Vito Bambino – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Vito Bambino to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2021 roku to zobacz niżej do listy singli.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Vito Bambino

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka niemieckiego piosenkarza Vito Bambino oraz polskiej piosenkarki Sanah zatytułowana “Ale jazz!”. Singiel zapowiada drugi krążek studyjny artystki, który ma się pojawić wiosną. Co ciekawe, współpraca z niemieckim muzykiem była jednym z marzeń wykonawczyni. Jak przyznała Sanah, Vito Bambino inspirował ją od początku kariery.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu i kompozytorami są sanah, Jakub Galiński, Magdalena Wójcik oraz Mateusz Dopieralski.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 14 stycznia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 30 155 840 wyświetleń na YT (był na samym szczycie polskiej karty na czasie). W niespełna dobę wideo wygenerowało ćwierć miliona odsłon. Realizacją wideoklipu zajęła się ekipa THEDREAMS Studio. Wideoklip został zrealizowany w pięknej scenerii. Wideo przenosi nas wizualnie 100 lat wstecz. Teledysk nakręcono w warszawskim Teatrze Buffo z dużą ilością statystów – w tym muzyków towarzyszącego Sanah na koncertach oraz dziecięcego zespołu tanecznego.

Widać po ilości wyświetleń, że produkcja przebiła sukces hitu Niemca pt. “Rampage”, który na YT ma 1,2 mln wyświetleń.

Sanah z przytupem wkroczyła na polską scenę muzyczną. Już jej EP-ka “Ja na imię niewidzialna mam” okazała się być strzałem w dziesiątkę. Zgromadzone na niej numery zapewniły artystce uznanie rzeszy fanów. Mocną stroną wykonawczyni jest z pewnością zgrabne łączenie świata alternatywy z mainstreamem. Sanah już została doceniona przez członków Akademii Fonograficznej nominacją do nagrody Fryderyk w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, Album Roku Pop Alternatywny oraz Najlepsze Nowe Wykonanie. Choć debiut sanah i premiera jej pierwszej płyty “Królowa Dram” (o krążku przeczytacie na dole artykułu na tej stronie) przypadły na szczyt pandemii, wykonawczyni świetnie sobie radzi. Pierwsza trasa koncertowa artystki – #NoSory Tour ruszyła w listopadzie 2020 roku (pierwszy koncert: 15 listopada – Łódź, Wytwórnia) i miała się zakończyć 17 stycznia 2021 koncertem w Warszawie, ale z powodu pandemii koncert przełożono na inny termin. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “Szampan”, który ma już 57 mln wyświetleń.

Przypomnijmy, że 23 października 2020 roku nakładem wytwórni muzycznej Magic Records w dystrybucji Universal Music Polska ukazał się drugi minialbum artystki zatytułowany “BUJDA”. Płyta zawiera 8 numerów i jest utrzymana w gatunku pop. Wydawnictwo zadebiutowało na 27. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. “BUJDA” ukazuje się w wersji cyfrowej oraz na 2 nośnikach fizycznych – czerwono-czarnym winylu i czerwonej kasecie magnetofonowej. Na krążku znajdziemy m.in. dwie wersje nagrodzonego na festiwalu w Opolu kawałka „No sory”.

“[…] Przy EP-ce BUJDA udowodniła, że nie jest gwiazdką jednego przeboju i jednego stylu, a jest gotowa na mniejsze i większe szaleństwa. […] Tak czy inaczej, wszystko gra jak grać powinno. I za to należą się jej wielkie brawa” – napisano w recenzji krążka w serwisie allaboutmusic.pl, który przyznał materiałowi 4 na 5 gwiazdek.

7 maja 2021 nakładem wytwórni płytowej Magic Records ma sie ukazać druga płyta studyjna 23-letniej artystki zatytułowana “Irenka”. Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 11-04-2021 w miejscowości Zielona Góra, a kolejny 14-04-2021 w miejscowości Kielce.

Krótką notkę o Vito Bambino znajdziecie na dole artykułu. Przypomnijmy, że 24 września 2020 roku ukazał się debiutancki studyjny krążek artysty zatytułowany “Poczekalnia”, który jest na razie jedynym jego albumem studyjnym. Najbliższy koncert trzydziestoparoletniego muzyka ma się odbyć 23-07-2021 w miejscowości Warszawa.

źródło: eska.pl, rmf.fm, radiowawa.pl, radiozet.pl, wybieramkulture.com, rytmy.pl, nakoncercie.pl, | rytmy.pl, radiozet.pl, eska.pl, muzykoholicy.com, palladium.pl, Facebook, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania “Ale jazz!”

Ale jazz!

Kawka na wynos dzisiaj towarzyszy mi
To cappuccino niesłodzone, będę fit
Szekspirowski sznyt
Całe noce mi się śnił
Gdzie Romeo był

Codziennie narzekałam gdzie ten happy end
Me vibrato chciało dalej się wznieść
Ja nie pytam już
I wiem o co chodzi mu
A w mej głowie luz

Oo Ale jazz!
Hardkorowo pada deszcz
Tak na maksa wieje też
Ja łagodnie uśmiechnięta
Błyska gdzieś
Na mej dłoni czuję dreszcz
Moje oczy błyszczą też
Ja łagodnie uśmiechnięta
Ooo
Hardkorowo pada deszcz
Ja łagodnie uśmiechnięta

Jeszcze nie przyszła, a o ósmej miała być
Widzę na insta kawkę woli sama pić
Ale ze mnie dzban
Teraz szansę ma inny kolo
Inny kolo

Oo Ale jazz!
Hardkorowo pada deszcz
Tak na maksa wieje też
Ja łagodnie uśmiechnięta
Błyska gdzieś
Na mej dłoni czuję dreszcz
Moje oczy błyszczą też
Ja łagodnie uśmiechnięta
Ooo
Hardkorowo pada deszcz
Ja łagodnie uśmiechnięta

Oo Ale blues
Nie mam siły się tak czuć
Dziś poznałem co to chłód
A Ty chodzisz uśmiechnięta
Błyska gdzieś
Na mej dłoni czuję dreszcz
Moje oczy błyszczą też
Ja łagodnie uśmiechnięta
Ooo
Hardkorowo pada deszcz
Ja łagodnie uśmiechnięta

Czy Ty Ty Ty Ty nie lubisz mnie już?

Hardkorowo pada deszcz
Ja łagodnie uśmiechnięta

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)
[10]
POL
(airplay
nowości)

[11]
POL
(airplay
TV)

[12]
2020 „Bunkrów nie ma”[18]
„#Hot16Challenge2”[19]
„Rampage”[20]
„Oddaj”[21]
(gościnnie: Natalia Szroeder)
„Last Puff”[22]
2021 „Daddy Haze”[23]
„Ale jazz!”
(oraz Sanah)
1 1 1
„–” oznacza, że singiel nie był notowany na danej liście.

Wystąpił też gościnnie (wraz z Dawidem Podsiadło) w utworze “Numer” u boku Rasmentalism.

Mateusz Dopieralski (ur. 1988 w Katowicach) – niemiecki aktor filmowy i telewizyjny pochodzenia polskiego, a także polskojęzyczny piosenkarz występujący pod pseudonimem Vito Bambino i wokalista zespołu Bitamina. Jak sam stwierdza początek jego drogi muzycznej to rok 2003. Gatunki jego muzyki to indie rock, indie pop, Muzyka alternatywna i Hip-hop. Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Poczekalnia” ukazała się 24 września 2020 nakładem wytwórń płytowych Def Jam Recordings oraz Universal Music i jest utrzymana w gatunku muzyka alternatywna. Album zawiera 15 piosenek. Serwis allaboutmusic.pl przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek.

“Mateusz Dopieralski aka Vito Bambino stworzył materiał, w którym jak w lustrze odbija się jego muzyczne DNA. Jeśli dobrze wsłuchamy się w zawarte na płycie piosenki, usłyszymy przeróżne elementy, jakie składają się na to różnorodne stylistycznie dzieło” – napisano o krążku w serwisie jazzsoul.pl.

“Całość jest na pewno bardziej osobista niż dokonania Bitaminy. Nie da się ukryć, że ten intymny charakter dodaje poszczególnym piosenkom większej istotności. Vito schował w tych utworach kawałek swojego życia, czasem wspomnień, które potwierdzają wycięte prywatne rozmowy” – napisano w recenzji materiału w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl i dano mu 3 gwiazdki na 5 możliwych.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, jazzsoul.pl oraz polskaplyta-polskamuzyka.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 151 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *