YouNotUs – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Younotus to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Younotus

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

W sieci ukazała się nowa piosenka niemieckiego duetu producentów YOUNOTUS zatytułowana “Samba” (z gościnnym udziałem Louisa III oraz polskiej piosenkarki bryskiej). Kawałek bazuje na kultowej melodii z „Samba de Janeiro” Bellini, której artyści nadali jednak zupełnie nowy charakter. Ta taneczno-popowa nutka idealnie oddaje uczucie letniego podekscytowania, dobrej zabawy. YOUNOTUS i bryska spotkali się podczas campu songwritingowego w Berlinie i od razu poczuli do siebie muzyczną miętę. Kilka dni później bryska dograła swój wokal do stworzonej wcześniej przez duet kompozycji. Wyraźne bębny w intro i refrenie od pierwszych uderzeń wciągają w rajską atmosferę.

Warto dodać, że „Samba de Janeiro” została wydana 5 maja 1997 roku w Niemczech i 15 września w Wielkiej Brytanii jako główny singiel z debiutanckiego krążka Bellini o tej samej nazwie. Kawałek był przebojem w całej Europie, osiągając numer jeden na Węgrzech i TOP10 w co najmniej 12 krajach. Interpoluje refren piosenki Airto Moreira „Tombo In 7/4” z 1972 roku, a także sampluje rytm perkusji z „Celebration Suite” Moreiry. „Samba de Janeiro” zdobyła nagrodę za najlepszy singiel dance na 7. dorocznym konkursie Echo Awards. Oryginalnego materiału „Samba de Janeiro” możecie obejrzeć i posłuchać na tej stronie.

Bellini to niemiecka grupa założona w 1997 roku. W skład zespołu wchodzą trzy członkinie Dandara Santos-Silva, Lisa Frieg i Megan Sierz. Stworzył go duet producencki Ramon Zenker i Gottfried Engels, znany jako The Bellini Brothers.

Gatunek nowej piosenki to dance[źródło]shazam.com. Autorami tekstu są Gregor Sahm oraz Tobias Philippen.

Kawałek “Samba” (z gościnnym udziałem bryskiej) na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 15 lipca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 256 092 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Ferdi Eggink. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Stefan Jansen. Tancerze: Jesse Stoop, Y-pha Nguyễn, Ruben Zange, Mika van ’t Slot, Victor Arends i Senne Didderen. W artykule opublikowanym w serwisie m-mag.pl czytamy, że wideoklip to pełna kolorów radosna celebracja życia.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu YOUNOTUS pt. „Only Thing We Know” (nagranego wraz z Alle Farben i Kelvinem Jonesem), który na Youtube ma już 18 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Only Thing We Know” był nominowany do nagrody 1LIVE Krone w kategorii „Najlepszy singiel”. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty[źródło]Wikipedia.

W artykule opublikowanym w serwisie djpromotion.com.pl w dniu 12 lipca 2021 czytamy: YouNotUs, berlińskie duo producenckie Tobias i Gregor, to jedni z najważniejszych artystów na niemieckiej scenie dance ostatnich lat. Ich kawałki takie jak “Please Tell Rosie“, “Only Thing We Know“, “Narcotic”, “Seventeen“, czy “Your Favourite Song“ to setki milionów streamów, wielokrotne złota i platyny. Najbliższy ich koncert ma się odbyć na wydarzeniu pn. Open Beatz, które ma mieć miejsce w dniach 28-31 lip 2022 w Herzogenaurach, Germany, a kolejny 30 lip 2022 w Hamburg, Germany, Sonne Boat & Sterne.

Bryska (zapis stylizowany: bryska), właściwie Gabriela Nowak-Skyrpan (ur. 4 stycznia 2001 w Warszawie) – polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Sama pisze i komponuje swoje piosenki. Była nominowana do nagrody Fryderyki 2022 w kategorii Fonograficzny debiut roku. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “odbicie (Mark Neve Remix)”, który ma już 16 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że 22 kwietnia 2022 roku ukazał się debiutancki studyjny krążek artystki zatytułowany ‘moja ciemność’, który jest na razie jedynym jej albumem studyjnym. Najbliższy koncert 21-letniej wykonawczyni ma się odbyć 29-07-2022 w miejscowości Węgorzewo, a kolejny następnego dnia w tym samym miejscu.

źródło: musicboxtv.pl, m-mag.pl, bestsellery.zpav.pl, | djpromotion.com.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, koncertomania.pl, i inne?

Tekst nagrania “Samba”

Um, dois, três
(It’s YouNotUs)
I drag my worries on the floor tonight
Like a dress, I’m not gonna wear (gonna wear)
Move around me, your body’s a satellite
I bet you burn up in my atmosphere (atmosphere)
Yeah, you want me comin’ closer
Got your heart beatin’ faster
But baby, can you take the heat? Mh-mh
Tonight, we sweat ’til the break of day
And I’ll be dancin’ your breath away
Yeah, I’m the one to show you how to move
One, two, you gotta feel it too
If you wanna samba
Yeah, I’m the one to show you how to move
One, two, you gotta feel it too
If you wanna samba
I could be yours if you can handle me
But I need more than just an attitude (attitude)
I’m takin’ off, so put your hands on me
‘Cause I know that’s what you came to do
Yeah, you want me comin’ closer
Got your heart beatin’ faster
But baby, can you take the heat? Mh-mh
Tonight, we sweat ’til the break of day
And I’ll be dancin’ your breath away
Yeah, I’m the one to show you how to move
One, two, you gotta feel it too
If you wanna samba
Tonight, we sweat ’til the break of day
And I’ll be dancin’ your breath away
Yeah, I’m the one to show you how to move
One, two, you gotta feel it too (yeah, yeah)
If you wanna samba (okay)
Everybody put their glasses up
All night long, no, we don’t stop
Yeah, baby
Turn it up and get ready, oh-oh-oh-oh
Everybody put their glasses up
All night long, no, we don’t stop
Sippin’ Caipirinha right by the sea, yeah
No drama, just samba (fuck)
Tonight, we sweat ’til the break of day
And I’ll be dancin’ your breath away
Yeah, I’m the one to show you how to move
One, two, you gotta feel it too (one, two, one, two)
If you wanna samba

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.
YouNotUs x Louis III - Samba - bryska - zrzut ekranu teledysku

Lista utworów

1. I Swear
2. Samba (bryska Version)
3. Samba (feat. Louis III)
4. Your Favourite Song ft. Julian Perretta
Pozostałe utwory są na tej stronie

W 2020 ukazał się ich remiks “Bang!”, którego oryginalnym wykonawcą jest trio AJR.

Younotus (zapis stylizowany: YouNotUs) to niemiecki duet DJ-ów i producentów z Berlina, w skład którego wchodzą Tobias Bogdon i Gregor Sahm. W 2015 roku wystąpili wraz z Alle Farben w ogólnoeuropejskim hicie Anny Naklab „Supergirl”, coverze Reamonn, który osiągnął pierwsze miejsce w Austrii i drugie w Niemczech. W 2016 roku pojawili się w „Please Tell Rosie” niemieckiego DJ-a/producenta Alle Farben, który zajął 2. miejsce w Austrii i 3. w Niemczech oraz przyniósł artyście nominację do nagrody radiowej 1LIVE Krone 2016 w kategorii „Beste Single“. Po kolejnej współpracy z Alle Farben i Kelvinem Jonesem pod tytułem „Only Thing We Know” w 2018 roku, wydali cover przeboju Liquido z lat 90. „Narcotic” wraz z Janieckiem i Senexem, który był frontmanem Liquido. W 2019 roku zostali nominowani do niemieckiej nagrody radiowej 1LIVE Krone w kategorii “Best Dance Act”. Na zakończenie roku duet zagrał przed ogromnym międzynarodowym tłumem na oficjalnej imprezie sylwestrowej przy Bramie Brandenburskiej w Berlinie. Gatunek ich muzyki to Pop i dance-pop. Ich płyta EP-ka zatytułowana “Pretty Small” (nagrana z Alle Farben) ukazała się w 2015 roku. Czytaj więcej (de)
źródło: en.wikipedia.org oraz de.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 54 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *