem i nowoczesnymi brzmieniami urban music – a z drugiej koniecznością opowiedzenia o ważnych rzeczach, jakie ostatnio działy się w życiu Margaret oraz tuż obok. Goście pojawiają się aż na 8 nutkach. W większości to czołówka polskiej sceny muzycznej. Pojawiają się Kara, Natalia Szroeder, Kizo, Otsochodzi, Kukon i Stanislavv, a także Young Igi oraz Urboishawty[źródło]olis.onyx.pl, empik.com, polskaplyta-polskamuzyka.pl.

“Mój nowy album jest na wpół słodko-gorzki. W ramach dojrzewania zaczęłam być dużo bardziej świadoma rzeczy, które wokół mnie się dzieją. Już na płycie „Gaja Hornby” były momenty, kiedy we mnie buzowało, ale teraz naprawdę tego nie uciszam i nie przypudrowuję, ale z siebie wypluwam, bo mam ku temu powody” – mówi o warstwie lirycznej Margaret.

“Podsumowując ten krążek, trzeba zaznaczyć dużą otwartość wokalistki na wszelkiego rodzaju eksperymenty, nowe doświadczenia czy współprace. […] Cała płyta to zlepek emocji i różnych przeżyć” – napisał Mateusz Kiejnig w recenzji materiału w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl i dał mu ocenę 4,5 z 5 możliwych gwiazdek.

Krążek ‘Maggie Vision’ to następca krążka studyjnego ‘Gaja Hornby’ (2019).

Kacezet właściwie Piotr Kozieradzki (ur. 1986 w Warszawie) – polski wokalista, muzyk i autor tekstów. W latach 2002-2008 członek zespołu Tabula Rasa.

źródło: bestsellery.zpav.pl,| muzotakt.pl, jastrzabpost.pl, plejada.pl, olis.onyx.pl, empik.com, polskaplyta-polskamuzyka.pl, Google, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, goout.net, i inne?

Single

RokTytułNajwyższe pozycje na listach
POL
[18]
AUT
[3]
WNP
Radio
[19]
2013„Thank You Very Much”38127
„Tell Me How Are Ya”
2014„Wasted”6
„Start a Fire”10
2015„Heartbeat”11
„Just the Two of Us” (oraz Matt Dusk)
„Deed I Do” (oraz Matt Dusk)
2016„Cool Me Down”4180
„Elephant”21
2017„Blue Vibes”
„What You Do”14203
„Monkey Business”
„Byle jak”6
2018„In My Cabana”3
„Lollipop”
2019„Tempo”7
„Gaja Hornby”
„Serce Baila”
„Chwile bez słów” (gościnnie: Kacezet)
„Ej chłopaku”
2020„Nowe plemię”
„Przebiśniegi”
„Reksiu” (gościnnie: Otsochodzi)
„Roadster” (gościnnie: Kizo)
„Fotel”
„Xanax”
„No Future” (gościnnie: Kukon)
2021„Antipop” (gościnnie: Kara)
„Sold Out” (gościnnie: Natalia Szroeder)
„Tak na oko”18
„Kocha”[22] (oraz Urboishawty i Kacezet[a])
„Pod choinką”[23] (oraz Team X)
2022„Oversize”[24] (oraz Anja Pham i Kacezet[a])
„Mimo burz”[25][b] (oraz Kacezet[a])
„Cry In My Gucci”[26]
„Vino”[27] (oraz Kacezet[a])
„Niespokojne morze” (oraz Kacezet)47
„–” oznacza, że singel nie był notowany lub nie został wydany w danym kraju.

W 2021 roku wystąpiła gościnnie (wraz z Kachą) w utworze „Bajkał” u boku 1988.

Margaret, właściwie Małgorzata Jamroży (ur. 30 czerwca 1991 w Stargardzie Szczecińskim) – polska piosenkarka i blogerka modowa. Pochodzi z Ińska, natomiast w Choszcznie ukończyła szkołę muzyczną pierwszego stopnia w klasie klarnetu i saksofonu. Dalszą edukację z kolei odbywała w Szczecinie, gdzie skończyła liceum ogólnokształcące. Następnie rozpoczęła studia w Warszawie na wydziale anglistyki, lecz później przeniosła się na wydział projektowania ubioru. Debiutancki singiel Margaret 2013, “Thank You Very Much”, znalazł się na All I Need (jej pierwszej EP-ce). Utwór znalazł się w pierwszej pięćdziesiątce w Austrii, Niemczech i we Włoszech. Jej debiutancki album studyjny osiągnął najwyższe miejsce w Polsce. Zawierał trzy single (“Wasted”, “Start a Fire” i “Heartbeat”), które osiągnęły odpowiednio numer sześć, dziesięć i jedenaście w Polsce. Reedycja albumu w 2016 r. wyprodukowała “Cool Me Down”, pierwszy polski singiel z pierwszej piątki. Piosenka również znalazła się w pierwszej trzydziestce w Rumunii i w pierwszej czterdziestce w Szwecji. W 2015 roku Margaret nagrała album Just the Two of Us z Mattem Duskiem, po którym w 2017 roku ukazał się jej trzeci długogrający krążek, Monkey Business. Ta ostatnia pozycja osiągnęła najwyższe noty w Polsce i zadebiutowała singlem “What You Do”. Od 2014 roku Małgorzata corocznie uczestniczy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy (WOŚP). Piosenkarka wzięła również udział w nagrywaniu dwóch albumów charytatywnych wspierających Stowarzyszenie Siemacha w 2014 i 2015 roku. Jamroży pojawiła się również w telewizyjnych promocjach Fundacji Polsat, w której zachęcała widzów do wysyłania SMS-ów. Zyski zostały przekazane na cele charytatywne. Gatunki jej muzyki to pop, jazz i rap.

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Add the Blonde” ukazała się 26 sierpnia 2014 roku nakładem wytwórni płytowej Magic Records oraz Universal Music Polska i jest utrzymana w gatunku pop. Standardowa edycja albumu zawiera 14 anglojęzycznych piosenek. Wydawnictwo zadebiutowało na 12. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty. Krążek zdobył ponadto nominację do SuperJedynek 2015 w kategorii SuperAlbum. Producentami materiału byli Joakim Buddee i Martin Eriksson oraz Ant Whiting. W 2016 roku ukazała się reedycja krążka. Serwis Onet.pl przyznał wydawnictwu 7 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis CGM przyznał wydawnictwu 3 z 5 możliwych gwiazdek.

“Mając do pomocy szwedzkich producentów Margaret nagrała płytę, jakiej w Polsce chyba jeszcze nie było – nowoczesną, przebojową, a przede wszystkim nie odstającą od płyt najpopularniejszych popowych gwiazd. Jej piosenki są nagromadzeniem młodzieńczej energii” – napisała Zuzanna Janicka w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

“Materiał nie jest wymagający ponad miarę, więc młoda piosenkarka bez problemu odnajduje się we wszystkich nagraniach. Dzięki dobrej produkcji słodziutkie melodie wypadają nowocześnie, łącząc taneczną energię z radiowym brzmieniem” – napisał Paweł Gzyl w recenzji albumu w serwisie kultura.onet.pl i dał mu ocenę 7/10.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, olis.onyx.pl, allaboutmusic.pl oraz kultura.onet.pl