Zakopower – nowa piosenka

zakopowerTytuł nowej piosenki Zakopower to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli.
 
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Zakopower

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór polskiej grupy Zakopower. Singiel promuje kolędowy album Jacka Cygana zatytułowany “Biełanie”, który ukazał się 23 listopada 2018 roku nakładem wytwórni płytowej Agora. Płyta zawiera 15 kolęd, pastorałek i zimowych piosenek do tekstów napisanych przez Jacka Cygana. Jacek, który należy do najsłynniejszych polskich tekściarzy w historii, swoją pierwszą świąteczną kompozycje napisał ponad trzydzieści lat temu.


“Kolędy, świąteczne pieśni i pastorałki, które przytuliła niniejsza płyta, pisałem przez ponad trzydzieści lat. Zaczęło się od ‘Na stary rok’ dla Grażyny Łobaszewskiej, potem była ‘Kolęda rozsianych po świecie’ do muzyki Seweryna Krajewskiego, którą przyniosła do mnie Maryla Rodowicz, potem ‘Święta z bajki’ dla Edyty Geppert, dalej ‘Dziś nadzieja rodzi się’ z Ryszardem Rynkowskim. I tak to trwa aż do dzisiaj, kiedy moje najnowsze utwory nagrali Sebastian Karpiel-Bułecka z zespołem Zakopower, Józef Skrzek czy Igor Herbut” – opowiada Jacek.

Gatunek nowej piosenki to Muzyka świąteczna. Autorem tekstu jest Jacek Cygan, natomiast kompozytorem jest Mateusz Pospieszalski.
Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 5 grudnia 2018 roku. W dniu 16.06.2019 klip ma 141 104 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał Jacek Kościuszko. Produkcją teledysku zajął się Film Image. Czy produkcja powtórzy sukces hitu zespołu pt. “Boso”, który na Youtube w dniu 16.06.2019 ma już 6,1 mln wyświetleń? Zobaczymy.
Zakopower to formacja, która posiada charakterystyczny styl, gdzie góralskie korzenie przeplatają się ze współczesnym brzmieniem i tradycyjnym folkowym instrumentarium. Ich muzyka, inspirowana tradycją skalnego Podhala równie mocno oparta jest na estetyce rockowej, zapożycza z tradycji jazzu i punka jak też czerpie z różnorodnych nurtów etnicznych. Końcowy rezultat to prawdziwie unikalne, autentyczne i mocne brzmienie – żywiołowe, zaraźliwe i błyskawicznie rozpoznawalne. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię grupy zamyka wydany 28 kwietnia 2017 roku krążek “Zakopower i Atom String Quartet”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Kayax / Warner Music Poland. Album jest utrzymany w gatunkach folk oraz muzyka klasyczna. Płyta zawiera 12 numerów. Jest to ich piąty album studyjny. Krążek uzyskał nominację do nagrody Fryderyka 2018 w kategorii Album Roku Muzyka Korzeni.
Jacek Cygan (ur. 6 lipca 1950 w Sosnowcu) to polski autor tekstów piosenek, poeta, scenarzysta, autor musicalowy, juror i organizator festiwali muzycznych, członek kapituły Nagrody Literackiej im. Leopolda Staffa, a także osobowość telewizyjna. Kawaler Orderu Uśmiechu. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.
źródło: muzyka.interia.pl, polskaplyta-polskamuzyka.pl, muzyka.dziennik.pl, radiozet.pl, zakopower.pl, Internet

Tekst utworu

Znalozłek rękawiczkę
malućką jak Jezusek
znalozek rekawicke
jak smycka kawołecej
a smycek z futerału pełdział
kiedyu rękawiczke zabra
pełdział spadła z nieba
i chyba to jets gwiozda
Białanie
wielkie darowanie
w obłokach bujanie
z głową bosą
Białanie
wielkie miłowanie
niebu dziękowanie jasną nocą
staciłek rękawicke
tak wielką jak malućki
za bardzo siek radował
i potraciłem dudki
a smycek z futerału
cok na nim społ
cok na nim społ
w sniegach
rzekł mi to giwazda to gwaizd abyła
i wróciła do nieba
Białanie
wielkie żałowanie
to co darowane potracone
Białanie
wielkie przepraszanie
winnym nazywanie
wybaczone
Białanie
wielkie żałowanie
to co darowane potracone
Białanie
wielkie przepraszanie
winnym nazywanie
wybaczone
Białanie
wielkie darowanie
w obłokach bujanie
z głową bosą
Białanie
wielkie miłowanie
niebu dziękowanie jasną nocą
Białanie
wielkie darowanie
w obłokach bujanie
z głową bosą
Białanie
wielkie miłowanie
niebu dziękowanie jasną nocą
Białanie
wielkie darowanie
w obłokach bujanie
z głową bosą
Białanie
wielkie miłowanie
niebu dziękowanie jasną nocą

Single

Rok Tytuł Pozycja na liście
POL
[17]
WiR
[18]
RDN
[19]
2005 „Kiebyś Ty…” 1 4
2006 „Poziom adrenaliny” 3 3
„Milczenie owiec”
2007 „Galop” 2
„Na siedem” 4
2008 „Ubiję usiekę”
2009 „Zbuntowany anioł”
„Bóg wie gdzie” 6
2010 „Udomowieni” 8
2011 „Boso” 1 1 1
„Bóg wie gdzie” (re-issue)
2012 „Tak że tak”
„Poduszki”
2015 „Tak ma być”
„Drugie pół”
2016 „Święty stan”
„Kto nas woła”
2017 „Było minęło “
„Tata” (gościnnie: Atom String Quartet)
2018 „Białanie” 70
“—” pozycja nie była notowana.

Zakopower – zespół muzyczny założony przez skrzypka i piosekarza Sebastiana Karpiela-Bułeckę. Nazwa grupy nawiązuje do miasta Zakopane. Za swoją działalność otrzymali szereg nagród m.in.: zwycięzca na Festiwalu TOPtrendy, Fryderyk 2008 w kategorii etno/folk oraz trzy statuetki tej nagrody w 2012 (w kategorii “Piosenka Roku” za utwór “Boso”, “Grupa Roku” oraz “Album Roku Folk/Muzyka Świata” za album “Boso”). Niektóre ich kawałki wykonywane są w gwarze góralskiej. Głównym autorem muzyki, producentem i aranżerem jest Mateusz Pospieszalski. W 2017 roku formacja Zakopower wystąpił na wspólnym koncercie z kwartetem jazzowym Atom String Quartet. Nagranie z koncertu ukazało się w tym samym roku na płycie Zakopower i Atom String Quartet. Obecny skład formacji stanowi dziewieć osób. Aktualnie wokalistą grupy jest Sebastian Karpiel-Bułecka. Gatunki ich muzyki to folk, rock i pop. Sami muzycy postrzegają siebie jako część szeroko rozumianego nurtu “World music”. Ich debiutancka płyta zatytułowana “Music Hal” ukazała się 16 maja 2005 nakładem wytwórni płytowej Kayax / EMI Music Poland i jest utrzymana w gatunkach Rock, Pop, Folk, World, Country i Folk Rock. Album zawiera 12 piosenek. Nagrania dotarły do 7. miejsca listy OLiS. Do nagrania wydawnictwa zostali zaproszeni goście z innych grup, dzięki którym materiał pozostał blisko tradycyjnych góralskich korzeni mimo nowoczesnych brzmień i klubowych aranżacji. Płyta pokryła się złotem. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org i inne Wiki

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 67 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *