Tribbs – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Tribbsa to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego producenta Tribbsa zatytułowana “Ostatni raz zatańczysz ze mną” (z gościnnym udziałem Kubańczyka). Kawałek jest nową wersją wielkiego przeboju Krzysztofa Krawczyka o tym samym tytule. W nutce pojawiła się gościnna zwrotka Kubańczyka.

Tribbs, a zwłaszcza Kubańczyk zaskoczyli interpretacją tego dancingowe polskiego klasyka – napisał o nowej wersji “Ostatni raz zatańczysz ze mną” serwis djpromotion.com.pl.

Gatunek nowej piosenki to dance. Autorem tekstu jest Adam Jarek, natomiast kompozytorem jest Sławomir Sokołowski.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 24, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1.

Warto dodać, że w 1986 roku hit „Ostatni raz zatańczysz ze mną” Krzysztofa Krawczyka zdobył drugie miejsce w plebiscycie Polskiego Radia na „Przebój roku”. Nutka została wybrana przez czytelników „Super Expressu” największym przebojem Krzysztofa Krawczyka w trakcie całej działalności muzycznej. Kawałek został wykonany przez Monikę Borzym w programie Polsatu Twoja twarz brzmi znajomo. Oryginalnego utworu Krzysztofa Krawczyka „Ostatni raz zatańczysz ze mną” możecie posłuchać na tej stronie.

Krzysztof January Krawczyk (ur. 8 września 1946 w Katowicach, zm. 5 kwietnia 2021 w Łodzi) to polski wokalista obdarzony barytonowym głosem, gitarzysta i kompozytor. W latach 1963–1973 i 1976 wokalista zespołu Trubadurzy, od 1973 artysta solowy. Podczas jego kariery wydano 129 oficjalnych płyt z jego muzyką (nie licząc nagranych z Trubadurami oraz bez płyt dodawanych do różnych magazynów, gazet i czasopism). Nazywany był stachanowcem na rynku muzycznym. Wylansował wiele przebojów, takich jak m.in. „Byle było tak”, „Parostatek”, „Rysunek na szkle”, „Pamiętam ciebie z tamtych lat”, „Jak minął dzień”, „To co dał nam świat”, „Mój przyjacielu” (duet z Goranem Bregoviciem), „Bo jesteś ty” i „Trudno tak” (duet z Edytą Bartosiewicz). Jego nutki doczekały się wielu coverów.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 20 maja 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 37 082 724 wyświetleń na YT i jest na pozycji NR 2 W KATEGORII NAJPOPULARNIEJSZYCH TELEDYSKÓW. Wideo to dzieło cool kolektyw. Taniec: Tomasz Nakielski.

Widać po ilości wyświetleń, że produkcja przebiła sukces hitu artysty pt. “Bal wszystkich świętych”, który na YT ma 20 mln wyświetleń (NR 18 W KATEGORII NAJPOPULARNIEJSZYCH TELEDYSKÓW). W serwisie shiningbeats.pl czytamy: Był to zresztą szok nawet dla nas – wszak chyba nikt nie spodziewał się, że ktoś będzie w stanie wziąć na tapet utwór “Bal wszystkich świętych” zespołu Budka Suflera i… osadzić go w klimatach slap house.

Szukałem ciekawego połączenia. Czegoś, co mogłoby zaskoczyć słuchacza. Lubię nietypowe decyzje muzyczne i stąd pomysł, żeby scoverować Budkę Suflera.

W artykule opublikowanym w serwisie open.fm w dniu 23-05-2022 czytamy, że Tribbs zdobył popularność kilka miesięcy temu, kiedy wypuścił nową wersję hitu Budki Suflera Bal wszystkich świętych. Warto wspomnieć, że w polskich radiach jest popularny ostatnio również inny przebój Tribbsa “Ghost” (nagrany wraz z VAMERO i Philipem Strandem). Najbliższy jego koncert ma się odbyć 30-07-2022 w miejscowości Węgorzewo, a kolejny 14-08-2022 w miejscowości Cesarzowice.

źródło: open.fm, djpromotion.com.pl, | shiningbeats.pl, open.fm, YouTube, Wikipedia, i inne

Lista utworów

1. Bal wszystkich świętych
2. Ghost (Vamero, Philip Strand)
3. Ostatni raz zatańczysz ze mną (ft. Kubańczyk)

Tribbs, posługujący się personaliami Mikołaj Trybulec, to polski producent muzyczny. W artykule opublikowanym w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl w dniu 30 sierpnia 2021 czytamy: Tribbs, mimo stawiania pierwszych kroków na polskim rynku – ma za sobą już wiele międzynarodowych współprac. Jest współautorem utworów dla Olivera Heldensa, Duncana Laurence (zwycięzcy Eurowizji 2019) oraz wielu propozycji eurowizyjnych (Czechy 2019, Hiszpania 2020, Austria 2021) […] sam Tribbs w tej chwili ma 1,2 miliona miesięcznych słuchaczy na Spotify, plasując się na drugim miejscu na liście polskich producentów EDM w Polsce.. Natomiast serwis kultura.onet.pl w artykule opublikowanym w dniu 21 maja 2021 pisze o muzyku: Mikołaj Trybulec jest jednym z najzdolniejszych polskich artystów młodego pokolenia. Producent znany jest przede wszystkim z grupy Linia Nocna. Gatunek jego muzyki to Taneczna/elektroniczna.
źródło: shiningbeats.pl, polskaplyta-polskamuzyka.pl oraz kultura.onet.pl

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 115 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *