Przejdź do głównej zawartości

Ofenbach - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Ofenbach to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka francuskiego duetu producentów Ofenbach zatytułowana “4U”.

Kilka miesięcy temu zastanawialiśmy się czy duet Ofenbach porzucił na stałe swój ciekawy vintage’owy styl muzyczny. Teraz mamy kolejne potwierdzenie, że TAK – czytamy o “4U” w serwisie djpromotion.com.pl.

Gatunki nowej piosenki to Dance-pop i Electro[źródło]discogs.com. Materiał napisali: Alida, Ben Berger, César Laurent de Rummel, Dorian Lauduique, Boy Matthews oraz Ryan Rabin. Kompozycja została wyprodukowana przez Captain Cuts i Ofenbach.

Singiel “4U” to następca singla “Hurricane” (nagranego z Ellą Henderson).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 12 maja 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 335 556 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał Damien Maubert. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Corentin Ferrero.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Francuzów pt. „Katchi” (vs. Nick Waterhouse), który na Youtube ma już 169 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Katchi” znalazł się na listach przebojów w TOP10 w wielu krajach (w tym na kilku listach znalazł się na pierwszym miejscu m.in. na polskiej liście Dance Top 50). Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 5, na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2, a na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 5. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty.

W artykule opublikowanym w serwisie netfan.pl w dniu 17.09.2021 czytamy o duecie: Choć są zaledwie 20-latkami, Ofenbach już stali się ważną częścią światowej sceny dance, tworząc unikatowe brzmienie zainspirowane rockiem, popem i folkiem. Natomiast w artykule opublikowanym w serwisie wpna.fm w dniu 22 kwietnia 2022 czytamy: W ciągu zaledwie kilku lat Ofenbach zgromadzili ponad 2 miliardy streamów, 460 milionów odsłon na YouTube i mogą pochwalić się 11 milionami słuchaczy miesięcznie na Spotify. Najbliższy koncert muzyków ma się odbyć na wydarzeniu pn. Sziget Festival, które ma mieć miejsce w dniach 10-15 sierpnia 2022 w Budapest, Hungary, a kolejny na wydarzeniu Venoge Festival, które ma mieć miejsce w dniach 17-21 sierpnia 2022 w Cossonay, Switzerland.

źródło: djpromotion.com.pl, discogs.com, | bestsellery.zpav.pl, netfan.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Single

TytułRokNajwyższe pozycje na listach
FRA
[17]
AUT
[18]
BEL
[19]
“What I Want”
(with Karlk)
2015
“You Don’t Know Me”
(featuring Brodie Barclay)
“Be Mine”20165415
“Katchi”
(feat. Nick Waterhouse)
20171512
“Party”
(vs. Lack of Afro featuring Wax and Herbal T)
201861
“Paradise”
(featuring Benjamin Ingrosso)
3608
“Rock It”2019117
“Insane”
“Head Shoulders Knees & Toes”
(oraz Quarterhead featuring Norma Jean Martine)
2020203
“Wasted Love”
(featuring Lagique)
2021102
“Call Me Papi”[36]
(with Feder featuring Dawty Music)
“Hurricane”
(oraz Ella Henderson)
58
“4U”202293

“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.
W 2021 roku ukazał się ich remiks “Shivers”, którego oryginalnym wykonawcą jest Ed Sheeran.

Ofenbach, właściwie Dorian Lo. i César de Rummel – dwójka Dj-ów, kompozytorów i producentów z Francji. Jako przyjaciele od dzieciństwa, zaczęli komponować muzykę około 11 lat temu i zakochali się się w deep house w 2014 roku. Wymieniają Supertramp, The Rolling Stones i Led Zeppelin jako artystów, którzy mieli na nich wpływ. Gatunki ich muzyki to Deep House, Rock, dance-pop i Blues.

Ich debiutancka płyta EP-ka zatytułowana “Ofenbach” ukazała się 12 kwietnia 2019 roku nakładem wytwórni płytowej Ofenbach Music i jest utrzymana w gatunkach Nu-Disco oraz House. Album zawiera 8 piosenek. Na krążku znaleźć można na przykład kolaborację z Portugal. The Man (panowie od “Feel It Still”). Czytaj więcej (en)
źródło: K.M. oraz en.wikipedia.org

Popularne posty z tego bloga

Dawid Kwiatkowski - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Kwiatkowskiego to: "Café de Paris". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli - może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Piosenka w innych serwisach streamingowych https://bit.ly/DKCafedeParis O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Café de Paris”. Kawałek ten to pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek artysty. Nutka jest dla wykonawcy szczególna, bo związana z krajem, miastem tak bliskim jego sercu. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych - lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 13, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [co

Imagine Dragons - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki grupy Imagine Dragons to: “Symphony”. Jeżeli nowa piosenka, o której piszemy w tym wpisie, nie jest tą której szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam ją znajdziesz. Wideo z YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w YouTube Music Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music . O utworze Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiego zespołu Imagine Dragon zatytułowana “Symphony”. Singiel pochodzi z podwójnego krążka ‘Mercury — Acts 1 & 2’, który ukazał się 1 lipca 2022 roku nakładem wytwórń płytowych Interscope i Kidinakorner. Płyta jest utrzymana w gatunkach Alternative Rock, Indie Rock i Pop Rock. W pierwszej części albumu znajduje się 14 numerów, natomiast w drugiej jest ich 18. Goście na krążku to JID i Cory Henry. Producenci: Brandon Darner, Goldwiing, Imagine Dragons, Jason Suwito, Jayson DeZuzio, Jesse Shatkin, Joel Little, KillaGraham, MAG, Mattman & Robin, Mick Coogan, New Haven, Nick Scapa, Rick Rubin, Sir D

SKOLIM - nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki formacji SKOLIM to: "Twoja Siostra". Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz. Wideo na YouTube Wideo dostępne jest na tej stronie . Kompozycja w Spotify Posłuchaj tego nagrania na Spotify . O utworze W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy SKOLIM oraz ekipy CrackHouse (HELLFIELD, DIVIX) zatytułowana "Twoja Siostra". Kawałek ten ma niesamowicie energetyczne brzmienie. Nutka ta, to połączenie pulsujących rytmów, mocnych basów i niesamowicie chwytliwych melodii. "PREMIERA!!! 🔥 Najbardziej zaskakujący spontan ever… 🌴 Polski reggaeton gotowy?" - napisał CrackHouse na FB. Gatunek nowej piosenki to dance [źródło] https://music.apple.com/us/album/twoja-siostra-feat-crackhouse-single/1692011000 . Autorzy tekstu: Konrad Skolimowski, Michał Kacprzak, Dawid Łopatowski, Mateusz Chmielewski. Muzyka: Konrad Skolimowski, Michał Kacpr