Twenty One Pilots – nowa piosenka

Twenty One PilotsTytuł nowej piosenki Twenty One Pilots to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2020.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Twenty One Pilots

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiego duetu Twenty One Pilots zatytułowana “Christmas Saves The Year”. Numer utrzymany jest w pogodnym, świątecznym klimacie. Singiel wyraża ideę, że nawet w burzliwym roku optymizm można znaleźć w Boże Narodzenie. Kawałek zamyka kolejny udany rok w karierze zespołu, który ponownie zdominował radiowy eter. Nutka na liście US Holiday Digital Song Sales (Billboard) zajęła najwyższą pozycję numer 34.

Gatunek nowej piosenki to muzyka bożonarodzeniowa. Materiał napisał Tyler Joseph. Kompozycja została wyprodukowana przez Tylera Josepha.

Oficjalne audio do nowego utworu na YouTube ukazało się 9 grudnia 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 4 026 489 wyświetleń na YT. Czy produkcja powtórzy sukces hitu Amerykanów pt. “Stressed Out”, który na Youtube ma już 2,2 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Stressed Out” stał się jednym z największych hitów 2015 roku. Kawałek znalazł się na szczycie wielu list przebojów Billboard, osiągając numer jeden na rockowej liście, a także wspiął się na szczyt alternatywnego notowania, a jednocześnie zdołał osiągnąć pierwsze miejsce listy pop. Nutka zadebiutowała na drugim miejscu na liście US Billboard Hot 100. Utwór na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął najwyższą pozycję numer 1. Materiał pokrył się w Polsce podwójnym diamentem.

Twenty One Pilots to jeden z najpopularniejszych duetów popowych ostatnich lat. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię grupy zamyka wydany 5 października 2018 roku krążek “Trench”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Fueled by Ramen. Album jest utrzymany w gatunkach Alternative rock, electropop, alternative hip hop, electronic rock, pop rock, rap rock oraz R&B. Płyta zawiera 14 numerów. Jest to ich piąty album studyjny. Krążek pokrył się platyną. “Trench” stał się pierwszym albumem numer jeden Twenty One Pilots w Australii, debiutując na szczycie ARIA Albums Chart 13 października. Zadebiutował również jako numer jeden w Nowej Zelandii, Hiszpanii, Portugalii, Czechach, Meksyku i Holandii. Krążek zadebiutował na drugim miejscu na amerykańskiej liście Billboard 200. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 81/100, na podstawie 6 recenzji, co wskazuje na „powszechne uznanie”. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu 4,5 z 5 możliwych gwiazdek. Płyta odniosła sukces nie tylko w USA, ale stała się również światowym fenomenem, osiągając dwa miliardy streamów na całym świecie. Z krążka pochodzą alternatywne hity “The Hype”,”Chlorine” i “Jumpsuit”. Ostatni z nich stał się najszybciej awansującym przebojem, który dotarł na szczyt zestawienia Alternative Songs listy Billboardu, a także zapewnił formacji czwartą nominację do Grammy (w kategorii Najlepsza rockowa piosenka).

– “Trench” to doskonały przykład nieoczywistego mieszania gatunków i bogatego konceptualizmu, z których słynie Twenty One Pilots – pisał Billboard.

“Podsumowując, moim zdaniem nowy album Twenty One Pilots jest bardzo dobry. Czy przebije genialne Blurryface? Nie. Jednak piąty krążek ma w sobie urok, ma to coś dzięki czemu trudno się oderwać od tych wymieszanych i tak różnorodnych melodii. Panowie tym razem także eksperymentowali” – napisano w recenzji materiału w serwisie allaboutmusic.pl.

Najbliższy koncert duetu ma się odbyć na wydarzeniu pn. Pinkpop Festival, które mam mieć miejsce w dniach 18-20 czerwca 2021 w Landgraaf, Netherlands. W ramach przełożonej na przyszły rok trasy, zespół 1 lipca 2021 roku wystąpi na festiwalu Open’er w Gdyni.

źródło: polskieradio.pl, kultura.onet.pl, | papaya.rocks, kultura.onet.pl, allaboutmusic.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne

Tekst nagrania “Christmas Saves The Year”

[Verse 1]
Snow falls down from the gray sky
Ashes fall in the sea
Plans are thrown to the wayside
Frozen days of the week

[Chorus]
But everybody wants to make it home this year
Even if the world is crumblin’ down
‘Cause everybody’s got somebody who’s got their name on a shelf
With cheap décor and flavored cheer
You rest assured that Christmas saves the year

[Verse 2]
Dust off old photo boxes
This one’s marked ’92, yeah
Years past seemed so much grander
This one needs to come through

[Chorus]
‘Cause everybody wants to makе it home this year
Even if thе world is crumblin’ down
‘Cause everybody’s got somebody who’s got their name on a shelf
With cheap décor and flavored cheer
You rest assured that Christmas saves the year

[Bridge]
Bum-bum-bum, bum-bum-bum-bum
Bum-bum-bum, bum-bum-bum-bum-bum
Bum-bum-bum-bum

[Chorus]
Everybody wants to make it home this year
Even if the world is crumblin’ down
‘Cause everybody’s got somebody who’s got their name on a shelf
With cheap décor and flavored cheer
You rest assured…

[Chorus]
Everybody wants to make it home this year
Even if the world is crumblin’ down
‘Cause everybody’s got somebody who’s got their name on a shelf
With cheap décor and flavored cheer
You rest assured, Christmas saves the year

[Outro]
Ho ho ho

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

 
Tytuł Rok Pozycje na listach
US
[49]
US
Alt.
[36]
US
Rock
[37]
“Holding on to You” 2012 10 33
“Guns for Hands” [b]
“Lovely”[c] 2013 [d]
“House of Gold” 10 38
“Fake You Out”
“Car Radio” 2014 [e] 28 20
“Fairly Local” 2015 84 8
“Tear in My Heart” 82 2 6
“Lane Boy” 28
“Stressed Out” 2 1 1
“Ride” 2016 5 1 1
“Heathens” 2 1 1
“Heavydirtysoul” [f] 2 8
“Jumpsuit” 2018 50 1 6
“Nico and the Niners” 79 7
“Levitate” 11
“My Blood” 81 2 4
“Chlorine” 2019 [n] 1 3
“The Hype” 1 3
“Level of Concern” 2020 23 1 1
“Christmas Saves the Year” 32 41
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Twenty One Pilots (zapis stylizowany: wszystkie małe litery lub jako twenty øne piløts) są amerykańskim duetem z Columbus w stanie Ohio, który powstał w 2009 r. Duet osiągnął przełomowy sukces wraz z czwartym albumem “Blurryface” (2015), który przyniósł udane single “Stressed Out” i “Ride” i stał się pierwszym krążkiem w historii, na którym każdy kawałek otrzymał przynajmniej złoty certyfikat od Recording Industry Association of America. Piąty album studyjny “Trench” (2018) osiągnął ten sam sukces. Duet zdobył nagrodę Grammy w kategorii Pop Duo/Group Performance za nutkę “Stressed Out”. Obecny skład formacji stanowią dwie osoby. Aktualnie wokalistą grupy jest Tyler Joseph . Gatunki ich muzyki to alternatywny hip hop, electropop i indie pop, Rock elektroniczny, rock alternatywny, pop rock, rap rock, reggae i indietronica. Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana po prostu “Twenty One Pilots” ukazała się własnym sumptem 29 grudnia 2009 roku i jest utrzymana w gatunku Emo. Album zawiera 14 piosenek. Producentem krążka był Tyler Joseph. Materiał osiągnął pozycję 139 na liście Billboard 200 w USA. Jest to jedyne wydawnictwo nagrane z basistą Nickiem Thomasem i perkusistą Chrisem Salihem, zanim obaj opuścili zespół w 2011 roku.

“Muzycy przywiązali ogromną wagę do stworzenia wokół siebie silnej, oddanej grupy fanów, którzy poszliby za nimi w ogień. Joseph i Dun bardzo to doceniają i na każdym kroku dają swoim fanom odczuć, jak wiele znaczy dla nich to wsparcie. Słuchając Twenty One Pilots łatwo zrozumieć, jaka jest geneza tak mocnej, emocjonalnej relacji. Jest to bardzo ważny etap w dyskografii Twenty One Pilots, z którym koniecznie trzeba się zapoznać” – napisano w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 66 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *