Topky – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Topky to: „Daddy Cool”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.


Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach

https://ffm.to/mily_pan_topky-daddy_cool

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka damskiego duetu Topky oraz polskiego piosenkarza o pseudonimie MiłyPan zatytułowana „Daddy Cool”. To nie pierwsza współpraca obu artystów – wraz z Karolem Zawrotniakiem z Defis nagrali wspólnie kawałek „Jeden taniec jedna noc”, który stał się wielkim przebojem.

Gatunek nowej piosenki to disco polo. Nutka ta to nowa wersja hitu „Daddy Cool” Boney M.

Oryginalny „Daddy Cool” to kompozycja nagrana przez Boney M. i zawarta na ich debiutanckim krążku „Take the Heat off Me”. Był to przebój z 1976 roku i podstawa muzyki disco, a także pierwszy hit Boney M. w Wielkiej Brytanii. Nutka została wyprodukowana i napisana wspólnie przez założyciela grupy, Franka Fariana, który dostarczył również męskie partie głosu na płycie. Singiel „Daddy Cool” stał się hitem i znalazł się na szczycie większości europejskich list przebojów. Osiągnął szóste miejsce na brytyjskiej liście przebojów i 65 na amerykańskim Billboard Hot 100. Singiel znalazł się również na szczycie niemieckiej listy przebojów i dotarł do TOP20 w Kanadzie.

Oryginalnej nutki “Daddy Cool” możecie posłuchać i obejrzeć na tej stronie.

Boney M. – zachodnioniemiecki zespół muzyczny grający muzykę disco, euro disco, dance i eurodance, który odniósł sukces w latach 70. XX wieku. Grupa została utworzony w RFN w 1976 z inicjatywy muzyka i producenta muzycznego Franka Fariana (to ten sam człowiek, który później założył niesławny duet Milli Vanilli). Singel Rivers of Babylon, ze słowami częściowo zaczerpniętymi z Psalmów 137 oraz 19, stał się drugim najlepiej sprzedającym się singlem wszech czasów w Wielkiej Brytanii. Lata 80. to pasmo wzlotów i upadków.

„Jak możecie posłuchać również na disco-polo.info taka wersja brzmi bardzo dobrze. To tylko pokazuje, że gwiazdy muzyki tanecznej potrafią sobie poradzić w różnego rodzaju repertuarach” – czytamy o wersji „Daddy Cool” MiłegoPana i Topek w serwisie disco-polo.info.

Oficjalne audio do nowego utworu na Youtube ukazało się 8 grudnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 70 164 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu formacji pt. „Jeden taniec, jedna noc” (oraz MiłyPan i Defis), który na YouTube ma już 31 mln wyświetleń? Zobaczymy. W artykule opublikowanym w serwisie disco-polo.info w dniu 1 września 2022 r. czytamy o materiale „Jeden taniec, jedna noc”: W ciągu 4 miesięcy od premiery, która miała miesjce 28 kwietnia teledysk na YouTube obejrzano ponad 20 milionów razy. To jeden z najlepszych wyników w historii muzyki disco polo.

Topky to nowa grupa na scenie disco polo. Najbliższy koncert zespołu ma się odbyć 4-02-2023 w miejscowości Obsza.

MiłyPan to pseudonim artystyczny Piotra Kołaczyńskiego, wokalisty urodzonego w 1996 roku w Warszawie. Przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 17 lat, początkowo tworząc wyłącznie dla siebie i grona najbliższych znajomych. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer „Królowa”, który ma już 139 mln wyświetleń. Dodajmy, że za singiel „Królowa” artysta został nagrodzony diamentową płytą. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 83, na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3, a na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 4.

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 23-06-2023 w miejscowości Kielce.

źródło: disco-polo.info, | bestsellery.zpav.pl, voxfm.pl, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?
Tagi: MiłyPan Version

Tekst nagrania „Daddy Cool”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Lista utworów

1. Szpile
2. Bez wad
3. All for You
4. Znów spina (Long Island)
5. Dzban
6. Daddy Cool

Topky to zespół muzyczny, który składa się z byłych wokalistek grupy Top Girls – Angeliki Żmijewskiej i Pauli Karpowicz. Formacja zadebiutowała w 2021 roku singlem „Szpile”.
źródło: voxfm.pl

Powiązane wpisy: